Aerovod • 7. 3. 2018

To nejlepší z Aerovodu za uplynulý rok

Máte rádi filmy, ale nestíháte chodit do kina tak často, jak byste chtěli? Pusťte si je legálně na Aerovodu z pohodlí vašeho domova. Přinášíme TOP 10 divácky nejúspěšnějších filmů minulého roku.

Aerovod je on-line platforma pro legální sledování kvalitních filmů doma či kdekoliv jinde v České republice a na Slovensku, v HD kvalitě a s českými titulky. Nabídka obsahuje již více než 200 snímků, které prošly dramaturgickým testem velkého plátna pražských kin Aero, Světozor a Bio Oko. Na Aerovodu najdete filmy mezinárodních autorských režisérů (Aki Kaurismäki, Jim Jarmusch, Michael Haneke, Xavier Dolan, Lars von Trier, Paolo Sorrentino a další) i debutové projekty českých tvůrců. Přinášíme vám přehled toho nejlepšího z minulého roku.

10. Je to jen konec světa (r. Xavier Dolan)

Mladý spisovatel se po 12 letech dobrovolné izolace ve velkoměstě vrací domů na venkov za svou rodinou, aby jejím členům oznámil svou blížící se smrt. Podle Variety dosud nejvyspělejší film Xaviera Dolana si z festivalu v Cannes odnesl Velkou cenu poroty.

9. Rodinné štěstí (r. Szabolcs Hajdu)

Když vás okolnosti donutí ubytovat příbuzné u sebe doma, nebývá to žádný med. Nakonec se ale může ukázat, že toho, kdo vám nejvíc leze na nervy, máte vlastně hrozně rádi. Režisér Szabolcs Hajdu si za film Rodinné štěstí odvezl z 51. MFF Karlovy Vary jak cenu za nejlepší herecký výkon, tak hlavní cenu festivalu za nejlepší film.

8. Červená (r. Olga Sommerová)

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století.

7. Komorná (r. Park Chan-Wook)

Dynamický thriller plný zvratů, intrik, krásy a podmanivé erotické atmosféry natočil jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook. Příběh bestselleru Zlodějka Sarah Watersové převedl do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století.

6. Strnadovi (r. Helena Třeštíková)

Majitele prodejny s nábytkem Ivanu a Václava Strnadovy sleduje režisérka Helena Třeštíková v rámci projektu Manželské etudy už od roku 1980. Její nový celovečerní dokumentární film na televizní filmy tohoto cyklu navazuje, především ale ukazuje další překvapivé zvraty, které život manželů a jejich dětí přinesl.

5. Chlapi nepláčou (r. Alen Drljević)

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii.

4. Dokud nás svatba nerozdělí (r. E. Toledano, O. Nakache)

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí...

3. Dvojitý milenec (r. François Ozon)

Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny francouzského klasika Francoise Ozona. Křehká Chloé se zamiluje do svého psychoterapeuta, který však není tím, kým se na první pohled zdá být.

2. Paterson (r. Jim Jarmusch)

Paterson je řidič autobusu, který se ve volných chvílích věnuje psaní poezie. Den po dni sledujeme jeden týden jeho spokojeného života s manželkou Laurou, která je jeho přesným protikladem. Překvapivě vtipnou zenovou básní o obyčejném životě se Jim Jarmusch tematicky vrací ke svým klasickým filmům 90. let.

1. Pěkně blbě (r. Michael Showalter)

O tom, že opravdová láska dokáže překonat všechny překážky, vypráví chytrá komedie z produkce Judda Apatowa. Skutečný příběh amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, se na festivalu Sundance stal diváckým hitem a kritici o něm mluví jako o nejvtipnější love story loňského roku.

Aerovod

Aerovod

Sledujte filmy z pohodlí domova

Podívejte se online na ty nejlepší filmy, které v posledních letech prošly testem velkého plátna kin Aero, Světozor, Bio Oko, Scala a Bio Central. A to nejen z nabídky Aerofilms. Legálně a za pár desetikorun. Provozujeme ve spolupráci s vybranými českými producenty a spřátelenými distributory.

Jít na Aerovod.cz

Zpět
To nejlepší z Aerovodu za uplynulý rok
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím