Magazín Balet

AP152244 Romeo And Juliet

PR 1. 2. 2022 Balet v kině

Dnes už klasickou choreografii baletu Romeo a Julie vytvořil pro Královský balet v Lodnýně Kenneth MacMillan v roce 1965. V překrásném díle Sergeje Prokofjeva se nešťastní milenci pokoušejí o únik z renesanční Verony, kde se ruch tržiště až příliš snadno promění v souboj na meče a rodinný spor vede k tragédii jak pro rodinu Monteků, tak Kapuletů. Balet o velké lásce uvidí v přímém přenosu 14. 2.

Pokračovat ve čtení

Dílo baletní legendy a oscarového režiséra West Side Story míří do kin

PR 12. 2. 2020 Balet v kině

Přímé přenosy z londýnského Royal Opera House tentokrát potěší příznivce moderního baletu. Už 25. února budou na programu Violoncellistka a Tance ve skupinách. Zatímco v prvním případě jde o tvorbu mezinárodně vyhledávané Cathy Marston, druhá část programu má připomenout práci legendárního choreografa a Oscarem oceněného režiséra West Side Story Jeroma Robbinse.

Pokračovat ve čtení

Okouzlující Spící krasavice se v klasickém nastudování vrací do kin

PR 6. 1. 2020 Balet v kině

Ruský představitel romantismu Petr Iljič Čajkovskij napsal pouze tři balety – Labutí jezero, Louskáčka a Spící krasavici. Každý z nich ale patří k základnímu baletnímu repertoáru. Spící krasavice, příběh inspirovaný pohádkou o Šípkové růžence, v původní choreografii a v podání Královského baletu v Londýně zamíří do kin živě už 16. ledna.

Pokračovat ve čtení

Louskáček v podání londýnského baletu přinese vánoční příběh na plátna kin

PR 5. 12. 2019 Balet v kině

Jsou klasické příběhy, které k adventnímu času a Vánocům neodmyslitelně patří. Balet Louskáček je jedním z nich. Slavné dílo hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského ve zpracování Královského baletu v Londýně míří na plátna kin od 17. prosince.

Pokračovat ve čtení

Další přenos z ROH bude patřit pohádkovému příběhu Coppélie

PR 28. 11. 2019 Balet v kině

Série přenosů z Královského baletu v Londýně pokračuje v úterý 10. prosince klasickým a vtipným baletem Coppélie v choreografii Ninette de Valois na hudbu Léa Delibese. Hlavní roli v této „kouzelné baletní obrázkové knížce“, ideální pro předvánoční čas, ztvární Marianela Nuñez a Vadim Muntagirov.

Pokračovat ve čtení

Sezóna baletu v kině začíná poctou legendárním choreografům

PR 24. 10. 2019 Balet v kině

Královský balet v Londýně vstupuje do nové sezóny přímých přenosů do kin. Nadcházející cyklus láká příznivce baletní klasiky i současného baletu. Prvním přenosem už 5. listopadu je komponovaný večer klasického baletu Raymonda Act III, triptych legendárních choreografů Maria Petipy, Fredericka Ashtona a Kennetha MacMillana.

Pokračovat ve čtení

Nadčasový balet Romeo a Julie se znovu vrací

PR 5. 6. 2019 Balet v kině

Klasickým baletem Romeo a Julie v choreografii Kennetha MacMillana končí letošní sezóna přenosů z londýnského Royal Opera House. Nejslavnější milostný příběh všech dob v mistrovském provedení budou moci sledovat i čeští diváci už 11. června ve vybraných kinech.

Pokračovat ve čtení

Královský balet v Londýně ukáže současnou podobu baletu

PR 14. 5. 2019 Balet v kině

Dvě nedávno vytvořená díla a jedno ve světové premiéře odhalí, jak vypadá současná podoba baletu. Přímý přenos z premiéry Trojprogramu: Wheeldon / Sidi Larbi / Pite už ve čtvrtek 16. května přiblíží ve vybraných kinech aktuální tvář tance.

Pokračovat ve čtení

Španělský esprit v oslnivém baletu Don Quijote

PR 15. 2. 2019 Balet v kině

Přímé přenosy z Královského baletu v Londýně do kin pokračují klasickým baletem Don Quijote. Choreografii Maria Petipy zpracoval vynikající tanečník Carlos Acosta, který v díle podpořil radostnou bujarou náladu a vášnivý španělský esprit. Premiéru uvidíte v přímém přenosu 19. února v sedmi českých kinech. Reprízy baletu uvedou 24. února kina v Náchodě a Semilech a 4. března ve Zlíně.

Pokračovat ve čtení

Louskáček

PR 27. 11. 2018 Balet v kině

Do českých kin míří pohádkový Louskáček v podání londýnského Královského baletu. Okouzlující klasika s hudbou Petra Iljiče Čajkovského a v choreografii Petera Wrighta je už tradičním symbolem Vánoc. Příznivci baletu v kině budou mít možnost vidět britského Louskáčka v deseti českých kinech od 3. do 26. prosince.

Pokračovat ve čtení

Mayerling vypráví tragický příběh prince Rudolfa

PR 9. 10. 2018 Balet v kině

Nebezpečné touhy, rodinná tajemství a politické intriky v každém okamžiku smělé choreografie Kennetha MacMillana, inspirované skutečnými událostmi, to je Mayerling. První přímý přenos londýnského Královského baletu sezóny 2018/19 se uskuteční živě ve vybraných kinech 15. října 2018 od 20:15.

Pokračovat ve čtení

Nové Labutí jezero zakončí sezónu přenosů z Londýna

PR 6. 6. 2018 Balet v kině

Královský balet přichází po 30 letech s novým nastudováním Labutího jezera. Britský choreograf Liam Scarlett pojal nesmrtelné a patrně nejznámější baletní dílo vůbec ve spektakulárním duchu a ohlasy odborné i laické veřejnosti jedou takřka bez rozdílu na vlně nadšení i poklon.

Pokračovat ve čtení

Do kin přichází Manon kontroverzního baletního vizionáře

PR 25. 4. 2018 Balet v kině

Královský balet v letošní sezoně vzpomíná a oslavuje. Uplynulo 25 let od úmrtí jednoho z nejvlivnějších choreografů 20. století Kennetha MacMillana a baletní repertoár londýnské první scény tak nabízí průřez jeho brilantními počiny, k nimž patří právě i Manon. Tu představí cyklus Balet v kině v českých kinech v přímém přenosu 3. května.

Pokračovat ve čtení

Bernsteinovy narozeniny

PR 26. 3. 2018 Balet v kině

„Abyste dokázali něco úžasného, potřebujete dvě věci: plán a nedostatek času,“ prohlásil legendární skladatel Leonard Bernstein, autor muzikálu West Side Story. Královská opera v Londýně se jeho výrokem inspirovala a v rekordně krátkém čase připravila unikátní baletní program, kterým připomene 100 let od narození tohoto velkého skladatele.

Pokračovat ve čtení

Zimní pohádka z ROH

PR 21. 2. 2018 Balet v kině

Cenami ověnčený balet choreografa Christophera Wheeldona Zimní pohádka se po třech letech vrací do českých kin v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně.

Pokračovat ve čtení

Mikuláš nadělí do kin Louskáčka a s ním Vánoce jako za starých časů

PR 30. 11. 2017 Balet v kině

Už příští úterý čeká diváky kin mikulášská nadílka s královskou odměnou: cyklus Balet v kině uvede 5. prosince v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně pohádkového Louskáčka. Nejkouzelnější Čajkovského skladatelské dílo v klasické choreografii Petera Wrighta je každoroční britský symbol Vánoc.

Pokračovat ve čtení

Alenka, která přepsala baletní dějiny

PR 23. 10. 2017 Balet v kině

Prvním podzimním přímým přenosem z Královského baletu v Londýně bude 23. října fantasticky jevištně zpracovaná Alenka v říši divů, kterou choreograf Christopher Wheeldon ve spolupráci se skladatelem Jobym Talbotem a scénografem Bobem Crowleym definoval baletní umění pro 21. století.

Pokračovat ve čtení

Královská opera v Londýně (Covent Garden)

4. 9. 2017 Balet v kině

Špičkoví sólisté, jedinečné scénografie a světoví choreografové. Již několik let přinášíme prvotřídní baletní inscenace jednoho z nejprestižnějších souborů světa - živě z londýnské Covent Garden.

Pokračovat ve čtení

Tetování, drogy a baletní špičky

PR 10. 5. 2017 Balet v kině

Sergeje Polunina zná doslova celý svět. Tanečníka, o kterém se mluví jako o ‚Jamesi Deanovi baletu‘ nebo novém Baryšnikovi, neproslavily jen jeho božské skoky, ale i kontroverzní život, který vedl v zákulisí světových jevišť a který svého času plnil média.

Pokračovat ve čtení

Baletní sezona vrcholí rozvernou i temnou Coppélií

PR 12. 4. 2017 Balet v kině

Sezona s protinožci právě vrcholí. V dubnu uvede cyklus Balet v kině poslední záznam z této scény a opět půjde o svrchovaně pohádkové dílo pro celou rodinu. Rozverná, dojemná i do temnějších kouzelných tónů oděná Coppélie nabídne kouzelný příběh inspirovaný dílem fenomenálního spisovatele romantického období E. T. A. Hoffmanna.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Balet
Menu Nahoru