25. 2. 2020

Školní projekce filmu V síti

Přinášíme vám několik důležitých informací k objednávání a metodické podpoře školních projekcí dokumentárního filmu V síti

V síti: Za školou

Zobrazit více

V kinech

Hraje 21 kin

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

Film V síti a školní projekce

Film V síti vstoupil do obnovené distribuce znovu 11. března opět ve dvou verzích, obě budou promítány v kinech pro veřejnost a obě lze také objednat pro školní projekce. Pokud chcete se svou školou na film zajít, kontaktujte své lokální kino. Kina jsou připravena vám školní projekci zařídit. Domluvte si s nimi termín, čas a podmínky projekce. Kina budou hrát obě verze filmu za speciální školní vstupné, jehož výši si stanoví kino. Nezapomeňte při objednávce zmínit, o kterou verzi filmu máte zájem.

V síti, plná celovečerní verze, 100 minut

Přístupnost: do 15 let nepřístupné
Co to přesně znamená? Kategorie přístupnosti ukládá zákon o audiovizi v §4/2. Osoby mladší 15 let nesmí být na projekci filmu vpuštěny a to ani za doprovodu dospělé osoby. Pro diváky od patnácti let je film přístupný volně bez omezení.

V síti: Za školou, speciální verze filmu pro mladší diváky, 63 minut

Přístupnost: do 12 let nevhodné
Označení “nevhodné pro děti do 12 let” má více doporučující charakter. Je na zákonném zástupci, zda své dítě na film vezme, nebo ne, provozovatel kina nemá povinnost věk kontrolovat. To znamená, že věk diváka není pevně daný, pokud má s sebou dospělý doprovod. Diváci od 12 let mohou jít na film bez omezení i bez doprovodu. Tato verze vznikla speciálně pro potřeby základních škol. Cílem je, aby na film mohli jít žáci druhého stupně, ať už se školou, nebo sami (film bude také v běžné distribuci v kinech). Po konzultacích s odborníky a zkušenostech z testovacích projekcí doporučujeme film V síti: Za školou nejdříve od 11 let. Je to ale na rozhodnutí rodičů/učitelů.

V čem se dvě verze filmu liší?

Verze V síti: Za školou je kratší, je doplněná o didaktické vstupy, které byly dotočeny ve spolupráci s odborníky a ve verzi 15+ je neuvidíte. Herečky z filmu v nich dětem připomínají hlavní zásady toho, jak se na internetu chovat, co rozhodně nedělat, co naopak ano a komentují situace ve filmu zobrazené. Radí jim, jak se zachovat, na koho se obrátit. Film má také větší rastrování explicitních scén. Ty byly celkově ve filmu hodně zkráceny, nebo zcela odstraněny. Podrobnější rozbor obsahu filmu i didaktických vstupů a výpis explicitních scén najdete v metodických materiálech k filmu, které jsou volně ke stažení níže v článku.

Metodická podpora

Film sám o sobě jako prevence a výchovný prvek nestačí. Na film doporučujeme navázat diskuzí a případně dalšími aktivitami. Proto jsme pro učitele připravili podpůrné materiály a také přehled dalších zdrojů, kterých už k dané problematice vzniklo poměrně hodně.
K filmu tvůrci připravili webový portál www.vsitifilm.cz, kde od premiéry filmu najdete sekce věnované rodičům, dětem a učitelům. V nich se nachází základní informace, návody, aktivity a odkazy na další zdroje k problematice kyberbezpečnosti a kyberšikany.
Kromě toho vznikl i metodický materiál s rozborem jednotlivých scén, situací a problémů ve filmu zobrazených, s náměty k diskuzi i s návrhy na aktivity na film navazující. Obsahuje také odpovědi na nejčastější otázky, na které se děti po filmu ptají a také seznam odkazů, zdrojů, kontaktů a dalších potřebných informací.

Metodické materiály pro učitele stahujte zde.

Hlavními partnery filmu a osvětové kampaně jsou:
AVAST a projekt Buď safe online, CZ.NIC s projektem STOP online, O2 chytrá škola, Česká Televize a také projekt Univerzity Palackého v Olomouci E-Bezpečí. Vedoucí projektu E-Bezpečí a přední odborník na problematiku Kamil Kopecký je hlavním odborným poradcem filmu i osvětové kampaně a je také autorem metodických textů na webu a v metodických listech pro učitele.

V síti: Za školou

V síti: Za školou

V kinech Film

Speciální verze filmu V SÍTI vhodná pro diváky už od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

Více informací

Zpět
Školní projekce filmu V síti
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím