V KINECH

Ma Ma

Když Magdu potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena, naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším. Magda v podání okouzlující Penélope Cruz je silná, milující a i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

18. 2. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Ma Ma • Španělsko • 2015 • 111 min.

Režie: Julio Medem

španělská verze • české titulky • přístupný

Digital Cinema Package • 1,85 : 1 • Dolby Surround

Premiéra: 18. února 2016 • Konec monopolu: 4. července 2024

Když Magdu (Penélope Cruz) potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším – desetiletému synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života (Luis Tosar). Drama Julia Medema, jednoho z nejvýraznějších španělských tvůrců současnosti, ukazuje Magdu jako ženu silnou a milující, která i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem.

Zamlouvala se nám energie, s jakou se Penélope Cruz osobně vrhla do tohoto projektu a jak vášnivě jej propagovala a podporovala při mnoha příležitostech. Přečetli jsme si se zájmem scénář a seznali jsme, že v režii Julia Medema by to celé mělo do sebe dobře zapadat. Taky jsme měli pocit, že je to pěkně dlouho, co jsme v Aerofilms distribuovali nějaký španělský film. Přitom ten specifický emotivní náboj a sluníčko a víno a moře - to všechno máme rádi! Ale ještě zpátky k filmu - hlavní role byla skutečně ušita přesně na míru Penélope Cruz. A když jsme nakonec snímek viděli, pochopili jsme, proč byla pro ni tak důležitá.
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

JULIO MEDEM režisér

Julio Medem se narodil v San Sebastiánu-Donostii v roce 1958. Získal titul bakaláře v oboru lékařství a obecná chirurgie na Univerzitě País Vasco. Již od studií si budoval kariéru v oblasti filmu, reklamy a také jako spisovatel. Od samého počátku získával pozornost na předních španělských i mezinárodních filmových festivalech. Mezi jeho celovečerní filmy patří Vacas (Krávy) (1992, scénář a režie), jenž získal cenu Goya za nejlepší objev v kategorii režie a byl nominován na ocenění za nejlepší scénář; La ardilla roja (Zrzavá veverka) (1993), který napsal a režíroval, a premiéru měl v rámci „Patnáctky režisérů,“ nezávislé sekce filmového festivalu v Cannes, kde získal cenu pro mladé, cenu veřejnosti a cenu za nejlepší zahraniční film; Tierra (Země) (1996, scénář a režie) poprvé uvedený v rámci oficiální sekce festivalu v Cannes a oceněný zvláštní cenou poroty na festivalu v Sao Paolu; Los amantes del Círculo Polar (Milenci ze severního pólu) (1998, scénář a režie) poprvé uvedený v Benátkách a vybraný na festivaly v Torontu, v Karlových Varech a na Sun Dance festivalu, vítěz festivalu v Bruselu; Lucía y el sexo (Sex a Lucie) (2001, scénář a režie) poprvé představený v Torontu, vybraný na filmové festivaly v Londýně a Paříži a oceněný v kategorii začínajících tvůrců a za nejlepší režisérský počin oceněný veřejností v Seatlu; Room in Rome (Poslední noc v Římě) (2010, adaptace scénáře, režie, střih) natočený podle knihy “En la cama” Matíase Biche s premiérou na filmovém festivalu v Málaga; 7 Days in Habana (7 dní v Havaně) (filmová povídka La tentación de Cecilia, 2012, scénář a režie) měl premiéru v Cannes a byl vybrán na Havanský filmový festival a na festival v San Sebastiánu… K jeho významným dokumentárním filmům patří La Pelota Vasca, La piel contra la piedra (Baskický míč. Kůže proti kameni) (2003, scénář, režie, střih a produkce), který získal ocenění za nejlepší dokumentární film na festivalu v mexickém Guadalajara a byl také nominován na cenu Goya v kategorii nejlepší dokumentární film. Dalším jeho dokumentárním filmem je 1% Esquizofrenia (2006). Je také autorem historického románu Aspasia, amante de Atenas (2012) vydaného v nakladatelství Espasa-Planeta.

PENÉLOPE CRUZ Magda

Penélope Cruz se narodila v roce 1974 v Madridu. První celovečerní film El laberinto del griego, (Řecký labyrint) režiséra Rafaela Alcazára natočila v roce 1990. Její úspěch odstartoval o dva roky později díky filmu Jamón, Jamón (Šunka, šunka). Od té doby byla její kariéra závratná: v devadesátých letech zazářila v La Celestina Gerarda Very a v komedii El Amor perjudica gravemente la salud (Láska škodí zdraví) Manuela Gómeze Pereiry. V roce 1997 přišla první příležitost účinkovat v Almodóvarově filmu Carne Trémula (Na dno vášně). Žádanou herečkou se stala definitivně o dva roky později díky filmu Alejandra Amenábara Abre los ojos (Otevři oči) a La niña de tus ojos (Dívka tvých snů) Fernanda Trueby. Díky oscarovému snímku Pedra Almodóvara Todo sobre mi madre (Vše o mé matce) (1999) se Penélope dostalo mezinárodního věhlasu a její kariéra v Holywoodu odstartovala účinkováním spolu s Mattem Damonem ve filmu All the Pretty Horses (Krása divokých koní) Billy Boba Thorntona. Objevila se také v remaku filmu Otevři oči, Vanilla Eyes s Tomem Cruisem.
Za další snímek ve spolupráci s Almodóvarem, Volver (2006) získala cenu pro nejlepší herečku v Cannes a nominaci na Oscara. Získala ho až za svou roli ve Vicky Cristina Barcelona (2007) v režii Woodyho Allena. V roce 2009 pracovala znovu s P. Almodóvarem na Los abrazos rotos (Rozervaná objetí). Za Nine byla v roce 2009 po třetí nominována na Oscara jako nejlepší herečka a v roce 2010 si zahrála vedlejší roli v Sex ve městě 2. Italský film Příběh mého syna režiséra Sergia Castellitta měl premiéru začátkem roku 2013 a ve stejném roce si zahrála i v Konzultantnovi Ridleyho Scotta.

Poznámky Julia Medema, režiséra filmu Ma Ma

ROZHOVOR 18. 2. 2016 Film

"Penelopin výkon je tak úžasný, že jsem si to ani nedokázal představit, když jsem se vrátil ke své vzpomínce a začal jsem přepisovat scénář jí na míru, když jsem začal snít o nejlepším hledání a nacházení…"

Pokračovat ve čtení

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Ma Ma
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím