V KINECH

Svéráz českého rybolovu

Výprava hospodských vlků za severským dobrodružstvím.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

22. 7. 2021

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ČR, 2021 • 77 min • režie: Ivana Pauerová Miloševičová  • česká verze • nevhodný do 12 let • DCP • premiéra: 22. 7. 2021

Parta šesti dobrosrdečných chlapů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském dobrodružství. Stejně jako dalších 15 000 Čechů i naši hrdinové jednou ročně sbalí své rybářské pruty, nepromokavé bundy, smažené řízky i kartony piv a dají na čas sbohem svým partnerkám, hospodám a domovům. Moře jim poskytuje svobodu a touha plnit si své sny je žene vstříc kapitálnímu úlovku. Nejdříve se ale musí vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními humornými přešlapy. A možná se nakonec ukáže, že to nejcennější nenajdou na konci udice. Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic?

Proč tento film: 
"Režisérka filmu Ivana mě vzala v létě na pivo a vyprávěla mi, co zažila s partou rybářů při natáčení dokumentu v Norsku. Bylo to veselé i vážné zároveň. Dohodli jsme se, že bychom se podívali na část nabraného materiálu, abychom si udělali lepší představu. Potom jsem rychle došel k názoru, že se rozhodně jedná o silný materiál, který má potenciál uspět v kinech. Vstoupili jsme proto do projektu jako koproducenti a postarali jsme se o to, aby skutečně vznikla plnohodnotná kinoverze. Pak se událo hodně dalších věcí, no a teď je zde tedy první hotový film, kterým Aerofilms vstupuje na producentskou dráhu. Radujeme se a věříme, že se budou radovat i diváci našich „Rybářů“." 
Ivo Andrle, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Svéráz českého rybolovu
Menu Nahoru