V KINECH

Drive My Car

Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho, která se stala celosvětovou senzací. Atmosférický snímek plný tajemství a hledání lidského porozumění.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

24. 3. 2022

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Japonsko, 2021 • 179 min • režie: Rjúsuke Hamaguči • japonská verze, české titulky • nevhodný do 12 let • DCP 1.85 : 1 • premiéra: 24. 3. 2022 • konec monopolu: 31. 1. 2030

Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho se stala celosvětovou senzací. Získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší scénář v Cannes, Zlatého glóbu a čtyř nominací na Oscara, mimo jiné i za nejlepší film a režii. Júsuke Kafuku je slavný herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférický snímek plný tajemství, hledání lidského porozumění a smíření.

Proč tento film: 
"Zbytečně jsem se obával komplikovaného pomalého filmu a zhlédnutí Drive My Car jsem i přes mnohá doporučení mých známých docela dlouho odkládal. Nemohl jsem se mýlit více. Drive My Car mě uhranul a okamžitě se zařadil na úroveň filmů, jako jsou třeba Stvořeni pro lásku (Wong Kar Wai) nebo Jarmuschova Noc na Zemi. Propadnul jsem se do plátna a projel jsem se tím ikonickým červeným Saabem. Prolínal jsem se postupně mnoha tematickými rovinami, o kterých se mnou promlouval skvělý scénář svou vlastní neokázalou filmovou řečí. Vlastně mě mrzí jenom to, že jsem se neodhodlal vidět Drive My Car mnohem dříve. Už jsem mohl mít za sebou druhé a třetí zhlédnutí. Berte to ode mě jako přátelskou radu."
Ivo Andrle, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Drive My Car
Menu Nahoru