Magazín Koncerty

Ultimátní artrocková show podle Muse rozžhaví kina

PR 18. 6. 2018 Koncerty v kině

Veleúspěšní progresivní rockeři Muse jsou proslulí uhrančivými koncerty. Hudební novináři o nich mluví dokonce jako o „nejlepší koncertní kapele současnosti“. Něco ze své koncertní dokonalosti se chystají zprostředkovat milionům svých fanoušků, kteří si vyrazí ve čtvrtek 12. července do kin celého světa.

Pokračovat ve čtení

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

PR 13. 3. 2018 Koncerty v kině

Rok a půl od celosvětového úspěchu filmu One More Time With Feeling se Nick Cave a jeho koncertní charizma vrací na plátna kin. Záznam vystoupení z kodaňské Královské arény pod názvem Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen odehrají kina na celém světě během jediného večera ve čtvrtek 12. dubna 2018.

Pokračovat ve čtení

Slipknot rozvíří v kinech temný karneval

PR 30. 9. 2017 Koncerty v kině

Už příští čtvrtek nastane Den červů. Metalová senzace jménem Slipknot vtrhne do kin s filmem Day of the Gusano, ve kterém zaznamenává své historicky první vystoupení v mexické metropoli.

Pokračovat ve čtení

Black Sabbath: The End of The End

PR 1. 8. 2017 Koncerty v kině

Cyklus Koncerty v kině pokračuje v zářijovém nášupu epochálních hudebních návratů největších rockových legend a nabídne filmový sestřih dvou letošních monstrózních birminghamských koncertů skupiny Black Sabbath.

Pokračovat ve čtení

David Gilmour oživí Pompeje

PR 13. 7. 2017 Koncerty v kině

Pětačtyřicet let od slavné show, ze které vznikl nezapomenutelný dokumentární film Pink Floyd v Pompejích, se David Gilmour vrací na místo činu.

Pokračovat ve čtení

Kontroverzní pohádka a benzinem načichlá show

PR 22. 2. 2017 Koncerty v kině

Jediný večer budou mít čeští diváci možnost zhlédnout zbrusu nový koncertní film RAMMSTEIN: PARIS. Snímek zachycující vystoupení legendární kapely v pařížské aréně Bercy z roku 2012 uvede 23. března na šest desítek kin po celé České republice.

Pokračovat ve čtení

Nick Cave pokřtí nové album premiérou filmu One More Time With Feeling

PR 29. 6. 2016 Koncerty v kině

Uhrančivý Australan představí své netrpělivě očekávané, v pořadí již 16. studiové album Skeleton Tree v dokumentu One More Time With Feeling. Film v jednorázové projekci obkrouží v předvečer oficiálního vydání celou planetu, a nevyhne se ani desítkám českých kin.

Pokračovat ve čtení

„Zazpívám jen písně o lásce a štěstí“

PR 8. 2. 2016 Koncerty v kině

Šedesátiletý hudební hitmaker Elvis Costello, přezdívaný „popová encyklopedie“, je bezesporu jednou z největších ikon kvalitního britského popu. Filmový záznam koncertu ze síně Královské liverpoolské filharmonie, který vznikl loni z Costellova turné Detour, muzikantovy tvůrčí kvality skvěle dokládá.

Pokračovat ve čtení

Manfred Honeck: rozhovor

ROZHOVOR 9. 12. 2015 Koncerty v kině

„Způsob, jakým se Vánoce odrážely v hudbě, se během let proměňoval a je zajímavé sledovat, jak se jednotliví skladatelé nechali ovlivňovat svým kulturním zázemím. Program koncertu sleduje časovou linii k Haydnovi, Mozartovi, romantismu až po současnost.“

Pokračovat ve čtení

Česká filharmonie rozezní kina v mimořádném předvánočním koncertu

PR 7. 12. 2015 Koncerty v kině

Po úspěšném startu loňských historicky prvních přímých přenosů z Rudolfina se letos Aerofilms vrací ke spolupráci s Českou filharmonií v Mimořádném adventním koncertu. Program kratších hudebních čísel českých i světových klasiků, který diváky zaručeně naladí na vánoční atmosféru, dal dohromady hlavní hostující dirigent ČF Manfred Honeck z Rakouska.

