ROZHOVOR • 9. 3. 2018

VIDEO: Kryštof Hádek o filmu Planeta Česko

„Planeta Česko se mi líbí i proto, že mi připomíná moji oblíbenou edici filmů, vznikající pod záštitou BBC Earth,“ říká herec Kryštof Hádek, který namluvil komentář k filmu.

Planeta Česko

Zobrazit více

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

Co vás na filmu Planeta Česko zaujalo natolik, že jste kývl na nabídku namluvit komentář?
Jednak se tím živím a namlouvání komentářů mě moc baví, takže jsem neváhal. A když mi bylo navíc řečeno, že jde o přírodovědný film o české přírodě, tak to už se teprve nedalo říct ne! Českou přírodu mám totiž moc rád. Přijde mi velmi rozmanitá a pestrá, například i tím, že máme na tak malé území podle mě relativně hodně hor.

Viděl jste více filmů o přírodě? Přijde vám tento film něčím výjimečný?
Dokumenty o přírodě sleduji rád vždy, když je příležitost. Myslím, že jsem docela v obraze. Planeta Česko se mi líbila právě i o to víc, že mi připomíná moji oblíbenou edici filmů, které vznikají pod záštitou BBC Earth - je to totiž v podstatě něco podobného, ale z naší kotliny.

Máte děti. Je Planeta Česko film, který byste chtěl, aby vaše děti viděly?
Výjimečnost tohoto filmu podle mě tkví i v tom, že na něj může jít celá rodina včetně dětí. Do jisté míry je i edukativní a může děti naučit i pozitivnímu vztahu k jejich okolí, a to se mi na něm moc líbí.  Je to zkrátka film pro celou rodinu, své si tam najdou i dospělí.

Zpět
VIDEO: Kryštof Hádek o filmu Planeta Česko
Menu Nahoru