ROZHOVOR • 13. 8. 2017

Skutečná a filmová Emily v rozhovoru

Nezávislá komedie Pěkně blbě, zahajovací film letošního MFF Karlovy Vary, vypráví nepravděpodobný skutečný příběh vztahu scenáristy a komika Kumaila Nanjianiho a producentky a scenáristky Emily Gordonové. Přinášíme vám rozhovor se skutečnou Emily Gordon a její filmovou představitelkou, Zoe Kazan.

Herečku Zoe Kazan si mohou čeští diváci pamatovat například ze snímků Nouzový východ či Ruby Sparks. Podívejte se na dvojrozhovor, ve kterém skutečná a filmová Emily hovoří o tom, jak probíhal výběr hlavní představitelky a o tom, co Zoe Kazan na scénáři snímku nejvíce zaujalo.

Vybrat si herečku, která vás zahraje

Emily Gordon napsala k filmu spolu s Nanjianim scénář a podílela se i na výběru herečky, která ji ve filmu ztvární. O roli Emily se ucházelo mnoho dívek, ve chvíli, kdy ale Gordonová uviděla nahrávku Zoe Kazanové, jí bylo jasné, že je ta pravá. „Bylo vidět, že má skutečnou hloubku, ale zároveň i jistou lehkost – nebyla přehnaně vážná. Byla jsem nadšená, že tu roli přijala, bez ní by ten film rozhodně nebyl tak dobrý,“ dodává Gordonová.

Pěkně blbě vypráví příběh komplikovaných prvních měsíců vztahu Kumaila a Emily. Slibně rozvíjející se lásku totiž kromě kulturních rozdílů v rodinách hlavních představitelů narušila i Emilyina záhadná nemoc, která ji uvrhla do umělého spánku. „Zapůsobilo na mě, jak je ten film komplexní – je dojemný, zábavný, ale i trochu děsivý zároveň,“ shrnuje představitelka hlavní role Zoe Kazanová.

Zpět
Skutečná a filmová Emily v rozhovoru
Menu Nahoru