PR • 10. 5. 2019

Millerův hit o zhroucení amerického snu strhne i české diváky v emocionálním představení

Hollywoodské hvězdy Sally Field (Forrest Gump) a Bill Pullman (Den nezávislosti) se v úterý 14. května představí českým divákům NT Live. Pražské kino Aero promítne od 19:45 slavné drama Všichni moji synové. Zdrcující rodinná tragédie z roku 1947 o zhroucení jednoho amerického snu proslavila tehdy neznámého dramatika Arthura Millera.

Všichni moji synové • NT Live

Zobrazit více

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

Slavná americká herečka Sally Field za svou kariéru vděčí filmům a televizi, když ale dostala příležitost objevit se v divadle, navíc v divadle, kde kdysi hrály ikony jako Laurence Olivier, Richard Burton nebo Judi Dench, neváhala. „Old Vic představoval romantický ideál velkého divadla, už když jsem vyrůstala v Kalifornii,“ uvedla vítězka dvou Oscarů pro deník Evening Standard.

V dramatu inspirovaném skutečným případem pochybných praktik šéfů několika amerických strojírenských firem za druhé světové války se nyní denně potkává s americkým kolegou Billem Pullmanem, proslaveným filmy Den nezávislosti nebo Lost Highway, a s britskými televizními hvězdami Colinem MorganemJennou Coleman. Mladá představitelka britské panovnice z populárního britského seriálu Viktorie na profesionálním jevišti dokonce debutuje a podle svých slov si nemohla přát lepší dílo: „Před géniem Arthura Millera cítím velkou pokoru. Jeho hra je neuvěřitelně dobře napsaná a vystavěná a plná emocí.“

Tragédie, která zahájila Millerovu velkou kariéru (již obdivovala i jeho druhá manželka Marilyn Monroe), se točí jako většina jeho her kolem rodiny, jejích komplikovaných vztahů a ničivých tajemství. Patriarcha a podnikatel působí i přes ztrátu jednoho ze svých synů ve válce jako ztělesnění amerického snu – ovšem jen do okamžiku, kdy se na světlo dostanou dlouho pohřbívané pravdy o tom, co za jeho úspěchem stojí. „Intenzivní, emocionální, politická,“ popsal hru její režisér Jeremy Herrin, dvakrát nominovaný na cenu Olivier díky inscenacím Parlament a Wolf Hall/Předveďte mrtvé.

 

★★★★★

„Neexistuje dramatik, který vás dokáže kopnout do centra vaší morálky tak tvrdě jako Arthur Miller. Důkazem budiž jeho první broadwayský hit z roku 1947, který napsal, když mu bylo třicet dva let a chtěl divadla nechat. Jeho hra je zdrcující – a v inscenaci tak hloubavé a detailní, jako je tato od režiséra Jeremyho Herrina, má intelektuální i emocionální sílu, která promlouvá stejně nahlas dnes jako v poválečné době, v níž se odehrává.“

Sarah Crompton, WhatsOnStage.com

 

VŠICHNI MOJI SYNOVÉ (vstupenky ZDE)

přímý přenos | úterý 14. května 2019 | Kino Aero (Praha)

 

Zpět
Millerův hit o zhroucení amerického snu strhne i české diváky v emocionálním představení
Menu Nahoru