Nový dokumentární film Velké nic má oficiální trailer.  Pandemická tragikomedie od Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové jde za měsíc do kin.

27. 2. 2023

Jak si česká společnost poradila s pandemií nemoci covid-19? Na tutootázku odpovídá nový dokument Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové.

Pokračovat ve čtení

Brendan Fraser v životní roli ve filmu Velryba útočí na herecké ceny i česká kina

27. 2. 2023

Miláček publika, hollywoodský herec Brendan Fraser se vrací v hereckém comebacku desetiletí díky filmu Velryba

Pokračovat ve čtení

Drzá a odvážná císařovna Sissi se představuje v traileru k filmu Korzet

11. 1. 2023

Císařovna Sissi již dávno není tou křehkou dívkou, jak ji známe z filmů s Romy Schneider. Ve filmu Korzet, který vtrhne do kin 9. února, je drzá, umanutá dáma s neukojitelnou touho žít vlastní život.

Pokračovat ve čtení

Legenda animovaného filmu Doručovací služba čarodějky Kiki vlétne vůbec poprvé do českých kin

14. 12. 2022

Po úspěchu souseda Totora v českých kinech se na plátna vrací další z klasik legendárního japonského studia Ghibli Doručovací služba čarodějky Kiki.

Pokračovat ve čtení

Magický příběh o přátelství Osm hor zahájí filmový rok 2023

14. 12. 2022

Filmový rok 2023 zahájíme s adaptací knižního bestselleru Paola Cognettiho o přírodě a hodnotě přátelství Osm hor.

Pokračovat ve čtení

Malý Mikuláš a jeho autoři Goscinny a Sempé promluví hlasy předních českých hvězd

10. 11. 2022

Animovaný snímek Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo dostává český dabing, a to ne jen tak ledajaký. Hlasy malých uličníků a jejich tvůrců promluví české hvězdy.

Pokračovat ve čtení

TKTVT 11 Foto

2. 11. 2022 Film

Osm let po úspěchu filmu Opři žebřík o nebe sledujícího obětavého a nezištně pomáhajícího faráře v podhůří Tater, který si došel až pro Českého lva, se dokumentaristka Jana Ševčíková vrací s novým snímkem Ti, kteří tancují ve tmě .

Pokračovat ve čtení

MK 01 2

26. 10. 2022 Film

Legendární malý uličník Mikuláš a jeho patálie ožívají v animovaném snímku s originálními Sempého kresbami.

Pokračovat ve čtení

Triangle Of Sadness 02

2. 9. 2022 Film

Švédský král společenské satiry Ruben Östlund se pět let úspěchu filmu Čtverec triumfálně vrací s novým a neskonale vtipným snímkem o superbohatých, lidských neřestech a opojné síle moci. Trojúhelník smutku je černá komedie se skvělým hereckým ansámblem pod vedením kapitána Woodyho Harrelsona si vysloužila zasloužené ovace, skvělé zahraniční recenze i titul komedie roku.

Pokračovat ve čtení

Lohengrin 046 Vc GRM (1)

PR 12. 8. 2022 Opera v kině

Letošní sezóna Met premiérově uvede Médeu, Hodiny a Šampiona. V roli Leporella v Don Giovannim uvidíte Adama Plachetku. Předprodej abonmá bude zahájen 29. srpna. Pro více informací sledujte své oblíbené kino.

Pokračovat ve čtení

Jodie Comer ze seriálu Na mušce představí v NT Live svou vyprodanou one-woman-show

PR 28. 7. 2022 Divadlo v kině

Debut herečky Jodie Comer na prknech londýnského West Endu se stal letošní jaro nejžádanějším divadelním představením v Londýně. Na drama Prima Facie o mladé právničce čelící pochybám, zda je současný právní systém spravedlivý, se stály dlouhé fronty a bylo skoro nemožné získat lístky.

