TKTVT 11 Foto

2. 11. 2022 Film

Osm let po úspěchu filmu Opři žebřík o nebe sledujícího obětavého a nezištně pomáhajícího faráře v podhůří Tater, který si došel až pro Českého lva, se dokumentaristka Jana Ševčíková vrací s novým snímkem Ti, kteří tancují ve tmě .

Pokračovat ve čtení

MK 01 2

26. 10. 2022 Film

Legendární malý uličník Mikuláš a jeho patálie ožívají v animovaném snímku s originálními Sempého kresbami.

Pokračovat ve čtení

Triangle Of Sadness 02

2. 9. 2022 Film

Švédský král společenské satiry Ruben Östlund se pět let úspěchu filmu Čtverec triumfálně vrací s novým a neskonale vtipným snímkem o superbohatých, lidských neřestech a opojné síle moci. Trojúhelník smutku je černá komedie se skvělým hereckým ansámblem pod vedením kapitána Woodyho Harrelsona si vysloužila zasloužené ovace, skvělé zahraniční recenze i titul komedie roku.

Pokračovat ve čtení

Lohengrin 046 Vc GRM (1)

PR 12. 8. 2022 Opera v kině

Letošní sezóna Met premiérově uvede Médeu, Hodiny a Šampiona. V roli Leporella v Don Giovannim uvidíte Adama Plachetku. Předprodej abonmá bude zahájen 29. srpna. Pro více informací sledujte své oblíbené kino.

Pokračovat ve čtení

Jodie Comer ze seriálu Na mušce představí v NT Live svou vyprodanou one-woman-show

PR 28. 7. 2022 Divadlo v kině

Debut herečky Jodie Comer na prknech londýnského West Endu se stal letošní jaro nejžádanějším divadelním představením v Londýně. Na drama Prima Facie o mladé právničce čelící pochybám, zda je současný právní systém spravedlivý, se stály dlouhé fronty a bylo skoro nemožné získat lístky.

Pokračovat ve čtení

Podezrela 2

20. 7. 2022 Film

Mistr rafinovaných příběhů a neotřelých režijních nápadů Park Chan-Wook se pět let po Komorné vrací s dalším nečekaným pojetím osudové romance. Za svůj neotřelý mix žánrů si korejský tvůrce přivezl z filmového festivalu v Cannes Cenu za režii a od květnové premiéry jej provází pověst filmové senzace.

Pokračovat ve čtení

Men 5

24. 6. 2022 Film

Jeden z nejočekávanějších hororových snímků roku, který boří hranice žánru a témat, se představuje v traileru.

Pokračovat ve čtení

Di (2)

20. 6. 2022 Film

Mimořádný snímek Michelangela Frammartina, který získal Zvláštní cenu poroty na loňském filmovém festivalu v Benátkách, zamíří do českých kin 14. července.

Pokračovat ve čtení

Fire Of Love 02 (C) Imageest

14. 6. 2022 Film

Dechberoucí film o milostném trojúhelníku mezi sopkami, Katiou a Mauricem Krafftovými Erupce lásky se do českých kin podívá už 14. července. Portrét výjimečných vulkanologů natočený primárně na 16 mm kameru boří tradiční představy o přírodopisných dokumentech.

Pokračovat ve čtení

Ghost Dog Cesta Samuraje 03

7. 6. 2022 Film

Kultovní snímek o samotářském zabijákovi, který se vydává na cestu za pomstou poté, co mu mafiáni jako varování zabijí milované holuby, se po třiadvaceti letech vrací na plátna českých kin. Film Jima Jarmusche chytře kombinuje žánr gangsterky se suchým humorem vlastnímu králi nezávislého filmu.

Pokračovat ve čtení

Finální dílo George Michaela v kinech.

PR 23. 5. 2022 Koncerty v kině

Když v roce 2016 zemřela hudební ikona George Michael, byl to pro popový svět šok. Muzikant, který svou kariéru začal v duu Wham!, za sebou nechal pouhých pět sólových alb – mnohé z nich se ale staly klasikou. Například Listen Without Prejudiuce, Vol. 1, které vyšlo v roce 1990. A právě formativní a zároveň turbulentní období, které po vydání této desky nastalo, sleduje tento snímek.

Pokračovat ve čtení

Hvězda seriálu Hra o trůny Kit Harington se představí v novém zpracování Shakespearova Jindřicha V.

19. 5. 2022 Divadlo v kině

Nová adaptace často uváděné Shakespearovy historické hry Jindřich V., podle níž vznikly už tři filmy, se nebojí anglického národního hrdinu představit jako autokrata odcizeného od lidí, jímž vládne. Představení režiséra Maxe Webstera, které zkoumá současný nacionalismus a povahu dnešních vládců, dominuje velkorysá scéna i výkon hvězdného Kita Haringtona v titulní roli.

