Magazín Výtvarné umění

BRERA Edit

PR 21. 3. 2022 Umění v kině

Oblíbený dokumentární cyklus ze světa výtvarného umění, který v minulosti uvedl do kin snímky jako Ermitáž – síla umění nebo Frida – viva la vida, má na jaro 2022 přichystané další kousky. Trojice novinek přiblíží, jaký zásah do dějin udělal Napoleonův vášnivý vztah k umění, ukáže dekadentní stránku Benátek a pozve na unikátní výstavu egyptského krále Tutanchamona.

Pokračovat ve čtení

Nový cyklus Umění v kině ukáže zrod Botticelliho kultu krásy, odhalí neřesti Pompejí a představí Raffaelovy ženy

PR 1. 9. 2021 Umění v kině

Po úspěšném uvedení snímků Ermitáž – síla umění, Frida – viva la vida nebo Tintoretto – rebel z Benátek se do kin chystá další část dokumentárního cyklu ze světa výtvarného umění. Trojice filmů tentokrát představí tvorbu renesančních umělců Raffaela Santiho a Sandra Botticelliho a odhalí neřestnou stránku antických Pompejí. V kinech od 6. září.

Pokračovat ve čtení

Sto let od úmrtí výtvarného génia připomíná dokument Vizionář Modigliani

PR 31. 8. 2020 Umění v kině

Portrét přesahující legendu. Tak by se dal shrnout další dokumentární snímek z cyklu Umění v kině. Zachycuje krátký, ale přesto bouřlivý život výjimečného avantgardního italského umělce a bohéma, který dosáhl popularity až po své smrti, kdy se jeho dílo začalo napodobovat po celém světě. Film Vizionář Modigliani vstoupí do českých kin už 14. září.

Pokračovat ve čtení

Neviděná mistrovská díla poprvé ve filmu. Do kin vstupují Tajemní impresionisté

PR 27. 7. 2020 Umění v kině

Dokumentární cyklus Umění v kině pokračuje strhující výpravou mezi představitele hnutí, které vyvolalo revoluci v dějinách moderního umění. Snímek Tajemní impresionisté otevírá dveře unikátní výstavy v římském Palazzo Bonaparte, kde byla odhalena padesátka veřejnosti dosud nepřístupných mistrovských děl od už zmíněných francouzských malířů. Snímek bude v kinech od 3. srpna.

Pokračovat ve čtení

Příběh Fridy Kahlo zahajuje Umění v kině, film odhaluje neznámé osobní věci

PR 8. 6. 2020 Umění v kině

Emancipovaná žena, osobitá umělkyně i ikona. Tím vším byla a je mexická malířka Frida Kahlo. Nový dokument Frida – viva la vida odhaluje dosud neznámé osobní věci z pozůstalosti umělkyně a vypráví její životní příběh s novými detaily. Film vstupuje do kin 13. července 2020 a je prvním z letní série dokumentů Umění v kině. Na Fridu navazují Tajemní impresionisté a Vizionář Modigliani.

Pokračovat ve čtení

Film Ermitáž vypráví příběh jednoho z nejmilovanějších muzeí světa

PR 18. 11. 2019 Umění v kině

Tři milióny uměleckých exponátů, čtyři milióny návštěvníků ročně, na třicet kilometrů chodeb ve výstavních prostorách. To je v číslech petrohradská Ermitáž. Jedno z nejpopulárnějších muzeí světa. Dokumentární film Ermitáž – síla umění skládá poctu významné pamětihodnosti světové kultury, které se daří odolávat bouři dějin. Film vstupuje do kin 2. prosince!

Pokračovat ve čtení

Tintoretto – rebel z Benátek přibližuje geniálního malíře italské renesance

PR 29. 10. 2019 Umění v kině

První filmový režisér i první rocková hvězda. Renesanční malíř Tintoretto má hodně přezdívek. Od jeho narození nedávno uplynulo 500 let. Obrovský talent i bouřlivý život slavného benátského umělce nyní přibližuje nový dokumentární film Tintoretto – rebel z Benátek. Snímek z cyklu Umění v kině bude v kinech od 4. listopadu 2019.

