ARCHIV

Tiché doteky

Mia začíná pracovat jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Brzy se ukázuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel, včetně radikálního přístupu k výchově desetiletého Sebastiana… Celovečerní debut Michala Hogenauera je prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

3. 10. 2019

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Česká republika, 2019 • 96 min • režie: Michal Hogenauer • anglická verze, české titulky • přístupný od 15 let • DCP, MP4 • premiéra: 3. 10. 2019 • konec monopolu: 30. 10. 2022

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům ve vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana. Již první setkání však naznačí, že od ní bude očekáváno mnohem více. Postupně se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení nastoleného pořádku znamená potupnou cestu zpět domů. Mia nechce zklamat jejich důvěru, přijít o nově navázaný vztah se Sebastianem, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty. Podaří se dospívající dívce vymanit z náruče fanatické komunity, navíc daleko od domova a svých běžných starostí? Celovečerní debut režiséra Michala Hogenauera vznikl mimo Českou republiku, byl natočen se zahraničním štábem a s mezinárodním hereckým obsazením. Zároveň je také prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli.

Proč tento film: 
"Michala Hogenauera znám od dětství. Je to člověk, který svým filmovým vkusem formoval ten můj a který mě vlastně přivedl k filmu. V roce 2011 jsem měla tu čest mu produkčně pomáhat se snímkem Tambylles, který byl vybrán do sekce Cinéfondation festivalu v Cannes. Od té doby Michal čekal na svou příležitost a svědomitě pracoval na svém celovečerním debutu. Ten je na světě a jmenuje se Tiché doteky. Je to film v českých měřítcích nevídaný. Univerzálně srozumitelným jazykem nám Michal předkládá silné téma, film evropských rozměrů s důslednou a suverénní vizí, který se zaryje do paměti a jen tak nezmizí. Mám radost, že u tohoto počinu mohu být se svými kolegy tentokrát jako distributor a věřím, že Tiché doteky jsou jen startovacím můstkem (a to hodně vysoko postaveným) pro jeho další kariéru. Ne nadarmo tenhle kluk obdivuje Michaela Hanekeho…"
Anna Lísalová, Aerofilms

Tajemně atmosferický thriller s vytříbeným vizuálním stylem

ROZHOVOR 4. 10. 2019 Film

Rozhovor s režisérem snímku Michalem Hogenauerem

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Tiché doteky
Menu Nahoru