Magazín Divadlo

Jodie Comer ze seriálu Na mušce představí v NT Live svou vyprodanou one-woman-show

PR 28. 7. 2022 Divadlo v kině

Debut herečky Jodie Comer na prknech londýnského West Endu se stal letošní jaro nejžádanějším divadelním představením v Londýně. Na drama Prima Facie o mladé právničce čelící pochybám, zda je současný právní systém spravedlivý, se stály dlouhé fronty a bylo skoro nemožné získat lístky.

Pokračovat ve čtení

Hvězda seriálu Hra o trůny Kit Harington se představí v novém zpracování Shakespearova Jindřicha V.

19. 5. 2022 Divadlo v kině

Nová adaptace často uváděné Shakespearovy historické hry Jindřich V., podle níž vznikly už tři filmy, se nebojí anglického národního hrdinu představit jako autokrata odcizeného od lidí, jímž vládne. Představení režiséra Maxe Webstera, které zkoumá současný nacionalismus a povahu dnešních vládců, dominuje velkorysá scéna i výkon hvězdného Kita Haringtona v titulní roli.

Pokračovat ve čtení

NT Live znovu ožívá magickou adaptací novinky z fantaskního světa Jeho temných esencí

PR 7. 4. 2022 Divadlo v kině

Do českých kin se vrací pravidelný cyklus přenosů britského divadla NT Live. Ve čtvrtek 13. dubna se v pražském kině Aero konečně představí i novinka Kniha prachu – La Belle Sauvage. Její hlavní hvězdou je tentokrát sám autor knižní předlohy Philip Pullman, tvůrce mnoha cenami ověnčené trilogie Jeho temné esence.

Pokračovat ve čtení

NT Live v Česku znovu ožívá, vrací se spolu se Cyranem, Potvorou  nebo Hamletem

PR 25. 5. 2020 Divadlo v kině

Přenosy britského divadla se vrací na plátna kin. Fanoušci v České republice se mohou znovu těšit na moderní verzi Cyrana z Bergeracu s Jamesem McAvoyem, divadelní předlohu úspěšného seriálu Phoebe Waller-Bridge Potvora, oceněný návrat Helen Mirren do role královny Alžběty II. v Audien-ci, kouzelnou verzi komedie Sen čarovné noci či Benedicta Cumberbatche coby Hamleta.

Pokračovat ve čtení

Londýnské National Theatre bude streamovat divácky úspěšná představení

PR 30. 3. 2020 Divadlo v kině

Přenosy britského divadla do kin NT Live se mimořádně přesouvají do online světa. Londýnské National Theatre otevřelo archiv a prostřednictvím svého kanálu YouTube připomene každý týden jedno divácky úspěšné představení. Nový cyklus s názvem NT Live doma nabídne 2. dubna hru Sám na dva šéfy, později také představení Jana Eyrová, Ostrov pokladů a Večer tříkrálový.

Pokračovat ve čtení

 Hvězdný James McAvoy uchvátí jako  rapující Cyrano v moderní verzi klasiky

PR 11. 2. 2020 Divadlo v kině

Také James McAvoy patří k filmovým hvězdám, které pravidelně vystupují na londýnském jevišti. Za posledních deset let se tam objevil čtyřikrát a pokaždé v režii provokativního Jamieho Lloyda. Ten spolu s „coolness“ dramatikem Martinem Crimpem francouzskou klasiku Edmonda Rostanda z konce 19. století Cyrano z Bergeracu radikálně zmodernizovali do odvážné, dech beroucí a duchaplné inscenace.

Pokračovat ve čtení

Hvězda Sherlocka Andrew Scott září v komedii o krizi středního věku

PR 21. 11. 2019 Divadlo v kině

Andrew Scott ví, co to obnáší být hvězda, už od první série populárního seriálu Sherlock, kde si zahrál mistra zločinu Moriartyho, nebo od druhé řady Potvory, kde nás svedl jako sexy kněz. Dramatik, herec, skladatel Noël Coward také věděl, jaké to je být celebrita – ne náhodou se po něm dnes jmenu-je jedno z londýnských divadel. Už na sklonku 30. let Coward o údělu marnivého sebestředného herce.

Pokračovat ve čtení

Hvězdy seriálů Řím a Viktorie se představí v komedii o manželství a politice

PR 4. 11. 2019 Divadlo v kině

Kdo se bojí Virginie Woolfové z thatcherovské Británie. Tak kritici popisují zbrusu novou hru Hansard, kterou v přímém přenosu světu představí cyklus NT Live. Přímý přenos duchaplného a nelítostného partnerského zápasu ve čtvrtek 7. listopadu od 19:45 promítne pražské Kino Aero, s českými i anglickými titulky.

Pokračovat ve čtení

Sen očaruje diváky kina Aero vtipem, akrobacií i hvězdou Hry o trůny

PR 23. 10. 2019 Divadlo v kině

Zapomeňte na upjatou rytířku Brienne ze seriálu Hra o trůny. Její představitelka Gwendoline Christie nám nyní ukáže svou rozvernou stránku. Jako královna víl Titanie dostala v nové verzi Shakespearovy nestárnoucí komedie Sen čarovné noci možnost kouzlit a zahrávat si s osudy smrtelníků i svého man-žela.

Pokračovat ve čtení

Sam Mendes přichází s americkou epikou o rodině, která změnila svět

PR 15. 7. 2019 Divadlo v kině

Dřív, než se stal Sam Mendes oscarovým filmovým režisérem, už ho uznával svět divadla – a NT Live připomíná proč. Pět let po jeho nápadité inscenaci Krále Leara cyklus přenosů britského divadla do kin ukáže jeho další mimořádnou produkci. Americkou epiku Lehmanova trilogie, která vypráví o třech generacích rodiny a firmy, jejíž krach odstartoval v roce 2008 světovou ekonomickou krizi.

Pokračovat ve čtení

Jubilejní sezóna NT Live pokračuje adaptací ceněného románu o iluzích dvou dívek

PR 26. 6. 2019 Divadlo v kině

Velkolepá, dojemná, tragická, zábavná, křehce intimní a aktuální. Těmito slovy britští kritici popisují novou epickou inscenaci National Theatre Malý ostrov. Specialistka na divadelní adaptace knih Helen Edmundson ji vytvořila z mnoha cenami ověnčeného románu Andrey Levy, který sleduje sny, lásky a iluze dvou dívek v Británii kolem druhé světové války.

Pokračovat ve čtení

Královna Helen Mirren zahájí oslavy k 10. výročí NT Live

PR 21. 6. 2019 Divadlo v kině

Helen Mirren se vrací na plátna kin ve své nejslavnější roli! Nikoliv v pokračování oscarového dramatu Královna, ale v záznamu úspěšného představení Audience, díky němuž jí postava Alžběty II. vynesla jiné prestižní sošky, Olivier a Tony. Cyklus NT Live tak zahájí oslavy dekády, během které umožnil milionům kulturních fanoušků po celém světě zhlédnout už přes osmdesát atraktivních titulů.

Pokračovat ve čtení

Millerův hit o zhroucení amerického snu strhne i české diváky v emocionálním představení

PR 10. 5. 2019 Divadlo v kině

Hollywoodské hvězdy Sally Field (Forrest Gump) a Bill Pullman (Den nezávislosti) se v úterý 14. května představí českým divákům NT Live. Pražské kino Aero promítne od 19:45 slavné drama Všichni moji synové. Zdrcující rodinná tragédie z roku 1947 o zhroucení jednoho amerického snu proslavila tehdy neznámého dramatika Arthura Millera.

Pokračovat ve čtení

Hvězdy Gillian Anderson a Lily James soupeří na jevišti v příběhu o svodech slávy

PR 5. 4. 2019 Divadlo v kině

Šest Oscarů včetně toho za nejlepší film získal v roce 1951 snímek Vše o Evě, nestárnoucí „studie zlomyslnosti ostrá jako jehla“. Letos se drama hollywoodského klasika Josepha L. Mankiewicze, na něž už odkazovali Simpsonovi i Pedro Almódovar, přesunulo na jeviště, v nadčasové moderní úpravě jednoho z nejžádanějších režisérů dneška, Belgičana Iva van Hoveho.

Pokračovat ve čtení

Zdravotnická komedie se zpěvy a tanci od populárního laskavého kritika

PR 19. 2. 2019 Divadlo v kině

„Jsem považován za laskavého, útulného a v podstatě neškodného. I kdybych zapíchl Judi Dench vidlemi, lidi by mě pořád viděli jako medvídka,“ postěžoval si ve svém deníku jeden z nejmilovanějších britských dramatiků Alan Bennett. Přitom právě on patří mezi neúnavné a nejostřejší politické umělce, které Anglie má. Jeho novinka Aleluja!, která s pomocí humoru, písní ale i dramatu o životě a smrti te

Pokračovat ve čtení

David Hare se do NT Live vrací s novou hrou

PR 28. 1. 2019 Divadlo v kině

V dramatu Skylight rozdělily mileneckou dvojici v podání Billa Nighyho a Carey Mulligan i věk a politické názory. Jak dokáže své názory a city, soukromý a veřejný život skloubit další silná hrdinka Davida Harea z novinky Nejdu do toho? To uvidíme 31. ledna díky přímému přenosu z britského Národního divadla.

Pokračovat ve čtení

První NT Live roku ukáže Shakespeara, jakého jste ještě neviděli

PR 11. 1. 2019 Divadlo v kině

Netradičním zpracováním Shakespearovy hry Richard II. začíná cyklus NT Live v roce 2019. Mladý režisér Joe Hill-Gibbins se s nejslavnějším dramatikem historie skutečně nepáral. Slavná tragédie je v jeho podání radikální, neotřelá a odehraje se za pouhých 100 minut. „Tohle není Richard II., jakého byste čekali, pokud tu hru znáte,” slibuje představitel hlavní role Simon Russell Beale.

Pokračovat ve čtení

Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maraton v kinech!

PR 13. 12. 2018 Divadlo v kině

Zkáza Dejvického divadla míří do kin. Všech šest dílů nového seriálu České televize promítnou vybraná kina v exkluzivní předpremiéře v jeden jediný večer - 27. února 2019! V seriálovém maratonu se představí celé Dejvické divadlo, přičemž všichni herci proslulé divadelní scény hrají sami sebe, vzkazují tvůrci.

Pokračovat ve čtení

Ralph Fiennes a Sophie Okonedo vládnou epické shakespearovské love story

PR 3. 12. 2018 Divadlo v kině

Hvězdní Ralph Fiennes a Sophie Okonedo podávají v tragédii Antonius a Kleopatra strhující výkony, shodují se kritici. Hra o dvojici vášnivých a mocných milenců, která oběma hercům vynesla prestižní cenu Evening Standard, míří nyní do českých kin. Už 6. prosince hrají shakespearovskou klasiku pražské kino Aero, hradecký Bio Central a náchodský Vesmír.

Pokračovat ve čtení

Šílenství krále Jiřího

PR 15. 11. 2018 Divadlo v kině

Fascinující inteligentní představení o podstatě moci, které upozornilo na herecký talent Marka Gatisse, spolutvůrce populární série Sherlock. Tak britští kritici popisují inscenaci Šílenství krále Jiřího. Od 20. listopadu ve vybraných kinech.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Divadlo
Menu Nahoru