PR • 24. 3. 2020

Met ruší poslední tři přenosy, chystá novou sezónu

Metropolitní opera ruší všechna představení v sezóně 2019/20. Rozhodnutí se týká i třech zbý-vajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezónu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.

„Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezónu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.

Generální ředitel Met Peter Gelb

Anna Netrebko na úvod příští sezóny

Operní dům i přesto připravuje sezónu přímých přenosů 2020/21. Hned v prvním přenosu v říjnu 2020 zazáří Anna Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na další precizní produkce osvědčených klasických děl, jakými jsou Kouzelná flétna, Don Giovanni, Fidelio, případně Nabucco nebo Trubadúr.

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezón přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. „Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web www.metopera.org na půl milionu lidí.

Zpět
Met ruší poslední tři přenosy, chystá novou sezónu
Menu Nahoru