ARCHIV

Jindřich V.

Jindřich IV. zemřel a princ Jindra se stal králem. Své bouřlivé mládí i přátelství s Falstaffem nechal za sebou, Anglie se zmítá neklidem a nový panovník chce získat respekt své šlechty i lidu. Jeho zemi by mohla sjednotit válka s Francií, na jejíž část si Jindřich dělá nárok. Po urážce od francouzského následníka proto mladý král shromáždí své vojáky a vyrazí za moře.

PREMIÉRA

21. 10. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Jindřich V.William Shakespeare • divadlo
Režie: Gregory Doran
Anglické znění s anglickými a českými titulky
Předpokládaná délka představení 210 min

Umělecký ředitel Royal Shakespeare Company Gregory Doran pokračuje ve svém prozkoumávání Shakespearových historických her. Jindřicha V. režíruje v roce 600. výročí bitvy u Azincourtu. Do role mladého krále se vrací Alex Hassell, který si Jindru s úspěchem zahrál v Doranových loňských produkcích obou částí Jindřicha IV.

Jindřich V. se bude vysílat v přímém přenosu ze Stratfordu nad Avonou ve středu 21. října, tedy ve stejný týden, v němž v roce 1415 proběhla slavná bitva u Azincourtu.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Jindřich V.
Menu Nahoru