O Aerofilms

Dáváme dobré věci do kin. Takové, které v nich sami chceme vidět.

ZALOŽENO V ROCE

2006

DISTRIBUOVALI JSME

více než 170 filmů

NAŠE FILMY ZHLÉDLO

přes 20 000 000 diváků

Všechno to začalo v roce 2006. Dvě největší pražská artová kina, Aero a Světozor, se tehdy rozhodla pro Dítě. Stejnojmenný film belgického režisérského dua bratří Dardennů se stal první titulem distribuovaným pod hlavičkou nově vzniklé společnosti Aerofilms.

Při jeho výběru jsme tehdy postupovali stejně, jako to děláme i dnes, kdy sázíme především na dlouholeté zkušenosti s provozováním artových kin, neustále budovaný vztah s našimi milovanými diváky, detailní znalost tuzemského prostředí a nezanedbatelné množství kontaktů po celém světě.

Spřízněná kina

Aktivity distribuční společnosti Aerofilms korespondují s dramaturgií pražských artových kin Světozor, Aero a Bio Oko, královéhradeckého Bia Central a brněnského kina Scala, a jsou spjaty s jejich provozem.

 

FILMOVÁ DISTRIBUCE

Dáváme dobré věci do kin

Do kin chceme uvádět jen takové filmy, které v nich my sami chceme vidět. To bylo a je naše heslo. Ať už naše kroky vedly za týmem Larse von Triera a jeho Nymfomanky, animovaným Aloisem Nebelem, za jedním z mnoha dokumentů Heleny Třeštíkové nebo obecně prospěšným a zákony měnícím Šmejdům.

Jdu do kina

PŘENOSY DO KIN

Opera, balet nebo činohra v kinech

Pod značkou Víc než film přináší Aerofilms to nejlepší z operních, baletních, divadelních či koncertních pódií celého světa na plátna kin v přímých přenosech i záznamech. Je exkluzivním partnerem pro Českou republiku v projektech jako The Met: Live in HD, NT Live nebo KBTC Live. Jako první realizovala přímé přenosy koncertů České filharmonie a uvedla přenos z Divadla Járy Cimrmana.

To mě zajímá

AEROVOD

Sledujte film z pohodlí domova

Podívejte se online na ty nejlepší filmy, které v posledních letech prošly testem velkého plátna kin Aero, Světozor, Bio Oko, Scala a Bio Central. A to nejen z nabídky Aerofilms. Legálně a za pár desetikorun. Provozujeme ve spolupráci s vybranými českými producenty a spřátelenými distributory.

Jdu si pustit film

KINOFIL

Progresivní filmový magazín

Samozvaný filmový expert, amatérský filmař a tak trochu filmový věděc. Ondřej Cihlář jako Kinofil moderuje nový filmový občasník o všem, co se děje v dobrých kinech i mimo ně. Satiricko-poučný magazín přibližuje svéraznou formou divákům aktuální filmové dění na plátně, před plátnem, ale i za ním a občas i vedle něj. Kinofil, moderní pořad pro všechny dobré kinofily.

Jdu si pustit nejnovější díl

OBCHOD TERRYHO PONOŽKY

OBCHOD TERRYHO PONOŽKY

Nejen originální filmové plakáty

Největší prodejce filmových plakátů v ČR s databází více než 20 000 autorských výtvarných plakátů. A to není všechno. Terryho ponožky nabízejí také DVD, oblečení a kvalitní filmovou literaturu. To by bylo, abyste si nevybrali!

Prohlédnout plakáty

KVIFF Distribution

Karlovy Vary ve vašem kině

Aerofilms, MFF Karlovy Vary a České televize spojily své síly a díky novému distribučními labelu pomáhají do kin originálním a umělecky hodnotným snímkům, které by jinak složitě hledaly cestu k českým divákům. Prvním filmem, který vstoupil pod touto značkou do kin, bylo Mládí režiséra Paola Sorrentina na podzim 2015.

Více informací

Scope 100

Divácká porota

Porota složená ze stovky filmových nadšenců dostává díky projektu šanci vybrat z nabídky jeden evropský film, který bude uveden v kinech. Členové Scope100 mají šanci aktivně ovlivňovat podobu marketingové kampaně i distribuční strategie.

Chci hodnotit filmy

Eventy na klíč

Eventy na klíč

Společenka pro 21. století

Kromě distribuce filmů do kin také dlouhodobě realizujeme speciální eventy s filmovou tematikou. Už deset let vyvíjíme velmi netradiční koncepty událostí, stejně jako komerční eventy na klíč.

Více informací

Aeroškola

Kurzy o filmu a všem kolem něj

Filmově-vzdělávací ateliér při kině Aero na Žižkově. Přináší intenzivní kurzy a semináře pro děti, dospělé i seniory v oblastech animace, dokumentu, zvuku, scenáristiky nebo fotografie a komiksu. Jako lektoři zde působí výrazné osobnosti současné umělecké scény.

Více informací

​​ ​​ ​​ ​​
Zpět
O Aerofilms
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím