V KINECH

Raoul Taburin

Milá komedie z prosluněného francouzského městečka o špičkovém cyklomechanikovi a jeho velkém tajemství podle knihy Jeana-Jacquese Sempého.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

4. 6. 2020

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Francie, 2018 • 90 min • režie: Pierre Godeau • francouzská verze, české titulky • přístupný • DCP 1.85 : 1 • premiéra: 18. 6. 2020 • konec monopolu: 21. 5. 2027

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoît Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno… Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora Mikulášových patálií Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti.

Proč tento film: 
„Film Raoul Taburin má zvláštní dar. Během pár chvilek vás přenese na francouzský venkov, kde se tak trochu zastavil čas. A vy tu pak můžete strávit hodinu a půl pohlceni v příběhu, který vás pohladí a zahřeje u srdce. Snad každý z nás měl někdy v životě tajemství, které kvůli studu skrýval před ostatními. Raoul Taburin nám dobře známou a trochu otřepanou pravdu „s upřímností nejdál dojdeš” sděluje originálně, vtipně a laskavě. Když jsem film viděla poprvé, svou pohodovou atmosférou a hravostí mi připomněl Amélii z Montmartru a tak mě nepřekvapilo, že oba filmy mají společného scenáristu. Je to zkrátka jeden z těch snímků, u jejichž závěrečných titulků si s úsměvem říkáte, že svět je v pořádku.“
Kateřina Dvořáková, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Raoul Taburin
Menu Nahoru