Nový cyklus Umění v kině ukáže zrod Botticelliho kultu krásy, odhalí neřesti Pompejí a představí Raffaelovy ženy

PR 1. 9. 2021 Umění v kině

Po úspěšném uvedení snímků Ermitáž – síla umění, Frida – viva la vida nebo Tintoretto – rebel z Benátek se do kin chystá další část dokumentárního cyklu ze světa výtvarného umění. Trojice filmů tentokrát představí tvorbu renesančních umělců Raffaela Santiho a Sandra Botticelliho a odhalí neřestnou stránku antických Pompejí. V kinech od 6. září.

Pokračovat ve čtení

KH21943

PR 30. 8. 2021 Opera v kině

Tradiční kinopřenosy z Metropolitní opery v New Yorku se vrací zpět do zaběhnutých kolejí. Od října do května je naplánováno celkem 10 představení. Diváci se mohou těšit jak na klasické kusy, modernu i hned několik premiér na prknech newyorského operního svatostánku. Předprodej abonmá a jednotlivých vstupenek na novou sezónu odstartuje v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko v pondělí 30. 8.

Pokračovat ve čtení

Eurydice T8A6673

PR 27. 8. 2021 Opera v kině

Po déle než roční pauze Metropolitní opera odhalila dlouho očekávaný program přímých přenosů Sezóny 2021/22. Nemůžeme se dočkat a v pondělí 30. srpna spouštíme předprodej abonmá i jednotlivých vstupenek. Met si letos připravila velmi zajímavá premiérová uvedení i osvědčenou klasiku, opět s těmi největšími hvězdami operního světa!

Pokračovat ve čtení

OASIS KNEBWORTH 1996 CREDIT ROBERTA PARKIN

PR 20. 8. 2021 Koncerty v kině

Před pětadvaceti lety, 10. a 11. srpna, odehráli britští Oasis dva koncerty na festivalu v Knebworth, pro které se bez jakékoliv nadsázky vžilo označení legendární. Nyní vstupuje do kin dokumentární snímek, který jednu z největších koncertních událostí 90. let, jíž se zúčastnilo celkem čtvrt milionu fanoušků, připomene. Vstupenky jsou již v předprodeji, premiéra je naplánovaná na 23. září.

Pokračovat ve čtení

BLACKPINKTHEMOVIE LEAD IMAGE

PR 26. 7. 2021 Koncerty v kině

Dívčí kapela BLACKPINK, kterou miluje celý svět, slaví 5 let výročí od vzniku jejich debutu a vydává snímek BLACKPINK THE MOVIE. Ten je také speciálním dárkem pro BLINKs neboli fanoušky BLACKPINK, aby si oživili staré vzpomínky a užili si jejich divoké vystoupení ve slavnostním duchu.

Pokračovat ve čtení

Annette Stills Rec709.0032670 RET HD'

PR 24. 6. 2021 Film

Dlouho očekávaný muzikál vizionářského Leose Caraxe vezme diváky na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.

Pokračovat ve čtení

BON JOVI FROM ENCORE NIGHTS PHOTO STILL 4X3

PR 20. 5. 2021 Koncerty v kině

Po přestávce způsobené celosvětovou pandemií nemoci covid-19 se opět vrací oblíbené kinopřenosy koncertů, které pořádá společnost Aerofilms. Pokud vám schází velké koncertní akce, malou záplatou by mohla být první vlaštovka v podobě koncertního záznamu Bon Jovi: From Encore Nights. V kinech se objeví od 10. června 2021.

Pokračovat ve čtení

Služebníci online, exkluzivně na Aerovodu

Aerovod 1. 4. 2021 Film

Dlouho očekávaný film Ivana Ostrochovského Služebníci můžete od 1. dubna 2021 vidět exkluzivně v online videopůjčovně Aerovod.

Pokračovat ve čtení

Rok s Chaplinem oslavíme filmy online i novými soundtracky ke Kidovi v kinech

20. 1. 2021 Film

Buřinka, knírek, hůlka a ikonická chůze. Také bouřlivý smích umně smíchaný s dojemnými scénami. Režisér a herec Charlie Chaplin zásadně ovlivnil dějiny kinematografie, doplňuje katalog online videopůjčovny Aerovod a brzy se vrátí i na plátna českých kin.

Pokračovat ve čtení

Palm Springs 10

Aerovod 24. 11. 2020 Film

Potěšte mlsné filmové jazýčky svých blízkých a nadělte jim předplatné Aerovodu s pečlivě vybranou nabídkou filmů. Dostanou přístup k téměř 400 kvalitním snímkům online a legálně z pohodlí jejich domova.

Pokračovat ve čtení

02_Paterson.jpg

Aerovod 15. 10. 2020 Film

I v době, kdy jsou kinosály zavřené, mají filmoví fanoušci možnost zhlédnout kvalitní a pečlivě vybrané snímky a při tom podpořit svá oblíbená kina.

Pokračovat ve čtení

Online projekce filmu V síti přímo ve školách

12. 10. 2020 Film

Přinášíme vám několik důležitých informací k objednávání a metodické podpoře školních projekcí dokumentárního filmu V síti, který se objeví znovu na podzim ve školách po celé České republice

Pokračovat ve čtení

web_Vsíti.jpg

Aerovod 2. 10. 2020 Film

Dokumentární experiment Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti ve verzi přístupné od 15 let můžete nově zhlédnout online a legálně na Aerovodu z pohodlí vašeho domova. Verzi přístupnou od 12 let V síti: Za školou je možné objednat pro projekce ve školách.

Pokračovat ve čtení

Metropolitní opera se vrací do českých kin. Představí italskou klasiku i bonusového Wagnera

PR 15. 9. 2020 Opera v kině

Kvůli pandemii nemoci covid-19 bude nová sezóna v newyorské Metropolitní opeře zahájena až v lednu následujícího roku. O tradiční kinopřenosy ale diváci nepřijdou. Newyorský operní dům využije svého bohatého archivu a milovníkům opery naservíruje trojici klasických děl italské opery a jednu bonusovou projekci.

Pokračovat ve čtení

NC IP Insta (1)

PR 10. 9. 2020 Koncerty v kině

Již počtvrté mají diváci možnost se na plátnech kin setkat s australským zpěvákem Nickem Caveem. Koncertní záznam Idiot Prayer jej ale zachycuje v netradiční podobě, bez doprovodu kapely The Bad Seeds, pouze s klavírem. Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Pokračovat ve čtení

Sto let od úmrtí výtvarného génia připomíná dokument Vizionář Modigliani

PR 31. 8. 2020 Umění v kině

Portrét přesahující legendu. Tak by se dal shrnout další dokumentární snímek z cyklu Umění v kině. Zachycuje krátký, ale přesto bouřlivý život výjimečného avantgardního italského umělce a bohéma, který dosáhl popularity až po své smrti, kdy se jeho dílo začalo napodobovat po celém světě. Film Vizionář Modigliani vstoupí do českých kin už 14. září.

Pokračovat ve čtení

BREAK THE SILENCE CHARACTER STILL JIMIN

PR 12. 8. 2020 Koncerty v kině

Bring the Soul: The Movie, dokument o korejském fenoménu BTS, se už na konci srpna objeví v kinech, aby přiblížil nejúspěšnější k-popovou kapelu současnosti. Snímek předznamenává zbrusu nový film o kapele s názvem Break The Silence: The Movie, který svou cestu kiny od-startuje v polovině září.

Pokračovat ve čtení

Neviděná mistrovská díla poprvé ve filmu. Do kin vstupují Tajemní impresionisté

PR 27. 7. 2020 Umění v kině

Dokumentární cyklus Umění v kině pokračuje strhující výpravou mezi představitele hnutí, které vyvolalo revoluci v dějinách moderního umění. Snímek Tajemní impresionisté otevírá dveře unikátní výstavy v římském Palazzo Bonaparte, kde byla odhalena padesátka veřejnosti dosud nepřístupných mistrovských děl od už zmíněných francouzských malířů. Snímek bude v kinech od 3. srpna.

Pokračovat ve čtení

Taburin Web Aerovod

Aerovod 23. 6. 2020 Film

Vydejte se do prosluněné Francie s filmem Raoul Taburin, seznamte se s napínavým životním příběhem fotografa Antonína Kratochvíla nebo se vypravte na Kanárské ostrovy s detektivem Cristim ve snímku Kanáři. Na Aerovodu, z pohodlí vašeho obýváku.

Pokračovat ve čtení

KVIFF.TV

Naše kino u vás doma

Už 15 let vybíráme filmy na plátna českých kin. Teď se na ně můžete podívat také z pohodlí vašeho obýváku.

Jdu si pustit film

Zpět
Magazín
Menu Nahoru