V KINECH

Vzorový film bez blogu

bla bla

PREMIÉRA

21. 11. 2013

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Jackie • film USA • 2016 • 99 min.

Režie: Pablo Larraín

anglická verze • české titulky • přístupný od 12 let

Digital Cinema Package • 1,66 : 1 • Dolby Surround

Premiéra: 2. února 2017 • Konec monopolu: 28. února 2025

 

Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin.

"Film jako Jackie je distributorský sen. Jen málokterý film v sobě totiž propojuje tolik pozitiv. Známé a zajímavé téma “prokleté” rodiny Kennedyů je v něm zpracováno netuctově, autenticky a s přesnou režisérskou vizí. Není to klasický příběhový životopis, je to spíš film-portrét.

Právě v nejvypjatějších okamžicích jejího života se nám Jackie Kennedy zcela odhaluje, režisér nám dovoluje dostat se k ní až extrémně blízko, rozumět jí, prožívat s ní všechny emoce, stále však mezi divákem a Jackie udrží téměř neznatelnou bariéru a některé otázky zůstanou bez odpovědí. A v tom je skutečné režisérské mistrovství, nevynášet soudy, nic neidealizovat ani nekritizovat, jen všemi dostupnými filmovými prostředky dokonale balancovat toto napětí (Kým opravdu byla Jackie Kennedy?), které vás na začátku chytne a nepustí, možná už nikdy.

Ne nadarmo se o Jackie mluví jako o filmové události letošního roku a představitelka titulní role, fantastická Natalie Portman, sbírá chvály od kritiků a festivalových publik i předpovědi na všechna možná herecká ocenění. Tohle totiž je filmová událost."

Radka Urbancová, Aerofilms

Microsoft.CSharp.RuntimeBinder.RuntimeBinderException: Cannot perform runtime binding on a null reference
  at CallSite.Target(Closure , CallSite , Object )
  at System.Dynamic.UpdateDelegates.UpdateAndExecute1[T0,TRet](CallSite site, T0 arg0)
  at CallSite.Target(Closure , CallSite , Object )
  at ASP._Page_app_plugins_perspectivogrideditors_gallery_render_cshtml.Execute() in D:\websites\JUHWU9YPAK\www\app_plugins\perspectivogrideditors\gallery\render.cshtml:line 71
  at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy()
  at System.Web.Mvc.WebViewPage.ExecutePageHierarchy()
  at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy(WebPageContext pageContext, TextWriter writer, WebPageRenderingBase startPage)
  at System.Web.Mvc.RazorView.RenderView(ViewContext viewContext, TextWriter writer, Object instance)
  at System.Web.Mvc.BuildManagerCompiledView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer)
  at Umbraco.Web.Mvc.ProfilingView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer) in D:\a\1\s\src\Umbraco.Web\Mvc\ProfilingView.cs:line 25
  at System.Web.Mvc.HtmlHelper.RenderPartialInternal(String partialViewName, ViewDataDictionary viewData, Object model, TextWriter writer, ViewEngineCollection viewEngineCollection)
  at System.Web.Mvc.Html.PartialExtensions.Partial(HtmlHelper htmlHelper, String partialViewName, Object model, ViewDataDictionary viewData)
  at System.Web.Mvc.Html.PartialExtensions.Partial(HtmlHelper htmlHelper, String partialViewName, Object model)
  at ASP._Page_Views_Partials_grid_editors_Base_cshtml.Execute() in D:\websites\JUHWU9YPAK\www\Views\Partials\grid\editors\Base.cshtml:line 20

Biografie tvůrců a protagonistů

PABLO LARRAÍN režisér

NATALIE PORTMAN Jackie

Natalie se narodila jako Neta-Lee Hershlag v roce 1981 v Jeruzalémě, odkud se ve svých třech letech se svými izraelskými rodiči přestěhovala do Spojených států. Rodina se nejdříve usadila ve Washingtonu, odkud se po čtyřech letech přesunula do Connecticutu. V roce 1990 se všichni trvale přestěhovali na newyorský Long Island.

Jako malá trávila prázdniny na divadelních táborech. Svou první divadelní zkušenost přožila v muzikálu Ruthless!, odkud její kroky už

vedly na filmové plátno. Její první rolí se stala postava dvanáctileté Mathildy, kterou ztvárnila v roce 1994 po boku Jeana Reno v legendárním francouzském thrilleru režiséra Luca Bessona Leon. Od té doby vystupuje pod dívčím příjmením své babičky – Portman. Pět let po prvním filmu přišla její slavná role královny Padmé Amidaly v prequelové trilogii Hvězdných válek (1999, 2002, 2005). Během natáčení dokonce dokončila studium psychologie na Harvardově univerzitě. Hvězdné války odstartovaly celou sérii slavných rolí, od postavy Evey ve filmu V jako Vendeta (2005) přes hlavní ženskou roli v Goyových přízracích Miloše Formana (2006) ženu zesnulého hlavního hrdiny ve válečném dramatu Bratři (2009) až po roli baleríny v psychologickém thrilleru Černá labuť (2010) režiséra Darrena Aronofskyho, za kterou získala Oscara, Zlatý glóbus a mnoho dalších ocenění. Pět let po dosažení hereckého olympu se rozhodla vyzkoušet si také roli scenáristky a režisérky a natočila film Příběh lásky a temnoty (2015), ve kterém si zároveň zahrála hlavní roli. V příštím roce Natalie Portman uvidíme například v novém filmu Terrence Mallicka či ve snímku The Death and Life of John F. Donovan režiséra Xaviera Dolana.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Vzorový film bez blogu (1) (1) (1)
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím