PŘIPRAVUJEME PREMIÉRA 19. 10. 2023

Anatomie pádu

Napínavé rodinné drama s excelující Sandrou Hüller v roli ženy podezřelé z neobjasněné vraždy svého manžela, které získalo Zlatou palmu na festivalu v Cannes.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

19. 10. 2023

V kinech

Hraje 90 kin

Zobrazit program

Francie 2023 • 150 min • režie: Justine Triet • české titulky • nevhodné do 12 let • DCP • premiéra: 19. 10. 2023 • konec monopolu: bude doplněno

Úspěšná spisovatelka Sandra (Sandra Hüller) žije se svým manželem Samuelem a jedenáctiletým nevidomým synem v odlehlé chatě ve francouzských Alpách. Jednoho dne je ale Samuel nalezen mrtev. Byla to sebevražda, nešťastná náhoda, nebo má manželovu smrt na svědomí samotná Sandra, jejíž svéhlavá povaha z ní dělá hlavní podezřelou? Veřejné vyšetřování případu odkrývá nejen okolnosti samotné smrti, ale také intimní a znepokojivé detaily jejich bouřlivého vztahu. Justine Triet natočila napínavé rodinné drama, které díky rafinovaně vystavěnému scénáři, nápadité režii a vynikajícím hereckým výkonům získalo na MFF v Cannes nejvyšší ocenění Zlatou palmu.

Proč tento film: 
„Když jsem se v Cannes na festivalu v půl osmé ráno - po 3 hodinách spánku - vydávala do kina Cineum na prý chválené francouzské soudní drama”, čekala jsem, že ze 3 hodin spánku se stane 5. Nemohla jsem se mýlit víc. Režisérka Justine Triet v hlavní roli hned v prvních minutách rozehrála hru, od které jsem nemohla odtrhnout oči. Hru, která byla tak relevantní, že jsem se sama cítila být součástí soudu, který probíhal na plátně. Která konfrontovala moje vlastní myšlenky, předsudky a pojetí pravdy. Už během projekce jsem věděla, že tohle je film, o kterém musím všem říct a který by všichni měli vidět, protože si pak o něm budou potřebovat povídat. A že si hrozně přeju, abychom tuhle pecku, která jde až na dřeň, mohli promítat i v našich kinech. Podle ohlasů po beznadějně vyprodaných projekcích na festivalu v Karlových Varech a ozvěnách Šary Vary jsem ve svých pocitech nebyla jediná a případ Sandry bude silně rezonovat i u českého publika. PS. Svého osobního Oscara za nejlepší ženský výkon v hlavní roli jsem letos už rozdala. Sandra Hüller rules."
Jana Trnková, Kino Světozor

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Anatomie pádu
Menu Nahoru