Pokračovat ve čtení

Podezrela 2

20. 7. 2022 Film

Mistr rafinovaných příběhů a neotřelých režijních nápadů Park Chan-Wook se pět let po Komorné vrací s dalším nečekaným pojetím osudové romance. Za svůj neotřelý mix žánrů si korejský tvůrce přivezl z filmového festivalu v Cannes Cenu za režii a od květnové premiéry jej provází pověst filmové senzace.

Pokračovat ve čtení

Men 5

24. 6. 2022 Film

Jeden z nejočekávanějších hororových snímků roku, který boří hranice žánru a témat, se představuje v traileru.

Pokračovat ve čtení

Di (2)

20. 6. 2022 Film

Mimořádný snímek Michelangela Frammartina, který získal Zvláštní cenu poroty na loňském filmovém festivalu v Benátkách, zamíří do českých kin 14. července.

Pokračovat ve čtení

Fire Of Love 02 (C) Imageest

14. 6. 2022 Film

Dechberoucí film o milostném trojúhelníku mezi sopkami, Katiou a Mauricem Krafftovými Erupce lásky se do českých kin podívá už 14. července. Portrét výjimečných vulkanologů natočený primárně na 16 mm kameru boří tradiční představy o přírodopisných dokumentech.

Pokračovat ve čtení

Ghost Dog Cesta Samuraje 03

7. 6. 2022 Film

Kultovní snímek o samotářském zabijákovi, který se vydává na cestu za pomstou poté, co mu mafiáni jako varování zabijí milované holuby, se po třiadvaceti letech vrací na plátna českých kin. Film Jima Jarmusche chytře kombinuje žánr gangsterky se suchým humorem vlastnímu králi nezávislého filmu.

Pokračovat ve čtení

Finální dílo George Michaela v kinech.

PR 23. 5. 2022 Koncerty v kině

Když v roce 2016 zemřela hudební ikona George Michael, byl to pro popový svět šok. Muzikant, který svou kariéru začal v duu Wham!, za sebou nechal pouhých pět sólových alb – mnohé z nich se ale staly klasikou. Například Listen Without Prejudiuce, Vol. 1, které vyšlo v roce 1990. A právě formativní a zároveň turbulentní období, které po vydání této desky nastalo, sleduje tento snímek.

Pokračovat ve čtení

Hvězda seriálu Hra o trůny Kit Harington se představí v novém zpracování Shakespearova Jindřicha V.

19. 5. 2022 Divadlo v kině

Nová adaptace často uváděné Shakespearovy historické hry Jindřich V., podle níž vznikly už tři filmy, se nebojí anglického národního hrdinu představit jako autokrata odcizeného od lidí, jímž vládne. Představení režiséra Maxe Webstera, které zkoumá současný nacionalismus a povahu dnešních vládců, dominuje velkorysá scéna i výkon hvězdného Kita Haringtona v titulní roli.

Pokračovat ve čtení

Foto01

5. 5. 2022 Film

Italský snímek režiséra Jonase Carpignana Všechno nejlepší, Chiaro! si odnesl ocenění za Nejlepší film v sekci Quinzaine des réalisateurs na loňském festivalu v Cannes. Příběh patnáctileté Chiary, které se po šokujícím zjištění o vlastní rodině obrátí život na ruby je příběhem o drsném dospívání i mafiánským thrillerem.

Pokračovat ve čtení

Livestream 50 Photo Credit – Mason Castillo

PR 29. 4. 2022 Koncerty v kině

Když v roce 2021 vydala dvojice Twenty One Pilots své album Scaled And Icy, bylo plné optimismu, neztrácelo ale ani své temnější podtóny. Aby ne, vznikalo v době, kdy byl celý svět sevřený lockdowny, na dálku, bez přímé interakce. A ani uvedení alba nebylo klasické, koncertní, ale prostřednictvím celosvětového livestreamu. Ten se nyní, po roce, v rozšířené podobě vrací a rovnou na plátna kin, a to

Pokračovat ve čtení

KVIFF.TV

Naše kino u vás doma

Už 15 let vybíráme filmy na plátna českých kin. Teď se na ně můžete podívat také z pohodlí vašeho obýváku.

Jdu si pustit film

Zpět
Magazín
Menu Nahoru