Magazín Koncerty

The Wall vtrhne v pompézní audiovizuální show na jedinou noc do kin

PR 3. 8. 2015 Koncerty v kině

Hudební snímek byl pečlivě sestříhán z obrovského filmového materiálu zachycujícího Watersovo stejnojmenné celosvětové koncertní turné z let 2010 až 2013. Zakládající člen zaniklé skupiny Pink Floyd se opět navrátil ke svému životnímu opusu magnum – rockové opeře The Wall.

Pokračovat ve čtení

Scena.cz: Premiéra České filharmonie v českých kinech

Josef Meszáros 10. 11. 2014 Koncerty v kině

Po průkopnické Metropolitní opeře, Berlínské filharmonii a přímých projekcích v kinech z baletu, muzeí a činohry se uskutečnil první přenos z koncertu České filharmonie. Do virtuální Dvořákovy síně Rudolfina mohli usednout posluchači ve dvaceti šesti kinech v České republice a ve dvou kinech na Slovensku.

Pokračovat ve čtení

Velké poprvé pro Českou filharmonii

PR 22. 10. 2014 Koncerty v kině

„25. října 2014 to bude poprvé, co se Česká filharmonie dostane živě do kin, a všechno co je poprvé, má své neopakovatelné kouzlo,“ sděluje v atmosféře vrcholících příprav režisérka historicky prvního kinopřenosu z Rudolfina Blažena Hončárivová.

Pokračovat ve čtení

Životní cyklus medúzy s breakbeatem: Biophilia v kinech

PR 14. 10. 2014 Koncerty v kině

Režiséři Nick Fenton a Peter Strickland natočili zpěvačku na předposlední zastávce jejího turné k multižánrovému multimediálnímu projektu Biophilia. Výsledkem je neobvyklý dokumentární film kombinující živé provedení písní z posledního zpěvaččina alba s animacemi a kolážemi obrazů z oblasti přírody a vědy.

Pokračovat ve čtení

Rozhovor s Jiřím Bělohlávkem

ROZHOVOR 16. 9. 2014 Koncerty v kině

„Zvuku ve vynikajícím koncertním sále se pochopitelně nic nevyrovná. Je-li však přenos kvalitně technicky proveden, považuji ho za vynikající způsob, jak podpořit zájem o klasickou hudbu.“ Šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek o koncertních přenosech do kin.

Pokračovat ve čtení

Dvořákova Novosvětská v historicky prvním přímém přenosu v českých kinech.

PR 9. 9. 2014 Koncerty v kině

Dva klenoty české vážné hudby – Novosvětská a Rybova Česká mše vánoční – byly vybrány pro první živé satelitní přenosy vysílané z Rudolfina do kin. Symbolicky právě symfonií Z Nového světa pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka vstoupí Česká filharmonie do nové éry.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Koncerty
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím