Magazín Opera

Tosca s Jončevou triumfuje v Met

PR 18. 1. 2018 Opera v kině

Snad žádné inscenaci v celé 137leté historii Met se během příprav nelepila smůla na paty tak jako nové Pucciniho Tosce. Na Toscu, která zdárně překonala měsíce chaosu, se mohou díky přímému přenosu z Met už 27. ledna 2018 těšit diváci dvou tisícovek kinosálů v 73 zemích světa včetně 25 kin v českých a moravských městech.

Pokračovat ve čtení

James Levine

5. 12. 2017 Opera v kině

Metropolitní operou v New Yorku otřásá skandál nebývalých rozměrů. Její emeritní hudební ředitel a jeden z nejvýznamnějších dirigentů světa, James Levine, je vyšetřován pro podezření ze sexuálních útoků.

Pokračovat ve čtení

Fenomenální tenorista Philip Langridge ve vánočním bonusu z Met

PR 4. 12. 2017 Opera v kině

Perníková chaloupka, nejslavnější opera Wagnerova chráněnce Engelberta Humperdincka, byla historicky první operou, kterou Met přenášela živě po rozhlasových vlnách v roce 1931. A právě záznam mistrovského díla na motivy pohádky bratří Grimmů nadchne příznivce romanticky rozmáchlých melodií v prosinci ve vybraných českých kinech.

Pokračovat ve čtení

Ve stopách Buñuela přiletí z MET Anděl zkázy

PR 12. 11. 2017 Opera v kině

Svátek surrealismu a opulentní hudební imaginace, ale taky rekordní tón sopranistky Audry Luna, to vše nabídne pokračování sezóny přímých přenosů z Met. Opera Anděl zkázy současného britského skladatele Thomase Adèse, inspirovaná stejnojmenným satirickým filmem legendárního Luise Buňuela z roku 1962, zazní jako letošní premiéra Met už v sobotu 18. listopadu.

Pokračovat ve čtení

Triumfální Norma a pohádková Kouzelná flétna zahájí další sezónu Met

PR 2. 10. 2017 Opera v kině

Světově již dvanáctá sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery zahájí v sobotu 7. října mistrovským dílem Vincenza Belliniho Norma. Deset špičkových operních inscenací v přímém přenosu z Met uvidí od října do dubna diváci dvou tisícovek kinosálů v 70 zemích světa včetně 25 kin v českých a moravských městech.

Pokračovat ve čtení

Sondra Radvanovsky jako Norma

1. 9. 2017 Opera v kině

Světově již dvanáctá sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery přinese do českých kin pět zbrusu nových inscenací, včetně dvou premiér.

Pokračovat ve čtení

Soňa Červená v ND

14. 8. 2017 Opera v kině

„Pojďte se mnou do kina a prožijete nezapomenutelné chvíle s 11. sezónou přenosů z New Yorku.“

Pokračovat ve čtení

Na Pražském jaru bude uveden film Červená

PR 11. 5. 2017 Opera v kině

Neuvěřitelný příběh velké české umělkyně, světoznámé operní pěvkyně a herečky Soni Červené, představí v celovečerním dokumentu režisérka Olga Sommerová. Film, který nese prostý název Červená, bude poprvé uveden v rámci Pražského jara 24. května v pražském kině Lucerna. Životní pouť Soni Červené, soukromou i profesní, poznamenaly bouřlivé dějiny 20. století a jeho dva nejzrůdnější totalitní systémy

Pokračovat ve čtení

Renée Fleming a Elina Garanča se do sebe zamilují v Růžovém kavalírovi

PR 6. 5. 2017 Opera v kině

V Metropolitní opeře se schyluje k sezónnímu grande finale. Postará se o něj v první řadě americká sopránová legenda Renée Fleming. Její strhující výkon v nejnovějším nastudování rozšafného Růžového kavalíra, které nahradí inscenaci z roku 1969, vynáší do nebes zahraniční tisk od NY Times po Wall Street Journal.

Pokračovat ve čtení

Evžen Oněgin se Štefanem Kocánem a Annou Netrebko v životní formě

PR 18. 4. 2017 Opera v kině

„Role, pro kterou byla přímo zrozena.“ Operní kritici se od chvíle, kdy se na prkna Met vrátila klasická adaptace Čajkovského opery Evžen Oněgin, předhánějí v superlativech na adresu hvězdné sopranistky Anny Netrebko.

