PR • 11. 7. 2018

Režisér Gustav Möller o filmu Tísňové volání

Film Tísňové volání, který vstupuje do kin 12. července, byl oceněný na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film a na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu Cenou diváků za nejlepší film zabodoval také na karlovarském festivalu a v divácké soutěži se umístil v první desítce nejlépe hodnocených filmů. Co o filmu říká jeho režisér Gustav Möller?

Tísňové volání

Zobrazit více

V kinech

Hraje 1 kino

Zobrazit program

Trailer

Přehrát

Jsem přesvědčený, že ty nejsilnější filmové záběry, které vám utkví nejdéle, jsou ty, které nevidíte.

Nápad na tento film mi vnukla situace, když jsem se náhodou dostal ke skutečnému tísňovému volání od unesené ženy. Jela v autě, a protože seděla vedle únosce, musela mluvit v náznacích. Nejdřív mě zaujalo samotné napětí v tom telefonátu, jako kohokoli, kdo jej slyšel, ale pak jsem začal přemýšlet nad tím, co vlastně je na něm tak poutavé.

Podívejte se na ukázku z filmu

I když jsem slyšel jen zvukový záznam, živě jsem to viděl před očima. Viděl jsem tu ženu, auto, v němž seděla, silnici, kudy jela, a dokonce i únosce vedle ní. Pak mi došlo, že každý, kdo by ten telefonát slyšel, by si ho vizualizoval jinak: viděl by jinou ženu, jiného únosce atd.

Napadlo mě: Co kdybych využil tenhle námět mentální vizualizace ve filmu?

Mým cílem při tvorbě Tísňového volání bylo vytvořit napínavý thriller postavený na hlavní postavě, ale ještě k tomu jsem chtěl, aby si každý divák z jeho sledování odnesl svůj vlastní jedinečný zážitek.

Gustav Möller

Gustav Möller se narodil v roce 1988 v Göteborgu. V roce 2015 absolvoval obor režie na Dánské národní filmové škole filmem In Darkness, který pak v norském Haugesundu získal ocenění Next Generation. Právě dokončil svůj celovečerní debut Tísňové volání v hlavní roli s Jakobem Cedergrenem, který měl v Dánsku premiéru v rámci Dánského filmového klubu.

Zpět
Režisér Gustav Möller o filmu Tísňové volání
Menu Nahoru