V KINECH

Kanáři

Detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua z prostředí Kanárských ostrovů, kde se policejní inspektor Cristi musí za pomoci krásné Gildy naučit kódovanou pískanou řeč, aby vysvobodil z vězení drogového mafiána a získal tak balík peněz.

PREMIÉRA

14. 5. 2020

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Rumunsko, 2019 • 97 min • režie: Corneliu Porumboiu • rumunská verze, české titulky • nevhodný do 12 let • DCP • premiéra: 9. 4. 2020 • konec monopolu: 31. 10. 2027

Inspektor Cristi rozehrává nebezpečnou dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz, a místy také o holý život. Podvratný detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes.

Proč tento film: 
„Na filmy Cornelia Porumboiua mám krásné vzpomínky. V roce 2006 jsem v Karlových Varech s jeho 12:08 Na východ od Bukurešti zažila neovladatelné záchvaty smíchu. V roce 2015 jsem si v Cannes u jeho Pokladu uvědomila, že svět je stále ještě v pořádku. Je to ten druh filmů, u kterých si přesně pamatujete, s kým a kde jste je viděli. Když jsem se dozvěděla, že tenhle můj milovaný Rumun chystá „velký“ evropský film částečně v angličtině, přišly jemné obavy. Pár nadaným režisérům tenhle přechod nevyšel – Porumboiu to ale dal. Kanáři jsou vtipný a originální film, který nabízí mnohovrstevnatý zážitek. Kdo chce příběh z podsvětí ve stylu Dannyho parťáků, má ho mít. Kdo chce jít více do hloubky, má příležitost. Porumboiu zkrátka natočil neuvěřitelně současný snímek o morálce a ztrátě svědomí, o neustálém sledování, pronásledování a předstírání. Takže i projekci s kolegy ve Světozoru, kde jsem tenhle snímek poznala, si budu pamatovat.“
Anna Lísalová, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Kanáři
Menu Nahoru