PŘIPRAVUJEME PREMIÉRA 4. 10. 2018

Jack staví dům

Vražda je umělecké dílo a Jack chce být dokonalým tvůrcem. V hlavních rolích filmu geniálního provokatéra Larse von Triera září Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, černý humor a chytré přesahy.

PREMIÉRA

4. 10. 2018

V kinech

Hraje 1 kino

Zobrazit program

Dánsko, 2018 • 155 min • režie: Lars von Trier • anglická verze, české titulky • přístupný od 18 let • DCP 1:2,39 • premiéra: 4. října 2018 • konec monopolu: 30.9.2025 

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. V hlavních rolích se objeví Matt Dillon a Bruno Ganz, ve filmu účinkují také Uma Thurman či Riley Keough. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes.

Lars von Trier Režisér

Lars von Trier je spoluzakladatelem dánské produkční společnosti Zentropa a také jedním ze zakladatelů dánského hnutí devadesátých let Dogma. Jeho filmy vyhrávají ceny po celém světě, například řadu hlavních ocenění na filmovém festivalu v Cannes; Zlatou palmu za Tanec v temnotách, Velkou cenu poroty za Prolomit vlny, Cenu pro nejlepší herečku pro Charlotte Gainsbourg za výkon ve filmu Antikrist a pro Kirsten Dunst za film Melancholia.

Matt Dillon Jack

Úspěšná filmová kariéra Matta Dillona trvá už více než tři desetiletí a je pestrou ukázkou jeho dramatických i komediálních dovedností. Filmový kritik z New York Times A. O. Scott o něm napsal: „S každým filmem je lepší a lepší.“ Dillon od prvního úspěšného účinkování ve filmu Ztracenci (The Outsiders,1983) až po úžasné ztvárnění posedlého soukromého detektiva ve snímku Něco na té mary je (1998) prokazuje, že patří k nejvšestrannějším hercům své generace. Vyhrál cenu IFP Spirit Awards za strhující ztvárnění narkomana ve filmu Flákač (Drugstore Cowboy) Guse Van Santa a za podmanivé provedení rasistického policisty v kritiky oceňovaném snímku Crash (2004), za nějž byl také nominován na Oscara, Zlatý glóbus, cenu Screen Actors Guild Award a na cenu BAFTA. V současnosti dokončuje jako režisér dokumentární film o kubánském soulovém zpěvákovi jménem El Gran Fellove.

Bruno Ganz Verge

Bruno Ganz se proslavil především v německy mluvených filmech a televizních produkcích. Prorazil rolí ve snímku Sommergäste z roku 1976. Pracoval s několika světově uznávanými režiséry jako třeba s Wernerem Herzogem, Wimem Wendersem, Ridleym Scottem a Francisem Fordem Coppolou. Je známý díky účinkování ve filmech Nebe nad Berlínem (1987) a Chléb a tulipány (2000) i za kritiky oceňované ztvárnění Adolfa Hitlera ve snímku Pád třetí říše (2004). Při udělování Evropských filmových cen (European Film Awards) obdržel Ganz ocenění za své celoživotní dílo.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Jack staví dům
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím