V KINECH

Létání pro začátečníky

Bojíte se létat? Oni taky, ale rozhodli se to řešit. Turbulentní komedie Létání pro začátečníky odhaluje ty nejbláznivější lidské vlastnosti, které se ukážou vždy, když se to člověku nejméně hodí.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

21. 12. 2023

V kinech

Hraje 1 kino

Zobrazit program

Island, 2023 • 93 min • režie: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson • anglická verze, české titulky • nevhodné do 12 let • premiéra: 21. 12. 2023 • konec monopolu: 11. 7. 2033

Bojíte se létat? Oni taky, ale rozhodli se to řešit. Přepracovaná podnikatelka, válečný veterán a výstřední influencerka se svým zakřiknutým partnerem se pod odborným dohledem vydávají pokořit svůj strach z létání. Na konci špičkového kurzu měl účastníky čekat krátký let, místo toho se však vydávají na Island. Odložený let, náhradní nezkušený lektor, turbulence a závada na letadle jsou pak jen začátkem cesty lemované šlamastykami. Když je nesourodá skupina nakonec donucena strávit noc v luxusním hotelu uprostřed islandské pustiny, začíná přituhovat a strach z létání se stává tím nejmenším problémem. Turbulentní komedie Létání pro začátečníky odhaluje ty nejbláznivější lidské vlastnosti, které se ukážou vždy, když se to člověku nejméně hodí.

Proč tento film:
„Znáte ten pocit, když letadlo zrychlí na ranveji, vy se zaboříte do sedadla a cítíte, jak rychle stoupáte a potí se vám ruce, kterými svíráte opěradla? Hrdinové filmu Létání pro začátečníky taky a moc si to neužívají. Svůj strach z létání se rozhodli řešit a přihlásili se do speciálního kurzu. Já jsem na projekci filmu běžel, začátek jsem stíhal na minutu přesně, byl jsem ve shonu velkoměsta. Stačilo ale prvních pár záběrů a já věděl, že mě tato turbulentní komedie chytne. Film jsem viděl na Berlinale a musím říct, že všechny ty karamboly, do kterých se eklektická skupinka dostane, vás v sedadle kina uvolní, rozesmějí a naladí na pozitivní vlnu."
Štefan Cima, Aerofilms

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Létání pro začátečníky
Menu Nahoru