V KINECH

Nejhorší člověk na světě

Film režiséra Joachima Triera balancující na pomezí komedie a dramatu vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

17. 3. 2022

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Norsko, 2021 • 121 min • režie: Joachim Trier • norská verze, české titulky • nevhodný do 12 let • DCP 1.85 : 1 • premiéra: 17. 3. 2021 • konec monopolu: 31. 12. 2031 

Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda... Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro Nejlepší herečku a snímek je nominovaný na Oscara za nejlepší původní scénář a zahraniční film.

Proč tento film: 
"Na festivalu v Cannes člověk vidí spoustu dobrých filmů a zažije bezpočet standing ovation. Když ale potlesk ne a ne skončit a film, který jste právě zhlédli vám rozbušil srdce, máte vyhráno. Režisér Joachim Trier natočil snímek tak, jako by vám skutečně dobrý vypravěč vykládal historky z (vašeho) života. Někdy se jim smějete, jindy brečíte, ale nikdy vás nenudí. Fantastická a v Cannes oceněná Renate Reinsve, kterou jsem si pro její přirozenost zamilovala už při příchodu po červeném koberci, vás na plátně uhrane. Zrodila se hvězda a zrodil se film, který se nemůžu dočkat, až uvidím znovu v kině." 
Hana Kijonka, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Nejhorší člověk na světě
Menu Nahoru