V KINECH

Thelma

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu a poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé věci a Thelma zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

14. 12. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Norsko, 2017 • 116 min • režie: Joachim Trier • norsky, české titulky • DCP 1:2,35 • premiéra: 14. prosince 2017 • konec monopolu: 18. září 2027

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.

„Režiséra Joachima Triera považuji za jednoho z nejpozoruhodnějších mladých evropských tvůrců. Umí s až neskutečnou silou a velmi originálně na plátno přenést emoce svých hrdinů. Proto jsem se na jeho nový film moc těšila – a dostala jsem ještě mnohem intenzivnější zážitek, než jsem doufala. Thelma totiž není jen příběhem dívky, která bojuje s přísnou výchovou a předsudky svých rodičů a zmatkem, který v ní vyvolává cit ke spolužačce. Je to temný thriller s neuvěřitelnou, až hitchcockovskou atmosférou a erotickým nábojem, je to také dojemná love story o zakázané lásce i detektivní pátrání po děsivých rodinných tajemstvích. Film je navíc uhrančivou pastvou pro oči, jejíž obrazy se ke mně stále vracejí. Thelma je zkrátka velmi bohatým diváckým zážitkem.“
Kateřina Dvořáková, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

JOACHIM TRIER režisér

Joachim Trier je mezinárodně úspěšný režisér a scenárista. Kritiky uznávané a cenami odměňované filmy Repríza (2006) a Oslo, 31. srpna (2011), které oba napsal spolu s Eskilem Vogtem, se promítaly na řadě mezinárodních festivalů, mimo jiné v Cannes, Sundance, Torontu, Karlových Varech, Göteborgu, Miláně a Istanbulu, a získaly zde také mnohá ocenění; Oslo, 31. srpna byl v roce 2011 vybrán do soutěže Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes a v roce 2013 byl jmenovaný na cenu César za nejlepší zahraniční film. Repríza získala v roce 2007 ocenění Amanda (nejprestižnější norskou filmovou cenu) za nejlepší film, nejlepší režii a nejlepší scénář. V amerických kinech film představila společnost Miramax. V roce 2006 se snímek stal norským kandidátem na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Jako „vynikající přirozený talent“ zařadily v roce 2013 New York Times Triera mezi 20 výrazných režisérů současnosti. S rodinným dramatem Hlasitější než bomby (2015) vstoupil na pole anglicky mluvených filmů a poprvé se objevil v hlavní soutěži na festivalu v Cannes. Thelma, jeho zatím poslední společné dílo s Vogtem, je jeho čtvrtým filmem

THOMAS ROBSAHM producent

Cenami ověnčený filmový producent a režisér. Jako producent spolupracoval např. s režisérkami Margreth Olin, Solveig Melkeraaen a Jannickou Systad Jacobsen. V současnosti pracuje s Joachimem Trierem. Režíroval celovečerní filmy jako S.O.S. (1999) a To největší na světě (2001), ale i dokumenty, např. Moderní otroctví (2009) a Punx (2015). Kromě jiných ocenění získal pětkrát cenu Amanda za režii i produkci. Po čtyřech letech ve funkci kreativního producenta celovečerních filmů v Norském filmovém institutu vstoupil v roce 2013 do produkční společnosti Motlys.

EILI HARBOE Thelma

Relativní nováček, 22letá Eili Harboe začala hrát jako dítě v divadelních představeních a na jevišti vystupovala také jako zpěvačka. Svou filmovou kariéru odstartovala v roce 2012 v dramatu Orheimové. Následovala hlavní role v romantické komedii pro mladé Tak už mě sakra polib, pitomče (2013) a poté role Johanky z Arku v rodinném fantasy filmu Doktor Proktor a vana času (2015). Objevila se také v norském příběhu o přírodní katastrofě Vlna (2015). Hraje v pohádce Askeladden - I Dovregubbens hall. 

KAYA WILKINS Anja

Modelka a muzikantka Kaya Wilkins filmem Thelma na stříbrném plátně debutuje. Umělkyně, která vystupuje pod pseudonymem Okay Kaya, se narodila v New Jersey a vyrůstala na předměstí Osla, kde trénovala tanec a také začala hrát se svým starším bratrem, blackmetalovým bubeníkem. V 15 letech začala s modelingem, kvůli čemuž se přestěhovala do Londýna a pak do New Yorku. Tam se začala více věnovat hudební tvorbě. V současných 25 letech má za sebou spolupráci s britským producentem, performerem a DJ Jamiem xx a účinkovala na koncertech s PJ Harvey či Massive Attack. V současnosti pracuje na vlastním debutovém albu.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Rozhovor s režisérem filmu Thelma

ROZHOVOR 27. 11. 2017 Film

„Chtěl jsem natočit tak trochu čarodějnický příběh, který by se odehrával v Oslu.“

Pokračovat ve čtení

Děsivá, sexy a cool. Do kin míří Thelma.

PR 20. 11. 2017 Film

Filmový lék na předvánoční sentiment nabídne divákům v českých kinech severský thriller Thelma. Snímek o mladé studentce, která navzdory rigidní výchově svých rodičů objevuje svou samostatnost, sexualitu i děsivou vnitřní sílu, vstoupí do kin 14. prosince. Thelma byla s úspěchem uvedena v mezinárodní premiéře na festivalu v Torontu, odkud si odnesla nadšené ohlasy diváků i kritiků.

Pokračovat ve čtení

Děsivá, sexy a cool. Do kin míří Thelma. (1)

PR 20. 11. 2017 Film

Filmový lék na předvánoční sentiment nabídne divákům v českých kinech severský thriller Thelma. Snímek o mladé studentce, která navzdory rigidní výchově svých rodičů objevuje svou samostatnost, sexualitu i děsivou vnitřní sílu, vstoupí do kin 14. prosince. Thelma byla s úspěchem uvedena v mezinárodní premiéře na festivalu v Torontu, odkud si odnesla nadšené ohlasy diváků i kritiků.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Thelma
Menu Nahoru