Pokračovat ve čtení

La Traviata a Idomeneo v březnových přenosech z Met

PR 8. 3. 2017 Opera v kině

Jen jedno vyčítají New York Times poslednímu nastudováni Verdiho opery La traviata: že s koncem sezóny definitivně zmizí z pódia Metropolitní opery. Čeští milovníci opery budou mít tuto příležitost, spolu s dalšími diváky na celém světě, už tuto sobotu 11. března. Hned o dva týdny později diváci přenosů budou moci obdivovat výkon tenoristy Matthewa Polenzaniho coby krétského krále Idomenea.

Pokračovat ve čtení

Nová sezóna přenosů z Met slibuje novou Toscu i oblíbenou Bohému

PR 16. 2. 2017 Opera v kině

Metropolitní opera v New Yorku odhalila program nové sezóny přenosů. Fanoušci se mohou těšit na pět nových inscenací, včetně dvou premiér. Sezónu odstartuje nové nastudování Belliniho ikonické Normy.Bulharská operní superstar Sonja Jončeva zazáří v nejhranější Bohémě, nové Tosce i v málo zařazované Luise Millerové, český barytonista Adam Plachetka se blýskne v nové inscenaci Così fan tutte.

Pokračovat ve čtení

Nová sexy Rusalka z Metropolitní opery

PR 15. 2. 2017 Opera v kině

Světově nejhranější česká opera o nešťastné lásce vodní víly k pozemskému princi se v letošní sezóně dočká už 27. uvedení v historii Met. Představení láká na opulentní výpravu, sugestivní herecké výkony a syrové pojetí příběhu, který namísto krotké pohádkovosti vsadil na psychologické drama.

Pokračovat ve čtení

Přenosy z Met vstupují do nového roku s Plácidem Domingem jako Nabuccem

PR 2. 2. 2017 Opera v kině

První přímý přenos z Metropolitní opery roku 2017 zahájí legendární dvojice Domingo-Levine. Emeritní umělecký ředitel Metropolitní opery James Levine a světová pěvecká superstar Plácido Domingo se během uplynulých čtyřiceti let setkali u mnoha produkcí, u práce na Nabuccovi to však bude vůbec poprvé.

Pokračovat ve čtení

Příběh věčných milenců zdobí souboje jako ze Star Wars

PR 16. 1. 2017 Opera v kině

V nejnovější adaptaci Gounodovy opery Romeo a Julie se blýsknou dvě mladé operní hvězdy světového formátu: Vittorio Grigolo a Diana Damrau. Kritiky předních magazínů nenechávají nikoho na pochybách, že půjde o skutečný zážitek.

Pokračovat ve čtení

Druhé ženské dílo v historii Met: blyštivá Láska zdaleka

PR 7. 12. 2016 Opera v kině

Středověký námět, moderní pojetí, ženu skladatelku i dirigentku, a desítky tisíc žárovek LED na podiu. To vše přinese přímý přenos čerstvého nastudování současné opery Láska zdaleka finské skladatelky Kaijy Saariaho v režii autora kontroverzních wagnerovských inscenací Roberta Lepage.

Pokračovat ve čtení

Zahájení sezony: Nina Stemme jako Isolda a Plachetka v Donu Giovannim

PR 4. 10. 2016 Opera v kině

Světově jedenáctá, v České republice již desátá sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery otevře tuto sobotu klasickým tragickým dílem Richarda Wagnera Tristan a Isolda. Slibuje neotřelou podívanou v režii polského režiséra Mariusze Trelińského. Na monumentální Wagnerovo dílo naváže světový klenot donchuanské legendy, Don Giovanni s Adamem Plachetkou v níž roli Leporella.

Pokračovat ve čtení

Adam Plachetka: Don Giovanni je sociopat přesvědčený o svém dobráctví

ROZHOVOR 19. 9. 2016 Opera v kině

Úspěšný basbarytonista, sólista Vídeňské národní opery a první Čech, který do třiceti let vystoupil na operních scénách v New Yorku, Vídni, Londýně i Miláně. Řeč je o Adamu Plachetkovi.

Pokračovat ve čtení

Rusalka

1. 9. 2016 Opera v kině

Světově jedenáctá, pro Českou republiku jubilejní 10. sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery přináší do českých kin Dona Giovanniho s pěvcem Adamem Plachetkou a novou inscenaci Dvořákovy Rusalky.

Pokračovat ve čtení

The Met: Live in HD 15/16

24. 9. 2015 Opera v kině

Jubilejní 10. sezónu přenosů z Met zahájí Trubadúr s hvězdným duem Netrebko – Hvorostovsky. Ve Verdiho Trubadúrovi je doplní slovenský pěvec Štefan Kocán.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Opera
Menu Nahoru