PR • 8. 7. 2019

Diego Maradona ovládl karlovarský festival

Diego Maradona je třetí částí trilogie inovativních, velmi otevřených celovečerních dokumentárních filmů z dílny oscarového týmu, který stojí za snímky Senna a Amy – Asifa Kapadiy

Diego Maradona

Zobrazit více

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

VE VARU S MIRKOU: Kdo ovládl festival, tři Havlové, či jeden Maradona?

"Letos sice nemáme festivalový klub Aeroport, ale rozruch stejně uděláme", prohlásili distributoři z firmy Aerofilms, kteří dali dohromady fanklub Diega Maradony a k předpremiéře stejnojmenného dokumentu uspořádali ve Varech spontánní fotbalový happening. Konečně to zase vypadalo, že se něco děje!

O produkci

DIEGO MARADONA je třetí částí trilogie inovativních, velmi otevřených celovečerních dokumentárních filmů z dílny oscarového týmu, který stojí za snímky SENNA a AMY – Asifa Kapadiy (režie), Jamese Gay-Reese (produkce), Chrise Kinga (střih) a Antonia Pinta (hudba).

Opět sledují ikonu, jejíž význam předčí život skutečné postavy, někoho, jehož ohromný talent ovlivnil miliony lidí, inspiroval a nadchnul diváky po celém světě, ale prožil život plný kontroverzí a tragických skutečností.

To je Diego Maradona! Jeho jméno znají v každé domácnosti a oslavují ho jako jednoho z největších světových fotbalistů, ozdobu této hry, muže, který se proslavil přestupy za rekordní částky, vytáhl nevýznamný italský fotbalový klub, Neapol, ke slávě a titulu a v roce 1986 získal skoro sám pro svou rodnou Argentinu Světový pohár.

 

Přesto jeho život ovlivňovaly i stíny domácích hádek, závislosti na kokainu a pochybných postav z podsvětí. V patách mu vždy kráčel svár a neshody. Je miláčkem tisku a výraznou osobností. Jeho turbulentní život je dokonalým námětem pro Kapadiovo kritické oko. Stejně jako ve snímcích SENNAAMY, i zde se Kapadia snaží ukázat geniální tvůrčí osobnost jako lidskou bytost a vytvořit film, který by tento subjekt představil novému publiku a zaujal nejen fotbalové fanoušky, ale i ty, kdo se o tento sport vůbec nezajímají. DIEGO MARADONA vypráví příběh muže, který překračuje hranice arény, v níž si vybudoval své jméno.

Je to příběh chudého, nevzdělaného chlapce z chudinské čtvrti, kterého jeho ohromující talent vynesl na pozici superstar, zahrnuté nevídaným bohatstvím, celosvětovou slávou a pověstí poloboha. Jenže mu chyběly nástroje, jak se s takovou slávou vypořádat. Jako by každý jeho životní triumf smetla nějaká katastrofa – i když nakonec obvykle přeci jen zvítězí, protože jak říká Kapadia: „Je to kluk z ulice, který se vyzná. Nezáleží na tom, kolikrát padne na dno, vždycky se zvedne a jde dál.“ Klade si otázku: „Jak by mohl někdo s jeho historií projít vším, čím si prošel on, aniž by ho to poznamenalo?” I když Maradona utrpí sérii porážek, vždycky se postaví zpět do ringu. „Je to skutečný bojovník,“ říká Kapadia. „Hrozně moc jsem chtěl jeho příběh vyprávět.“ 

Zpět
Diego Maradona ovládl karlovarský festival
Menu Nahoru