Pokračovat ve čtení

Umění v kině se vrací s filmy o Gauguinovi, Tintorettovi a Ermitáži

PR 10. 9. 2019 Umění v kině

Uhrančivá dramata z výtvarného světa znovu na plátnech kin! Umění v kině se vrací i na podzim 2019 a tentokrát přiblíží život benátského divocha Tintoretta a životního rebela Paula Gauguina a odhalí obrovské sbírky proslulé petrohradské Ermitáže. Cyklus začíná už 7. října 2019!

Pokračovat ve čtení

Do kin vstupuje snímek o madridském Pradu, slavné muzeum slaví 200 let

PR 29. 5. 2019 Umění v kině

První filmová cesta prostory a příběhy jednoho z nejnavštěvovanějších muzeí na světě. Právě o tom pojednává dokument Prado – sbírka plná divů, který vstupuje do českých kin už v červnu 2019. Snímek přibližuje nejen 200 let dlouhou existenci slavného muzea v Madridu, ale prostřednictvím sbírek výtvarného umění i celá staletí historie španělského národa.

Pokračovat ve čtení

Umění v kině pokračuje snímkem o Klimtovi a Schielem

PR 26. 4. 2019 Umění v kině

Gustav Klimt a Egon Schiele. Oba patřili mezi výrazné osobnosti “zlaté éry” Vídně začátku 20. století, oba způsobili ve výtvarném umění revoluci. Dokument Klimt & Schiele - Erós a Psyché o geniálním učiteli a jeho neméně geniálním žákovi vstupuje do kin už 6. května. Snímek je dalším ze série dokumentárních filmů z výtvarného světa pod názvem Umění v kině.

Pokračovat ve čtení

Dokumentem o Monetovi začíná jarní cyklus Umění v kině

PR 26. 3. 2019 Umění v kině

Fascinující putování po mistrovských dílech otce impresionismu přináší nový dokument Monetovy lekníny - magie vody a světla. Vizuálně přitažlivý a příběhem poutavý snímek vstupuje do kin už 1. dubna. Premiéra filmu bude v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu.

Pokračovat ve čtení

Dokument Caravaggio - duše a krev přibližuje ikonického malíře

PR 29. 11. 2018 Umění v kině

Příběh geniálního malíře i nezkrotného bouřliváka Caravaggia vstupuje už příští týden do kin. Vyprávění o obrovském talentu, těžkých životních ranách, nezvladatelné povaze a vnitřních démonech jedné z ikonických osobností výtvarného umění nabídne 21 kin v průběhu prosince 2018.

Pokračovat ve čtení

Van Gogh

PR 30. 10. 2018 Umění v kině

Kdo pro svět objevil talent Vincenta van Gogha? Cyklus dokumentárních filmů pod názvem Umění v kinech pokračuje dalším dramatem z historie výtvarného světa. Dokument s názvem Van Gogh - o obilných polích a oblačném nebi vstupuje do kin v druhém listopadovém týdnu.

Pokračovat ve čtení

Výtvarní géniové vstoupí na podzim do kin

PR 5. 5. 2018 Umění v kině

Jaké poklady skrývaly tajné sbírky Hitlera a Göringa? Jakou cenu zaplatil za svůj geniální talent barokní bouřlivák Caravaggio? A kdo pro svět objevil talent Vincenta Van Gogha? Zbrusu nová série filmů přinese v obrazově i obsahově špičkových dokumentárních snímcích uhrančivá dramata z výtvarného světa na plátna českých kin.

Pokračovat ve čtení

Vlna jménem Hokusai

PR 24. 10. 2017 Umění v kině

Jeho obraz modré vlny se stal ikonou, a to doslova. Kacušika Hokusai je nejslavnější japonský malíř a současně jediný umělec, který má vlastní emoji. Britské muzeum mu na jaře připravilo obsáhlou výstavu, která byla brzy po zahájení kompletně vyprodána.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Výtvarné umění
Menu Nahoru