V KINECH

Anatomie pádu

Napínavé rodinné drama s excelující Sandrou Hüller v roli ženy podezřelé z neobjasněné vraždy svého manžela, které získalo Zlatou palmu na festivalu v Cannes.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

19. 10. 2023

V kinech

Hraje 5 kin

Zobrazit program

Francie 2023 • 150 min • režie: Justine Triet • české titulky • nevhodné do 12 let • DCP 1.85 : 1 • premiéra: 19. 10. 2023 • konec monopolu: bude doplněno

Úspěšná spisovatelka Sandra (Sandra Hüller) žije se svým manželem Samuelem a jedenáctiletým nevidomým synem v odlehlé chatě ve francouzských Alpách. Jednoho dne je ale Samuel nalezen mrtev. Byla to sebevražda, nešťastná náhoda, nebo má manželovu smrt na svědomí samotná Sandra, jejíž svéhlavá povaha z ní dělá hlavní podezřelou? Veřejné vyšetřování případu odkrývá nejen okolnosti samotné smrti, ale také intimní a znepokojivé detaily jejich bouřlivého vztahu. Justine Triet natočila napínavé rodinné drama, které díky rafinovaně vystavěnému scénáři, nápadité režii a vynikajícím hereckým výkonům získalo na MFF v Cannes nejvyšší ocenění Zlatou palmu.

Proč tento film: 
„Když jsem se v Cannes na festivalu v půl osmé ráno - po 3 hodinách spánku - vydávala do kina Cineum na "prý chválené francouzské soudní drama”, čekala jsem, že ze 3 hodin spánku se stane 5. Nemohla jsem se mýlit víc. Režisérka Justine Triet hned v prvních minutách rozehrála hru, od které jsem nemohla odtrhnout oči. Hru, která byla tak relevantní, že jsem se sama cítila být součástí děje. Která konfrontovala moje vlastní myšlenky, předsudky a pojetí pravdy. Už během projekce jsem věděla, že o tomhle filmu budu všem povídat a že to tak bude mít každý, kdo ho uvidí. A že si hrozně přeju, abychom tuhle pecku mohli promítat i u nás v kinech. Ohlasy z beznadějně vyprodaných projekcích na festivalu v Karlových Varech a ozvěnách Šary Vary to jen potvrdily a je jasné, že případ Sandry bude silně rezonovat i u českého publika. PS. Svého osobního Oscara za nejlepší ženský výkon v hlavní roli jsem letos už rozdala. Sandra Hüller rules"
Jana Trnková, Kino Světozor

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Anatomie pádu
Menu Nahoru