Magazín Balet

Sezóna baletu v kině začíná poctou legendárním choreografům

PR 24. 10. 2019 Balet v kině

Královský balet v Londýně vstupuje do nové sezóny přímých přenosů do kin. Nadcházející cyklus láká příznivce baletní klasiky i současného baletu. Prvním přenosem už 5. listopadu je komponovaný večer klasického baletu Raymonda Act III, triptych legendárních choreografů Maria Petipy, Fredericka Ashtona a Kennetha MacMillana.

Pokračovat ve čtení

Nadčasový balet Romeo a Julie se znovu vrací

PR 5. 6. 2019 Balet v kině

Klasickým baletem Romeo a Julie v choreografii Kennetha MacMillana končí letošní sezóna přenosů z londýnského Royal Opera House. Nejslavnější milostný příběh všech dob v mistrovském provedení budou moci sledovat i čeští diváci už 11. června ve vybraných kinech.

Pokračovat ve čtení

Královský balet v Londýně ukáže současnou podobu baletu

PR 14. 5. 2019 Balet v kině

Dvě nedávno vytvořená díla a jedno ve světové premiéře odhalí, jak vypadá současná podoba baletu. Přímý přenos z premiéry Trojprogramu: Wheeldon / Sidi Larbi / Pite už ve čtvrtek 16. května přiblíží ve vybraných kinech aktuální tvář tance.

Pokračovat ve čtení

Španělský esprit v oslnivém baletu Don Quijote

PR 15. 2. 2019 Balet v kině

Přímé přenosy z Královského baletu v Londýně do kin pokračují klasickým baletem Don Quijote. Choreografii Maria Petipy zpracoval vynikající tanečník Carlos Acosta, který v díle podpořil radostnou bujarou náladu a vášnivý španělský esprit. Premiéru uvidíte v přímém přenosu 19. února v sedmi českých kinech. Reprízy baletu uvedou 24. února kina v Náchodě a Semilech a 4. března ve Zlíně.

Pokračovat ve čtení

Louskáček

PR 27. 11. 2018 Balet v kině

Do českých kin míří pohádkový Louskáček v podání londýnského Královského baletu. Okouzlující klasika s hudbou Petra Iljiče Čajkovského a v choreografii Petera Wrighta je už tradičním symbolem Vánoc. Příznivci baletu v kině budou mít možnost vidět britského Louskáčka v deseti českých kinech od 3. do 26. prosince.

Pokračovat ve čtení

Mayerling vypráví tragický příběh prince Rudolfa

PR 9. 10. 2018 Balet v kině

Nebezpečné touhy, rodinná tajemství a politické intriky v každém okamžiku smělé choreografie Kennetha MacMillana, inspirované skutečnými událostmi, to je Mayerling. První přímý přenos londýnského Královského baletu sezóny 2018/19 se uskuteční živě ve vybraných kinech 15. října 2018 od 20:15.

Pokračovat ve čtení

Nové Labutí jezero zakončí sezónu přenosů z Londýna

PR 6. 6. 2018 Balet v kině

Královský balet přichází po 30 letech s novým nastudováním Labutího jezera. Britský choreograf Liam Scarlett pojal nesmrtelné a patrně nejznámější baletní dílo vůbec ve spektakulárním duchu a ohlasy odborné i laické veřejnosti jedou takřka bez rozdílu na vlně nadšení i poklon.

Pokračovat ve čtení

Do kin přichází Manon kontroverzního baletního vizionáře

PR 25. 4. 2018 Balet v kině

Královský balet v letošní sezoně vzpomíná a oslavuje. Uplynulo 25 let od úmrtí jednoho z nejvlivnějších choreografů 20. století Kennetha MacMillana a baletní repertoár londýnské první scény tak nabízí průřez jeho brilantními počiny, k nimž patří právě i Manon. Tu představí cyklus Balet v kině v českých kinech v přímém přenosu 3. května.

Pokračovat ve čtení

Bernsteinovy narozeniny

PR 26. 3. 2018 Balet v kině

„Abyste dokázali něco úžasného, potřebujete dvě věci: plán a nedostatek času,“ prohlásil legendární skladatel Leonard Bernstein, autor muzikálu West Side Story. Královská opera v Londýně se jeho výrokem inspirovala a v rekordně krátkém čase připravila unikátní baletní program, kterým připomene 100 let od narození tohoto velkého skladatele.

Pokračovat ve čtení

Zimní pohádka z ROH

PR 21. 2. 2018 Balet v kině

Cenami ověnčený balet choreografa Christophera Wheeldona Zimní pohádka se po třech letech vrací do českých kin v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně.

