Magazín Divadlo

Frankenstein

PR 25. 10. 2018 Divadlo v kině

Dvě stě let uplynulo letos od vydání jedné z nejznámějších a nejvlivnějších knih historie, Frankensteina od Mary Shelley. Při té příležitosti se před nadcházejícím Halloweenem do kin vrací jeden z nejúspěšnějších přenosů NT Live v energické režii oscarového vítěze Dannyho Boylea.

Pokračovat ve čtení

Král Lear

PR 21. 9. 2018 Divadlo v kině

Po Dereku Jacobim a Simonu Russellu Bealovi se před kamerami NT Live ve velké shakespearovské roli pošetilého panovníka Krále Leara ukáže Sir Ian McKellen.

Pokračovat ve čtení

Hvězda Mission: Impossible pořádá osudový večírek v moderní verzi Slečny Julie

PR 30. 8. 2018 Divadlo v kině

Nová, už 10. sezóna cyklu přenosů britského divadla do světových kin začíná stylově – pohlednou a dynamickou moderní adaptací Strindbergovy klasiky Slečna Julie.

Pokračovat ve čtení

Rory Kinnear si zahraje epického antihrdinu Macbetha

1. 5. 2018 Divadlo v kině

Drsný současný pohled na krvavý bludný kruh šílenství, moci a ambicí. Tak vypadá nový Macbeth, v režii uměleckého šéfa National Theatre Rufuse Norrise, muže, jenž je víc zvyklý inscenovat provokativní novinky než klasiky.

Pokračovat ve čtení

NT Live: Julius Caesar

PR 15. 3. 2018 Divadlo v kině

Týden po 2062. výročí Caesarovy násilné smrti připomene tento zásadní okamžik antické historie i cyklus přenosů divadla do kin NT Live. Nová londýnská inscenace Shakespearovy slavné politické tragédie Julius Caesar v režii zkušeného Nicholase Hytnera se ale neohlíží do minulosti – naopak.

Pokračovat ve čtení

Mladý a neklidný Marx roztočí necudný večírek v londýnském divadle

PR 30. 11. 2017 Divadlo v kině

Filozof a revolucionář Karl Marx jako pijan, bez kterého se neobejde žádná party, buřič a hádavý manžel? Poznejte jednu z nejvlivnějších historických osobností tak, jak se o ní v dějepisu neučí! Nová komedie od tvůrců hitu One Man, Two Guvnors, moderní verze klasiky Sluha dvou pánů, k tomu fanouškům britského divadla představí zbrusu nové londýnské divadlo Bridge.

Pokračovat ve čtení

‚Profesorka Umbridgeová z Bradavic‘ jako showgirl v muzikálu

PR 13. 11. 2017 Divadlo v kině

Dechberoucí představení plné hitů v emocionálním podání britských muzikálových hvězd. Follies, dojemný příběh o skupině showgirls, které nostalgicky vzpomínají na lásky a sny svého mládí, stvořila legenda divadelního muzikálu Stephen Sondheim (Sweeney Todd) s pomocí Jamese Goldmana už v roce 1971. Na prknech National Theatre se ovšem Follies hrají poprvé.

Pokračovat ve čtení

Strhující Billie Piper v moderní verzi Lorkova dramatu Yerma

PR 21. 9. 2017 Divadlo v kině

Všech šest cen udělovaných pro nejlepší herečku na londýnském jevišti získala hvězda seriálu Pán času Billie Piper za svůj strhující výkon v hlavní roli dramatu Yerma. Hra španělského klasika Federica Garcíy Lorky o ženě zoufale toužící po dítěti se v inscenaci Simona Stonea proměnila ve vášnivý příběh ze současnosti, odehraný bez přestávky na jevišti obehnaném skleněnou stěnou.

Pokračovat ve čtení

Follies

1. 9. 2017 Divadlo v kině

Přímé přenosy a záznamy z britských činoherních scén přinesou v sezóně 2017/18 uhrančivé tituly i hollywoodské hvězdy.

Pokračovat ve čtení

Nadržený Marx a návrat Hamleta Cumberbatche

PR 9. 8. 2017 Divadlo v kině

Drama Yerma s Billie Piper, muzikál Follies s Imeldou Staunton, komedie Mladý Marx s Rorym Kinnearem, politická tragédie Julius Caesar s Benem Whishawem a návrat oblíbeného Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tak zní současná nabídka deváté sezóny NT Live.

Pokračovat ve čtení

Andělé v Americe, britská událost sezóny s Andrewem Garfieldem

PR 18. 7. 2017 Divadlo v kině

Gay fantazie na národní témata. Tak zní podtitul epické dvoudílné hry Andělé v Americe, za niž americký dramatik Tony Kushner získal ceny Tony i Pulitzer. Drama se letos dočkalo nové hvězdné inscenace. V režii Marianne Elliott, se do rolí několika Newyorčanů za časů reaganismu a epidemie AIDS převtělily zavedené i nové herecké talenty, v čele s filmovou hvězdou Andrewem Garfieldem.

