V KINECH

Velryba

Famózní comeback Brendana Frasera jako 270kg osamělého učitele, který se snaží obnovit rozpadlý vztah se svou dcerou (Sadie Sink).

Přehrát trailer

PREMIÉRA

23. 2. 2023

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

USA, 2022 • 117 min • režie: Darren Aronofsky • anglická verze, české titulky • nevhodné do 12 let • DCP 1.33 : 1 • premiéra: 23. 2. 2023 • konec monopolu: 2. 1. 2033

Lidé jsou úžasní. Tento nakažlivý optimismus je superschopností Charlieho. Vidí v lidech jen dobro a v nás tak probouzí empatii. Téměř třísetkilový osamělý učitel, ztvárněný miláčkem publika Brendanem Fraserem, se snaží najít cestu zpět ke své dceři Ellie (Sadie Sink). Pod tíhou vlastních traumat se jen složitě vyrovnává s minulostí, uzavřel se ve svém bytě, stresové situace řeší přejídáním, ale na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí. Darren Aronofsky (Requiem za sen, Černá labuť) natočil hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, kde v hereckém comebacku desetiletí exceluje Fraser, který sbírá jednu cenu za druhou.

Proč tento film:
„Snad každý rok si alespoň jednou musím pustit Mumii z roku 1999, kde dobrodruh Rick O’Connell bojuje se starověkou egyptskou kletbou a armádou mrtvých. Jeho představitel Brendan Fraser je zkrátka miláček, který byl na přelomu tisíciletí všude… a pak zmizel. O to větší jsem měla radost, že se mu s Velrybou naskytla příležitost k velkému hereckému comebacku. A nebyl by ultimátní „hollywoodský hodňák,” aby ji nevyužil. Doslova těžkotonážní romance k blízkým i sobě samému musí pohnout i tím největším cynikem. Film vám nedá na vybranou, než zkrátka jeho hrdinům neskutečně fandit, ať už jdete do kina na lačno či s plným žaludkem. Takové filmy máme my v Aerofilms rádi a 270kg Charliemu budeme na Oscarech držet palce.“
Beata Mrazíková, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Velryba
Menu Nahoru