Pokračovat ve čtení

Mikuláš nadělí do kin Louskáčka a s ním Vánoce jako za starých časů

PR 30. 11. 2017 Balet v kině

Už příští úterý čeká diváky kin mikulášská nadílka s královskou odměnou: cyklus Balet v kině uvede 5. prosince v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně pohádkového Louskáčka. Nejkouzelnější Čajkovského skladatelské dílo v klasické choreografii Petera Wrighta je každoroční britský symbol Vánoc.

Pokračovat ve čtení

Alenka, která přepsala baletní dějiny

PR 23. 10. 2017 Balet v kině

Prvním podzimním přímým přenosem z Královského baletu v Londýně bude 23. října fantasticky jevištně zpracovaná Alenka v říši divů, kterou choreograf Christopher Wheeldon ve spolupráci se skladatelem Jobym Talbotem a scénografem Bobem Crowleym definoval baletní umění pro 21. století.

Pokračovat ve čtení

Královská opera v Londýně (Covent Garden)

4. 9. 2017 Balet v kině

Špičkoví sólisté, jedinečné scénografie a světoví choreografové. Již několik let přinášíme prvotřídní baletní inscenace jednoho z nejprestižnějších souborů světa - živě z londýnské Covent Garden.

Pokračovat ve čtení

Tetování, drogy a baletní špičky

PR 10. 5. 2017 Balet v kině

Sergeje Polunina zná doslova celý svět. Tanečníka, o kterém se mluví jako o ‚Jamesi Deanovi baletu‘ nebo novém Baryšnikovi, neproslavily jen jeho božské skoky, ale i kontroverzní život, který vedl v zákulisí světových jevišť a který svého času plnil média.

Pokračovat ve čtení

Baletní sezona vrcholí rozvernou i temnou Coppélií

PR 12. 4. 2017 Balet v kině

Sezona s protinožci právě vrcholí. V dubnu uvede cyklus Balet v kině poslední záznam z této scény a opět půjde o svrchovaně pohádkové dílo pro celou rodinu. Rozverná, dojemná i do temnějších kouzelných tónů oděná Coppélie nabídne kouzelný příběh inspirovaný dílem fenomenálního spisovatele romantického období E. T. A. Hoffmanna.

Pokračovat ve čtení

Do kin se vrací Královský balet z Londýna s novou verzí Labutího jezera

PR 5. 4. 2017 Balet v kině

Milovníci baletu budou mít od letošního října znovu šanci vídat v přímých přenosech do kin špičková baletní představení z Královské opery v Londýně. Projekt distribuční společnosti Aerofilms Balet v kině se po roční pauze, vrací k repertoáru jednoho z nejprestižnějších baletních ansámblů světa.

Pokračovat ve čtení

Okouzlující Louskáček z Mariinského divadla ohlásí advent

PR 5. 12. 2016 Balet v kině

Po Popelce v režii Australského baletu uvede cyklus Balet v kině v předvánočním čase další pohádkový příběh pro celou rodinu. Tentokrát v podání proslulého baletního souboru z Mariinského divadla. Jeho fenomenální světové renomé, na němž staví i současný baletní ansámbl, tkví v precizní technice, dechberoucím uměleckém projevu a neskonalé úctě k tradicím a velikánům minulosti.

Pokračovat ve čtení

Ratmanského chytrá Popelka přitančí do kin v surreálných kulisách

PR 23. 11. 2016 Balet v kině

Hravé, pestrobarevné a jiskřivě kouzelné představení patří k nejzdařilejšímu současnému jevištnímu zpracování tohoto klasického díla. Jednak díky nápadité choreografii Alexeje Ratmanského, jehož talent oslnivě září na světové baletní scéně, jednak díky surreálnem prodchnuté scénografii Jérômeho Kaplana.

Pokračovat ve čtení

Do kin přichází extravagantní pohádkové balety z Austrálie a mariinský Louskáček

PR 2. 8. 2016 Balet v kině

Cyklus Balet v kině v nové sezóně sází na světové renomé Australského baletu a od letošního podzimu do příštího jara postupně uvede jeho dechberoucí inscenace pro celou rodinu. Baletní sezónu v kině 2016/2017 pod taktovkou protinožců doplní vánoční představení proslulého Louskáčka z Mariinského divadla.

Pokračovat ve čtení

Australský balet

14. 9. 2010 Balet v kině

Nederlands Dans Theater, Bolšoj, balet Pařížské opery, Mariinské divadlo, Australský balet i Královská opera v Londýně. Špička klasického i současného tance na plátnech kin od roku 2010.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Balet
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím