PR • 19. 2. 2019

Zdravotnická komedie se zpěvy a tanci od populárního laskavého kritika

„Jsem považován za laskavého, útulného a v podstatě neškodného. I kdybych zapíchl Judi Dench vidlemi, lidi by mě pořád viděli jako medvídka,“ postěžoval si ve svém deníku jeden z nejmilovanějších britských dramatiků Alan Bennett. Přitom právě on patří mezi neúnavné a nejostřejší politické umělce, které Anglie má. Jeho novinka Aleluja!, která s pomocí humoru, písní ale i dramatu o životě a smrti te

Aleluja! • NT Live

Zobrazit více

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

Zdravotnickou satiru napsanou v Bennettově typickém duchaplném stylu, jenž v NT Live připomněla už představení Zlozvyk umění, Lidi a Šílenství krále Jiřího, zrežíroval jeho dvorní spolupracovník Nicholas Hytner na jevišti svého nového londýnského divadla Bridge.

„Určitá základní očekávání, která máme od každé nové hry Alana Bennetta, zaručují, že jeho dílo nikdy nezklame. V jeho novince vždy budou nějaké povedené vtipy, často zahrnující město v Yorkshiru. Výstižně popíše anglickou povahu ve všech jejích výstředních verzích. A také nabídne provokativní politický náhled na stav věcí a připomene, že existují určité zásadní hodnoty, kterých je dobré se držet, i když pomalu mizí. Všechno je přítomné i v Aleluja!, Bennettově desáté spolupráci s režisérem Nicholasem Hytnerem. Za pozornost ale stojí také dobré srdce této hry, její velkorysost a vášeň, díky nimž jsem jí odpustila občasné podivnosti.”

Sarah Crompton, Whatsonstage.com

 

Záznam promítá v úterý 19. února od 19:45 pražské Kino Aero. S českými i anglickými titulky. 

Zpět
Zdravotnická komedie se zpěvy a tanci od populárního laskavého kritika
Menu Nahoru