V KINECH

Dvojitý milenec

Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny francouzského klasika Francoise Ozona. Křehká Chloé se zamiluje do svého psychoterapeuta, který však není tím, kým se na první pohled zdá být.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

13. 7. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Francie, 2017 • 107 min • režie: François Ozon • francouzská verze, české titulky • přístupný od 18 let • DCP 1:1,85 • premiéra: 13. července 2017 • konec monopolu:  28. dubna 2027

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já? Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny zkušeného francouzského režiséra Françoise Ozona je promyšlenou filmařskou poctou legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt.

„Co si budeme povídat, Marine Vacth je sexy herečka. Její obsazení do hlavní role psychoerotického thrilleru nám znělo lákavě. Když pak na nás z plátna pomrkávaly památné filmy typu Základní instinkt, Rosemary má děťátko, naladili jsme se na atmosféru těchto filmů, kterou s patřičným odstupem během celého vyprávění pobaveně Ozon komentuje, aniž by ji ale pohrdavě shazoval. S radostí jsem se nechal do všech těch paralelních realit a zdvojených věcí příjemně zamotat. Jo a taky si vzpomínám na úplně úvodní sekvenci filmu, která myslím naprosto jednoznačně zadá tón - choďte do kin včas!“
Ivo Andrle, Aerofilms

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Dvojitý milenec
Menu Nahoru