V KINECH

Mama Brasil

Láskou a něžným humorem prostoupený příběh milující ženy, které se mění život pod rukama.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

12. 7. 2018

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Brazílie/Uruguay, 2017 • 95 min. • režie: Gustavo Pizzi • portugalská verze, české titulky • přístupný • DCP 1:2,35 • premiéra: 12. července 2018 • konec monopolu: 31.1.2025

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila. Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karine Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.

Proč tento film:

"Vím, že je to sentimentální, ale ten snímek ve mně prostě to dojetí a rozněžnění vyvolal. Blbnutí se sourozenci, rodinné výlety na chatu, společné obědy a hlavně všudypřítomná péče, láska a podpora, která nikdy nemizí. Při sledování filmu Mama Brasil jsem se na hodinu a půl stala členem šestičlenné rodiny z předměstí Ria de Janeira a prožila jsem s nimi jedno léto plné krásných i obtížnějších chvil. Při sledování mě hřálo u srdce, dojímala jsem se a uvědomovala jsem si, jaké mám štěstí, že tyhle situace také moc dobře znám. Režisér Gustavo Pizzi s obrovskou vřelostí a citem přenesl na plátno radost i trable, které obyčejný život přináší a natočil nádherně optimistickou poctu síle rodinné lásky. Zážitek pak ještě umocňuje fenomenální výkon Karine Teles v hlavní roli matky – její Irene je silná, milující, důstojná, empatická a budí nekonečné sympatie."
Kateřina Dvořáková, Aerofilms

 

Biografie tvůrců a protagonistů

Gustavo Pizzi Režisér, producent, scenárista

Jako režisér debutoval filmem Riscado (Craft, 2010), který byl poprvé uveden na festivalu SXSW a promítal se na více než 40 dalších festivalech po celém světě.
V roce 2010 produkoval Gustavo krátký film Ivan’s Distraction, který měl světovou premiéru během Týdne kritiků na festivalu v Cannes. V roce 2012 režíroval dokumentární televizní seriál Oncotô. Podílel se také na scénáři k již druhé řadě televizního seriálu #callmebruna, jež vysílala společnost Fox Premium v celé Latinské Americe. V současnosti pracuje na filmu/minisérii Gilda.

Karine Teles Herečka a scenáristka

Hrála Donu Barbaru, matku z cenami ověnčeného filmu Anny Muylaert Kdy se máma vrátí? a proslavila se také rolí ve filmu Fernanda Coimbry O Lobo atrás da Porta (který měl premiéru na torontském festivalu v roce 2013) či z poslední doby filmem Felipeho Sholla Fala Comigo (cena za nejlepší herečku pro Karine a za nejlepší film z festivalu v Riu z roku 2016). Karine dostala cenu jako herečka a scenáristka za film Gustava Pizziho Riscado, který měl premiéru na SXSW v roce 2011. V současnosti pracuje na projektu s názvem Off Side. Účinkovala ve více než 40 divadelních produkcích a 6 televizních show.

Otávio Müller Herec a divadelní režisér

Nejvíce se proslavil komickými rolemi v televizních pořadech, například v seriálu TV stanice Rede Globo Tapas & Beijos. V divadle zazářil monologem A Vida Sexual da Mulher Feia a jako režisér hry Adorável Desgraça and Decameron: A Comédia do Sexo. Z jeho účinkování ve filmu jmenujme celovečerní snímek Alemão v režii Josého Eduarda Belmonteho, Um Homem Só Claudie Jouvin, Riscado Gustava Pizziho a O Gorila Josého Eduarda Belmonteho, které mu přineslo na filmovém festivalu v Riu cenu za nejlepší herecký výkon.

O filmu Mama Brasil s režisérem Gustavem Pizzim

ROZHOVOR 24. 7. 2018 Film

S režisérem, scénáristou a producentem Gustavem Pizzim jsme si popovídali o jeho novém filmu Mama Brasil. Do jaké míry je snímek autobiografický? Nakolik reflektuje současnou Brazílii? A jak těžké bylo pro režiséra pracovat při natáčení s vlastními dětmi? Rodinné balení lásky, film Mama Brasil, můžete vidět v českých kinech od 12. července.

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Mama Brasil
Menu Nahoru