ARCHIV

Ještě máme čas

Viggo Mortensen v hlavní roli svého režijního debutu s autobiografickými prvky o vztahu liberálního syna se svým tvrdým otcem. Drama o odpuštění a zodpovědnosti nám připomene, že říct si to nejdůležitější je potřeba včas.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

27. 5. 2021

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

USA, 2020 • 112 min • režie: Viggo Mortensen • anglická verze, české titulky • přístupný od 12 let • DCP • premiéra: 29. 10. 2020 • konec monopolu: 31. 12. 2023

Viggo Mortensen (Tohle je náš svět, Zelená kniha) v hlavní roli svého režijního debutu inspirovaného vlastním dětstvím a dospíváním. Liberální John žije ve slunné Kalifornii obklopen milující rodinou, daleko od provinčních hodnot tvrdého a homofobního otce (Lance Henriksen). Ve chvíli, kdy se u otce projeví příznaky stařecké demence, cítí John povinnost překonat křivdy minulosti a postarat se o něho. Upřímné drama o odpuštění, zodpovědnosti a křehkosti rodinných vztahů, které zazářilo ve výběrech MFF Cannes, Toronta nebo Sundance nám připomene, že říct si to nejdůležitější je potřeba včas.

Proč tento film: 
"Chrabrý Aragorn v Pánovi prstenů, svérázný otec v Tohle je náš svět, obtloustlý neruda s dobrým srdcem v Zelené knize. Vigga Mortensena jsme už viděli v tolika hereckých polohách a vždy tak přesvědčivě, že je to na jednu hereckou kariéru obdivuhodné. Proto jsem byla moc zvědavá, jak se zvládne vypořádat s novou životní úlohou filmového režiséra. Moje počáteční obavy se naštěstí už v prvních minutách rozplynuly a nemůžu než souhlasit s kritiky. Viggo i tuhle roli zvládl s grácií podobnou pozdní kariéře Clinta Eastwooda, což není na začínajícího režiséra málo. A to, že ho uvidíme i na plátně, zase úplně jinak a znovu naprosto bravurně, už je jen třešnička na dortu.." 
Hana Kijonka, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Ještě máme čas
Menu Nahoru