Nejprestižnější opera světa ve vašem kině i v sezóně 2019/20

Přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku pokračují i v sezóně 2019/20. Těšit se můžete na klasiky jako Turandot nebo Tosca, ale i novodobá díla jako Porgy a Bess George Gershwina nebo Achnaton Philipa Glasse.

SEZÓNA 2019/20

Zobrazit program

O PŘENOSECH Z MET 2019/20

Chci se dozvědět víc

PRO KINAŘE

Získat informace

The Met: Live in HD je série operních představení z nejslavnějšího operního svatostánku světa vysílaných živě ve vysokém rozlišení do sedmdesáti zemí světa. Od svého počátku v roce 2006 přenesla na velká plátna víc než stovku představení, v nichž se představily největší operní hvězdy včetně Renée Fleming, Anny Netrebko nebo Jonase Kaufmanna. Za celou dobu existence projektu se prodalo po celém světě na 26 milionů vstupenek.

Díky Aerofilms se do přímých přenosů zapojují od sezóny 2007/08 také tuzemská kina. Za celou dobu projektu v Česku navštívilo přenosy už přes 400 tisíc diváků.

„...je to jedna z cest, kterou se dá opera přiblížit lidem. V obecném pojetí milovníků opery to navíc zvedá laťku, protože lidi pak vědí, jak dobře může znít hlas, jak dobře se dá nějaká role zazpívat a mají možnost srovnání.” - Dirigent Marko Ivanović v pořadu ČT Artefakta, 2013

Opera z jeviště i zákulisí

Už jste byli na našem operním blogu?

Vzácná opera Vojcek zahajuje přenosy z Met v novém roce

PR 3. 1. 2020 Opera v kině

Temná, dekadentní a málokdy nasazovaná. Taková je opera Vojcek Albana Berga, která je prvním přenosem z Metropolitní opery v roce 2020. Nové nastudování opery se v kinech objeví 11. ledna. Podle recenzí jde o jednu z nejlepších produkcí aktuální sezóny.

Pokračovat ve čtení

OBCHOD TERRYHO PONOŽKY

Nejen originální filmové plakáty

Největší prodejce filmových plakátů v ČR s databází více než 6 000 autorských výtvarných plakátů, včetně těch s operní tematikou. A to není všechno. Terryho ponožky nabízejí také kvalitní filmovou literaturu nebo filmová a operní DVD.

Jdu se podívat

Partneři

Děkujeme všem partnerům za laskovou podporu a spolupráci na unikátním projektu přímých přenosů z Metropolitní opery. Bez vás by to nešlo.

Metropolitan Opera The Neubauer Family Foundation Toll Brothers Bloomberg Philanthropies

Hudební Rozhledy • Art + Antiques • Harmonie • Echo24 • Scéna.cz • Forbes • RailReklam • Capsa.cz

Zpět
Nejprestižnější opera světa ve vašem kině i v sezóně 2019/20
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím