V KINECH

Putování tučňáků: Volání oceánu

Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království vzdálené Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina naslouchá tajemnému volání, které ho vábí na dalekou pouť do neznáma.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

6. 4. 2017

V kinech

Hraje 1 kino

Zobrazit program

Francie, 2017 • 82 min • režie: Luc Jacquet • česká verze • DCP 1:2,35 • premiéra: 6. dubna 2017 • konec monopolu: 15. září 2026

Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království vzdálené Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina naslouchá tajemnému volání, které ho vábí na dalekou pouť do neznáma. V zásadních chvílích dospívání jsou mu oporou matka a moudrý otec, který díky svým zkušenostem a autoritě dodává odvahu i dalším členům skupiny a pomáhá jim čelit těžkostem a nástrahám. Pokračování oscarového snímku Putování tučňáků natočil režisér Luc Jacquet v rozlišení 4K, s využitím nejmodernějších technologií včetně ponorek a dronů. Dobrodružství nejodlehlejších částí naší planety se mu díky tomu podařilo zachytit tak, jak bylo ještě před několika lety nemyslitelné.

„Snímek Putování tučňáku: Volání oceánu je plný překrásných záběrů, roztomilých tučňáčích mláďátek, humoru a napětí. Co jej ale povznáší do úplně jiných sfér diváckého zážitku je zapálení a oddanost tvůrců. Luc Jacquet se svou expedicí strávil s těmito výjimečnými tvory na ledovém kontinentě v nehostinných podmínkách dlouhé týdny a z každého záběru je cítit láska a fascinace, kterou se nedá nenakazit. Díky touze zprostředkovat divákům životní příběh tučňáků se vším všudy tak můžeme spolu s nimi třeba proplouvat hlubinami ledových vod – což je filmařský majstrštyk, který se doposud nikomu jinému nepodařil. Vidět tento film na velkém plátně je pohlcující a jedinečná zkušenost.“
Kateřina Dvořáková, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

LUC JACQUET režisér

Luc Jacquet je francouzský režisér, vědec a scénárista. Studoval etologii na Lyonské univerzitě a ve věku 24 let poprvé v rámci studie ornitologie navšívil Antarktidu, kde strávil 14 měsíců. Později se ještě pětkrát vrátil a na jižním pólu pobyl celkem tři roky. Naučil se tam filmovat tučňáky a tyto zkušenosti zásadním způsobem zformovaly jeho cíle. Svůj zájem obrátil od laboratoře ke kinematografii. Stal se fotografem divoké přírody a kameramanem a doufal, že dostane příležitost vrátit se na jižní pól a natočit tam vlastní film o životě tučňáků císařských.

V roce 2000 napsal scénář ke svému vysněnému projektu PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ a o dva roky později pro něj získal producenta. Film studuje všechny aspekty života těchto ptáků. Známý hlas Morgana Freemana vypráví příběh úsměvné i tragické povahy života na Antarktidě. Když film v roce 2005 vyšel, stal se obrovským překvapením a zároveň nejúspěšnějším dokumentem všech dob. V roce 2006 získalo PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ Oscara za nejlepší dokument.

JÉROME BOUVIER hlavní kameraman

Hlavní kameraman Jérôme Bouvier je zvyklý na natáčení uprostřed divoké přírody. Za dvacet let režíroval 13 filmů a byl kameramanem dvacítky dalších. Nic ho nenadchne víc, než když má možnost být na expedici na druhém konci světa, sám, co nejblíže místní fauně a flóře. Jérôme a Luc Jacquet jsou již velmi dlouho přáteli. Byli spolubydlícími na fakultě, poté společně pracovali na mnoha dokumentárních filmech o zvířatech a setkali se u dlouhometrážních filmů Luca Jacqueta. V roce 2014 byl Jérôme Bouvier hlavním kameramanem filmu Jacquese Perrina “PŘÍBĚH LESA”.

LAURENT BALLESTA fotograf

Laurentu Ballestovi mohou potápěči z celého světa závidět. Je to námořní biolog a přírodovědec, světový specialista na podmořské fotografování, zároveň je nejmladším fotografem, který získal zlatou palmu na Světovém festivalu podmořské fotografie, a je jediný, kdo toto ocenění získal hned třikrát. V roce 1999 způsobil převrat v přístrojovém potápění, který umožnil hlubší a delší ponory. Již několik let je vědeckým poradcem pro mořské prostředí u pořadů Ushuaia Nature a jezdí z jedné expedice na druhou napříč světem: Do Antarktidy, na Sibiř, do Amazonie, do Patagonie nebo do Nové Kaledonie, do ústí řeky Okavango, kde se setkává s krokodýlem nilským. V roce 2009 se Laurent Ballesta vydává do Jižní Afriky, aby zrealizoval svůj dávný sen: potápět se s živoucí fosilií, Latimérií podivnou, která byla největším zoologickým objevem dvacátého století, o které se myslelo, že vyhynula před šedesáti pěti milióny let, a kterou se do té doby podařilo natočit jen díky robotům a ponorkám. Vrací se na stejné místo se svým štábem v roce 2010 –  a odváží úplně první fotografie – pak v roce 2013 na vědeckou misi, která je námětem devadesátiminutového filmu oceněného třemi velkými cenami na mezinárodních festivalech. V červnu roku 2014 v rámci vědecké expedice Gombessa 2, která se točila kolem každoročního shromáždění tisíců kaniců, kteří se připlouvají rozmnožovat do Kakarevy ve Francouzské Polynésii, uskutečňuje rekordní ponor trvající 24 hodin v hloubce větší než 20 metrů. Pro Luca Jacqueta učiní Laurent Ballesta světovou premiéru a přijme novou výzvu: sérii hloubkových ponorů do sedmdesáti metrů v Arktickém oceánu, kde teplota hraničí s -1,8°C.

YANICK GENTIL kameraman

Yanick Gentil je kameraman, specialista na natáčení v extrémních podmínkách, pracuje zavěšený na útesu, posazený vysoko v koruně stromu, 100 metrů pod vodou i na pobřežním ledu. Účastnil se desítky expedic všude po světě. Několikrát doprovázel Laurenta Ballestu v Jižní Africe nebo ve Francouzské Polynésii… Je tedy naprosto samozřejmé, že už několik let spolupracuje se štáby Luca Jacqueta. Jakožto hloubkový potápěč a výborný kameraman pořídil neuvěřitelné podvodní záběry během expedice do Adéliny země.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Putování tučňáků: Volání oceánu
Menu Nahoru