V KINECH

The Florida Project

Okouzlující šestiletá Moonee a její přátelé si užívají naplno letních prázdnin v sousedství dokonalého a barevného floridského Disneylandu. Temné stránky života dospělých, které se postupně dostávají na povrch, se v dětských očích rozpouštějí pod přívalem lumpáren, nekonečného potulování, zábavy a neodolatelných kopečků zmrzliny.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

22. 2. 2018

V kinech

Hraje 1 kino

Zobrazit program

USA, 2017 • 111 min • režie: Sean Baker • anglicky, české titulky • DCP 1:1,85 • premiéra: 22. února 2018 • konec monopolu: 22. února 2028

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její kamarádi, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat pár dalších lumpáren! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes.

„Každý, kdo zažil filmový festival, to zná. Na místě se budují přehnaná očekávaní, všichni mluví o filmech a každý shání vstupenku na nejviditelnější filmy. Pak to všechno skončí, zšedne glamour, zahodí se kulisy a opustí se ta přefouklá marketingová bublina. Člověk si několik týdnů po festivalu uvědomí, že nejvíce nevzpomíná na ty největší hity, ale na nejsilnější filmový zážitek. A to se právě přihodilo s The Florida Project. Rozhodně to nebyl ten typ filmu, co se tlačí dopředu za každou cenu, ale rozhodně se dostal nejdál. Proto jsme se pro něj rozhodli.“
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

SEAN BAKER režisér

Sean Baker režíroval filmy Take Out a Princ z Broadwaye, oba nominované na Independent Spirit Award Johna Cassavetse, a Starlet, který získal Independent Spirit Award Roberta Almana a byl nominován i na cenu Johna Cassavetse. Jeho film Transdarinka měl v roce 2015 premiéru na filmovém festivalu Sundance. Baker vystudoval Newyorskou univerzitu. Je také spoluautorem dlouholetého úspěšného komediálního seriálu Greg the Bunny. 

BRIA VINAITE HALLEY

Bria se narodila v Litvě a když jí bylo šest, přestěhovala se do Brooklynu v New Yorku. Vždy se zajímala o tvůrčí projekty, a tak se v devatenácti letech vrhla na navrhování oblečení a po čase si založila společnost ʽChroniCal NYC’, pro kterou většinu kousků i sama vyrábí. Její oblečení nosí řada kreativních osobností z různých oborů. Sean Baker ji objevil přes Instagram v závěrečné fázi procesu obsazování rolí do filmu Florida Project a zbytek už byl slovy Vinaite „prostě zázrak“! 

BROOKLYNN KIMBERLY PRINCE MOONEE

Svou první roli dostala Brooklynn ve třech letech a od té doby hraní úplně propadla. Je k vidění v projektech národního i mezinárodního dosahu, například ve spotech pro společnosti Disney Junior, Chuck E Cheese, Honda a Visit Orlando. Brooklynn ze všeho nejvíc miluje Star Wars, Harryho Pottera a Wonder Woman. Natáčení Florida Project si strašně užila a když mluví o režisérovi filmu, říká mu pan Sean a prý je to „jeden z jejích nejoblíbenějších lidí“. Nejšťastnější je na place při natáčení a doufá, že si jednou bude moct zahrát i se svou nejoblíbenější herečkou Daisy Ridley… jo, a samozřejmě že vyhraje Oscara! 

WILLEM DAFOE Bobby

Willem Dafoe byl dvakrát nominován na cenu Americké filmové akademie a hrál ve více než stovce filmů, z nichž jmenujme například Spider-mana, Anglického pacienta, Hledá se Nemo, Jasné nebezpečí a Hořící Mississippi. Je držitelem Křišťálového globu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Kromě nominací na Oscara za výkony ve filmech Četa a Ve stínu upíra byl za druhý z nich nominován také na Zlatý glóbus. Tento film navíc získal cenu losangeleských filmových kritiků a cenu Independent Spirit Award. Dafoe je zakládajícím členem experimentálního divadelního uskupení The Wooster Group, kde se mezi lety 1977 a 2005 podílel na všech představeních jak herecky, tak autorsky. Projekty si vybírá tak, aby mohl hrát rozmanité role a pracovat se silnými režisérskými osobnostmi, jako jsou třeba Wes Anderson, Martin Scorsese, Spike Lee, Oliver Stone, Zhang Yimou, David Lynch, Werner Herzog a Kenneth Branagh. Další z filmů, v němž ho budeme moct v současnosti v kinech vidět, je Aquaman Jamese Wana.

Rozhovor s Willemem Dafoem

ROZHOVOR 15. 1. 2018 Film

Na kontě má několik nominací na Oscara a doma se mu blyští Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Willem Dafoe hraje v novém filmu The Florida Project starostlivého správce Bobbyho. Povídal si s ním Jacob Stolworthy z deníku The Independent.

Pokračovat ve čtení

Willem Dafoe nominován na Oscara

PR 30. 1. 2018 Film

Drama The Florida Project, výjimečný příběh o dětství ze současných Spojených států, od své premiéry na filmovém festivalu v Cannes posbíralo řadu ocenění od kritiků a festivalových porot, včetně nominace na Zlatý glóbus, nominace na cenu BAFTA a minulý týden také nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Willema Dafoa.

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
The Florida Project
Menu Nahoru