V KINECH

Tři blízcí neznámí

Neuvěřitelný pravdivý příběh rozdělených trojčat, o kterém nedokážete přestat mluvit.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

30. 5. 2019

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

USA, 2018 • 96 min • režie: Tim Wardle • anglická verze, české titulky • přístupný od 12 let • DCP 1:1,85 • premiéra: 30. 5. 2019 • konec monopolu: 2. 5. 2020

Bobby, Eddy a David přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození ale byli rozděleni a adoptováni různými rodinami. Nikdo z nich neměl tušení, že má na vlas stejné sourozence. Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Kdo a proč je rozdělil? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy? Znepokojivé tajemství experimentování s lidskými osudy odhaluje dokumentární film Tima Wardla, který se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou.

Proč tento film:
"Než jsem viděla film “Tři blízcí neznámí”, po významu jeho názvu jsem nijak nepátrala a udělala jsem dobře. Od prvních záběrů jsem byla lapená. Příběh je strhující, překvapivý, dojemný. Nutil mě klást si jednu otázku za druhou. Když už jsem si myslela, že asi vím všechno, a nechápala, proč má film dalších 30 minut, přišla další rána, která mě mohutně zasáhla. Nebyla jsem schopná z hlavy dostat slova „proč", „jak je to možný“, „geny versus výchova“. Zajímá vás psychologie, sociologie a věci mezi nebem a zemí? Tak to na film rozhodně jděte a uvidíte, že ve vás začne ihned klíčit potřeba jeho téma někomu vyprávět a debatovat o tom, co vlastně určuje naše chování, instinkty nebo osud. Aspoň já o tom od té doby mluvím, kudy chodím."
Zuzana Pudilová, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

Tim Wardle Režisér

Wardle je režisér dokumentárních filmů, držitel nominace na cenu BAFTA, a výkonný producent úspěšné produkční společnosti Raw. K jeho režisérským počinům patří filmy jako JEDINÁ SMRTELNÁ RÁNA (Channel 4), dokument, který zkoumá dalekosáhlé dopady jednoho násilného činu („Skvostné... strhující“ – The Times), a LIFERS (Channel 4), studie vrahů v největším evropském vězení pro doživotně odsouzené natočená ve stylu cinema-verité („Mimořádný televizní snímek“ – The Guardian). Wardle byl nominován na ceny BAFTA, Grierson a Royal Television Society Awards. Pracoval také jako vedoucí oddělení vývoje pro přední produkční společnosti včetně BBC Documentaries, Blast Films, Century Films a Raw. TŘI BLÍZCÍ NEZNÁMÍ je jeho prvním celovečerním dokumentárním filmem uváděným v kinech.

Jaký je skutečný příběh záhadných trojčat?

ROZHOVOR 13. 5. 2019 Film

Film režiséra Tima Wardla oceněný Zvláštní cenou poroty na festivalu v Sundance kromě jejich šťastného shledání rozkrývá i znepokojivé okolnosti stojící za jejich rozdělením a odhaluje šokující experimentování s lidskými osudy.

Pokračovat ve čtení

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Tři blízcí neznámí
Menu Nahoru