Pokračovat ve čtení

Kytarový mág Eric Clapton se chystá do kin

PR 29. 10. 2015 Koncerty v kině

Bílý bluesman s ryzím černošským srdcem opět dobývá Royal Albert Hall. Záznam mimořádného koncertu Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall z května letošního roku, jímž kytarový mág oslavil své 70. narozeniny a pokořil hranici 200 hudebních večerů, které za svoji uměleckou kariéru vystřihl právě v ikonické Royal Albert Hall, je zážitkem pro všechny, kdo mají rádi blues.

Pokračovat ve čtení

Watersova Zeď strhla divácký rekord

PR 1. 10. 2015 Koncerty v kině

Distribuční společnost Aerofilms oslavila velký úspěch na poli alternativního obsahu. Přenos koncertního filmu Roger Waters The Wall přitáhl rekordní zájem veřejnosti - na monumentální show přišlo v úterý 29. září 2015 do 111 kin v ČR a na Slovensku více než 21 tisíc diváků.

Pokračovat ve čtení

The Wall vtrhne v pompézní audiovizuální show na jedinou noc do kin

PR 3. 8. 2015 Koncerty v kině

Hudební snímek byl pečlivě sestříhán z obrovského filmového materiálu zachycujícího Watersovo stejnojmenné celosvětové koncertní turné z let 2010 až 2013. Zakládající člen zaniklé skupiny Pink Floyd se opět navrátil ke svému životnímu opusu magnum – rockové opeře The Wall.

Pokračovat ve čtení

Scena.cz: Premiéra České filharmonie v českých kinech

Josef Meszáros 10. 11. 2014 Koncerty v kině

Po průkopnické Metropolitní opeře, Berlínské filharmonii a přímých projekcích v kinech z baletu, muzeí a činohry se uskutečnil první přenos z koncertu České filharmonie. Do virtuální Dvořákovy síně Rudolfina mohli usednout posluchači ve dvaceti šesti kinech v České republice a ve dvou kinech na Slovensku.

Pokračovat ve čtení

Velké poprvé pro Českou filharmonii

PR 22. 10. 2014 Koncerty v kině

„25. října 2014 to bude poprvé, co se Česká filharmonie dostane živě do kin, a všechno co je poprvé, má své neopakovatelné kouzlo,“ sděluje v atmosféře vrcholících příprav režisérka historicky prvního kinopřenosu z Rudolfina Blažena Hončárivová.

Pokračovat ve čtení

Životní cyklus medúzy s breakbeatem: Biophilia v kinech

PR 14. 10. 2014 Koncerty v kině

Režiséři Nick Fenton a Peter Strickland natočili zpěvačku na předposlední zastávce jejího turné k multižánrovému multimediálnímu projektu Biophilia. Výsledkem je neobvyklý dokumentární film kombinující živé provedení písní z posledního zpěvaččina alba s animacemi a kolážemi obrazů z oblasti přírody a vědy.

Pokračovat ve čtení

Rozhovor s Jiřím Bělohlávkem

ROZHOVOR 16. 9. 2014 Koncerty v kině

„Zvuku ve vynikajícím koncertním sále se pochopitelně nic nevyrovná. Je-li však přenos kvalitně technicky proveden, považuji ho za vynikající způsob, jak podpořit zájem o klasickou hudbu.“ Šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek o koncertních přenosech do kin.

Pokračovat ve čtení

Dvořákova Novosvětská v historicky prvním přímém přenosu v českých kinech.

PR 9. 9. 2014 Koncerty v kině

Dva klenoty české vážné hudby – Novosvětská a Rybova Česká mše vánoční – byly vybrány pro první živé satelitní přenosy vysílané z Rudolfina do kin. Symbolicky právě symfonií Z Nového světa pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka vstoupí Česká filharmonie do nové éry.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Koncerty
Menu Nahoru