PŘIPRAVUJEME PREMIÉRA 3. 10. 2019

Tiché doteky

Mia začíná pracovat jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Brzy se ukázuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel, včetně radikálního přístupu k výchově desetiletého Sebastiana… Celovečerní debut Michala Hogenauera je prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

3. 10. 2019

V kinech

Hraje 42 kin

Zobrazit program

Česká republika, 2019 • 96 min • režie: Michal Hogenauer • originální verze • přístupný od 15 let • DCP, MP4 • premiéra: 3. 10. 2019 • konec monopolu: 30. 10. 2022

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům ve vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana. Již první setkání však naznačí, že od ní bude očekáváno mnohem více. Postupně se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení nastoleného pořádku znamená potupnou cestu zpět domů. Mia nechce zklamat jejich důvěru, přijít o nově navázaný vztah se Sebastianem, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty. Podaří se dospívající dívce vymanit z náruče fanatické komunity, navíc daleko od domova a svých běžných starostí? Celovečerní debut režiséra Michala Hogenauera vznikl mimo Českou republiku, byl natočen se zahraničním štábem a s mezinárodním hereckým obsazením. Zároveň je také prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli.

Proč tento film: 
"Michala Hogenauera znám od dětství. Je to člověk, který svým filmovým vkusem formoval ten můj a který mě vlastně přivedl k filmu. V roce 2011 jsem měla tu čest mu produkčně pomáhat se snímkem Tambylles, který byl vybrán do sekce Cinéfondation festivalu v Cannes. Od té doby Michal čekal na svou příležitost a svědomitě pracoval na svém celovečerním debutu. Ten je na světě a jmenuje se Tiché doteky. Je to film v českých měřítcích nevídaný. Univerzálně srozumitelným jazykem nám Michal předkládá silné téma, film evropských rozměrů s důslednou a suverénní vizí, který se zaryje do paměti a jen tak nezmizí. Mám radost, že u tohoto počinu mohu být se svými kolegy tentokrát jako distributor a věřím, že Tiché doteky jsou jen startovacím můstkem (a to hodně vysoko postaveným) pro jeho další kariéru. Ne nadarmo tenhle kluk obdivuje Michaela Hanekeho…"
Anna Lísalová, Aerofilms

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Tiché doteky
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím