V KINECH

McQueen

„Moje přehlídky jsou o sexu, drogách a rock’n’rollu. Chci dělat rozruch a působit husí kůži. Chci infarkty, chci záchranky.“

Přehrát trailer

PREMIÉRA

6. 9. 2018

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky s českými titulky

VB, 2018 • 111 min • režie: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui • anglická verze, české titulky • přístupný od 15 let • DCP 1:1,77 • premiéra: 6. září 2018 • konec monopolu 23. srpna 2028

Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku. Ukazuje divokou krásu a odvážnost jeho originálních modelů, které šokovaly veřejnost a nadchly zástupy celebrit od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a současně nahlíží do niterného světa inspirativní i zmučené duše radikálního génia. Skrze rozhovory s jeho nejbližšími kolegy a přáteli, rodinou i s návrhářem samotným poprvé rozkrývá i jeho osobní traumata, která silně ovlivnila jeho tvorbu a zřejmě mu také předčasně zkrátila život.

Proč tento film:

Podívat se do fashion světa nás v Aerofilms lákalo už dlouho. Když jsme se dostali k biografickému dokumentu McQueen, o návrháři, jehož jméno jsme popravdě z většiny doposud neznali, bylo jasné, že je to ten správný start. Jeho příběh táhne silně, nepotřebuje se vozit po celebritách ani neklouže po povrchu drogových excesů, i když obé k jeho kariéře patřilo. Ukazuje McQueena jako výjimečného umělce, který tvořil, protože musel. Jeho modely byla výtvarná díla, kterýma komentoval svět kolem sebe i ten svůj vnitřní. Příběh skromného self-made-mana ve skotské sukni, který to z nuly dotáhl na tisíc, nás vzal zkrátka za srdce. A přála bych vám vidět ty pláčící novináře na konci projekce, to byl nevídaný moment.
Zuzana Raušová, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
McQueen
Menu Nahoru