Pokračovat ve čtení

Foto01

5. 5. 2022 Film

Italský snímek režiséra Jonase Carpignana Všechno nejlepší, Chiaro! si odnesl ocenění za Nejlepší film v sekci Quinzaine des réalisateurs na loňském festivalu v Cannes. Příběh patnáctileté Chiary, které se po šokujícím zjištění o vlastní rodině obrátí život na ruby je příběhem o drsném dospívání i mafiánským thrillerem.

Pokračovat ve čtení

Livestream 50 Photo Credit – Mason Castillo

PR 29. 4. 2022 Koncerty v kině

Když v roce 2021 vydala dvojice Twenty One Pilots své album Scaled And Icy, bylo plné optimismu, neztrácelo ale ani své temnější podtóny. Aby ne, vznikalo v době, kdy byl celý svět sevřený lockdowny, na dálku, bez přímé interakce. A ani uvedení alba nebylo klasické, koncertní, ale prostřednictvím celosvětového livestreamu. Ten se nyní, po roce, v rozšířené podobě vrací a rovnou na plátna kin, a to

Pokračovat ve čtení

Fanoušci Rammstein si mohou jako první poslechnout jejich nové album Zeit v kinech

PR 20. 4. 2022 Koncerty v kině

29. dubna vydají Rammstein své osmé studiové album Zeit. Den před touto událostí, 28. dubna, budou mít fanoušci této mezinárodně uznávané německé kapely exkluzivní příležitost vidět, slyšet a zažít jedenáct nových písní v premiéře a velkolepě ve zvukovém formátu Dolby ATMOS. Pouze na jeden večer ve vybraných kinech po celém světě.

Pokračovat ve čtení

Thriller Nezanechat stopy podle skutečného případu, který otřásl Polskem, představuje trailer

PR 13. 4. 2022 Film

Polský thriller režiséra Jana Jana P. Matuszyńského (Poslední rodina) Nezanechat stopy je s 13 nominacemi na polské filmové ceny Orel největší polskou filmovou událostí loňského roku. Vychází ze skutečného případu Grzegorze Przemyka, středoškoláka a syna básnířky a disidentky Barbary Sadowské, kterého v roce 1983 ubila policie k smrti.

Pokračovat ve čtení

 Milostný dopis fanouškům pošlou k-popoví Seventeen v novém hudebním dokumentu

PR 13. 4. 2022 Koncerty v kině

„Divadelní děti K-popu“ nebo „Králové performance“ – i to jsou přezdívky, kterými média označila k-popový projekt Seventeen. Na scéně jsou od roku 2015, ale až nyní se třináctičlenný boy band, který v mnoha ohledech přepisuje historii stylu, dostává na plátna kin. Snímek Seventeen Power Of Love: The Movie vstupuje do kin na celém světě ve dvou vlnách, 20. a 23. dubna 2022.

Pokračovat ve čtení

NT Live znovu ožívá magickou adaptací novinky z fantaskního světa Jeho temných esencí

PR 7. 4. 2022 Divadlo v kině

Do českých kin se vrací pravidelný cyklus přenosů britského divadla NT Live. Ve čtvrtek 13. dubna se v pražském kině Aero konečně představí i novinka Kniha prachu – La Belle Sauvage. Její hlavní hvězdou je tentokrát sám autor knižní předlohy Philip Pullman, tvůrce mnoha cenami ověnčené trilogie Jeho temné esence.

Pokračovat ve čtení

NICK CAVE & WARREN ELLIS IMAGE CREDIT CHARLIE GRAY

PR 28. 3. 2022 Koncerty v kině

Blízké osobní i tvůrčí pouto mezi Nickem Cavem a Warrenem Ellisem se pevně otisklo do posledních alb The Bad Seeds Skeleton Tree a Ghosteen a vyvrcholilo loňským společným sólovým albem Carnage. Nyní se toto jedinečné, zdaleka nejen hudební spojení stalo ústředním tématem filmu režiséra Andrew Dominika. Pod názvem This Much I Know To Be True vstupuje na plátna kin od 11. do 15. května 2022.

Pokračovat ve čtení

BRERA Edit

PR 21. 3. 2022 Umění v kině

Oblíbený dokumentární cyklus ze světa výtvarného umění, který v minulosti uvedl do kin snímky jako Ermitáž – síla umění nebo Frida – viva la vida, má na jaro 2022 přichystané další kousky. Trojice novinek přiblíží, jaký zásah do dějin udělal Napoleonův vášnivý vztah k umění, ukáže dekadentní stránku Benátek a pozve na unikátní výstavu egyptského krále Tutanchamona.

Pokračovat ve čtení

KVIFF.TV

Naše kino u vás doma

Už 15 let vybíráme filmy na plátna českých kin. Teď se na ně můžete podívat také z pohodlí vašeho obýváku.

Jdu si pustit film

Zpět
Magazín
Menu Nahoru