ARCHIV

Zimní pohádka • ROH

Christopher Wheeldon již v adaptaci Alenky v říši divů ukázal, co pro něj znamená pojem baletní scéna 21. století.Převést Shakespearovu Zimní pohádku do nového celovečerního baletního opusu se jevilo jako už přespříliš smělý tvůrčí záměr. Wheeldon to však dokázal: první kritiky předních světových deníků nešetří slovy chvály.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

28. 2. 2018 20:15

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Zimní pohádka • balet
Hudba: Joby Talbot
Dirigent: David Briskin
Choreografie: Christopher Wheeldon
Hrají: Lauren Cuthbertson, Edward Watson, Sarah Lamb, Steven McRae, Laura Morera
V původním znění bez českých titulků
Délka představení je 3 hodiny včetně 2 přestávek

Christopher Wheeldon již v adaptaci Alenky v říši divů ukázal, co pro něj znamená pojem baletní scéna 21. století. Dokonalá syntéza tanečních a hudebních čísel, uhrančivé výpravy a technických fines světla a stínu pozvedla nesmrtelný literární skvost do mrákotných výšin jevištní imaginace. Nyní stál před neméně náročnou výzvou. Převést Shakespearovu Zimní pohádku do nového celovečerního baletního opusu se v odborných kruzích jevilo jako už přespříliš smělý tvůrčí záměr. Wheeldon obklopený totožným autorským týmem ve složení skladatel Joby Talbot a scénograf Bob Crowley to však zjevně dokázal: první kritiky předních světových deníků nešetří slovy chvály.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Zimní pohádka • ROH
Menu Nahoru