Pokračovat ve čtení

Posedlý Jude Law se představí v divadelní adaptaci Viscontiho dramatu

PR 3. 5. 2017 Divadlo v kině

Filmová hvězda Jude Law nezapomíná na své divadelní začátky. Herec dvakrát nominovaný na Oscara se pravidelně vrací na jeviště a tentokrát ho přitom mohou fanoušci vidět i v kinech. Ve čtvrtek 11. května cyklus NT Live opět zavítá do londýnského divadla Barbican, odkud už vysílal populárního Hamleta s Benedictem Cumberbatchem.

Pokračovat ve čtení

Z Harryho Pottera spolužákem Hamleta

PR 13. 4. 2017 Divadlo v kině

Přesně před padesáti lety představilo britské Národní divadlo širší veřejnosti hru Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, a tak proslavilo českého rodáka Toma Stopparda. Výročí slavné premiéry letos připomíná nová inscenace této existenciální absurdní komedie o dvou vedlejších postavách ze Shakespearova Hamleta. Titulní role si v ní zahráli Daniel Radcliffe, slavný představitel filmového čaroděje

Pokračovat ve čtení

Britští komici připraví bezmezně vtipný a bláznivý Večer tříkrálový

PR 29. 3. 2017 Divadlo v kině

Rok po okouzlující inscenaci Jak se vám líbí připravilo britské Národní divadlo pro své diváky další populární Shakespearovu komedii o lásce a záměně identit. Moderní, energické verze se nyní dočkal Večer tříkrálový. Příběhu ztroskotaných dvojčat, dvou zamilovaných zmatených šlechticů a několika krutých žertů se ujal Simon Godwin...

Pokračovat ve čtení

Nezkrotný Amadeus se vrací do kin

PR 28. 1. 2017 Divadlo v kině

Ve čtvrtek 2. února v kinech zahraje symfonický orchestr, pod taktovkou samotného Mozarta a jeho závistivého kolegy Salieriho. Nové velkolepé představení slavného dramatu Petera Shaffera Amadeus, které v 80. letech Miloš Forman zadaptoval do osmioscarového filmu, nadchlo v Londýně diváky i kritiky. Nyní si strhující příběh o hudbě, moci a žárlivosti můžou naplno vychutnat i čeští fanoušci.

Pokračovat ve čtení

McKellen a Stewart v kruté komedii vítěze Nobelovy ceny

PR 11. 12. 2016 Divadlo v kině

Tři roky poté, co sklízeli ovace na Broadwayi, se Ian McKellen a Patrick Stewart vrátila do Londýna, aby se i tam předvedla v mistrovské kruté komedii Harolda Pintera Země nikoho. Hru, již pozdější držitel Nobelovy ceny a jeden z nejvlivnějších a nejhranějších britských dramatiků 20. století napsal v roce 1975, režíroval Sean Mathias. Divácky úspěšné představení teď míří do kin.

Pokračovat ve čtení

Kenneth Branagh se vrací jako šmírácký Komik v kulisách Brexitu

PR 21. 10. 2016 Divadlo v kině

Stepující boty stárnoucího varietního zpěváka, jehož kariéra upadá stejně jako jeho rodina a země čelící Suezské krizi, si obul Olivierův dlouholetý fanoušek Kenneth Branagh.

Pokračovat ve čtení

Temně romantický hit od tvůrců úspěšné moderní Médeie

PR 27. 9. 2016 Divadlo v kině

Tři roky poté, co uhranula diváky NT Live jako pomstychtivá Médeia, se Helen McCrory ukáže z jeviště v kinech v další výrazné ženské roli, jedné z nejlepších, která byla ve 20. století napsána. Hvězdu seriálu Peaky Blinders uvidí diváci jako ženu, která opustila pohodlný život manželky soudce pro vášnivou aféru s bývalým válečným pilotem.

Pokračovat ve čtení

Vražedný svůdník Mackie Messer předvede svůj cynický kabaret

PR 15. 9. 2016 Divadlo v kině

Mackie Messer se vrací na scénu britského Národního divadla Olivier a z ní i do světových kin. Ve čtvrtek 22. září v nich Mack ve skvělém podání Roryho Kinneara se svým zabijáckým šarmem zahájí osmou sezónu přenosů NT Live.

Pokračovat ve čtení

Hvězdy seriálů Hra o trůny a Panství Downton se ukážou v Branaghově verzi Romea a Julie

PR 30. 6. 2016 Divadlo v kině

Sir Kenneth Branagh se po třiceti letech vrátil k režii slavné Shakespearovy tragédie milenců ze dvou znepřátelených rodů.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Divadlo
Menu Nahoru