Umění v kině

Umění v kině – podzim 2019

Oblíbený cyklus Umění v kině pokračuje dalšími uhrančivými dramaty z výtvarného světa i na podzim 2019. Nenechte si ujít strhující útěk Paula Gauguina do Tichomoří, Tintorettův rebelský život uprostřed Benátek nebo dechberoucí velikost sbírek Ermitáže. Fascinující svět výtvarného umění do těch nejjemnějších detailů na plátnech kin.

CO A KDY HRAJEME

Jít na program

VÝTVARNÝ MAGAZÍN

Počíst si

PRO KINAŘE

Získat informace

Z rájů na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje nový snímek Gauguin na Tahiti ztracený ráj. Touha po svobodě a poznání přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho životní osud i dílo nyní uchovávají nejslavnější muzea Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Art Institute v Chicagu, National Gallery of Art ve Washingtonu nebo Museum of Fine Arts v Bostonu. 

Dokumentární film Tintoretto – rebel z Benátek připomíná nedávných 500 let od narození slavného benátského rodáka a jednoho z největších jmen italské renesance. Hlas Heleny Bonham Carter (Králova řeč, Klub rváčů, série Harry Potter aj.) přibližuje malířův nespoutaný život a jeho impozantní dílo i soupeření s dalšími umělci. Snímek také odhaluje, jak se v Tintorettově tvorbě obtiskla morová rána, která slavné město zasáhla uprostřed umělcova nejsilnějšího období.

Jedno z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších muzeí na světě to je Ermitáž uprostřed magického Petrohradu. Film Ermitáž – síla umění vypráví velkolepý příběh, který se za 250 let existence muzea odehrál na jeho chodbách i v ulicích města. Toni Servillo (Velká nádhera) přibližuje historii na pozadí napoleonských válek, revoluce v roce 1917 i totalitní éry ve 20. století až do současnosti. Ve sbírkách Ermitáže se ukrývají díla Rembrandta, Raffaela, da Vinciho, El Greca nebo Caravaggia, která film zobrazuje vůbec poprvé ve vysokém rozlišení na velkém plátně.

V kinech na podzim 2019.

Umění v kině se vrací s filmy o Gauguinovi, Tintorettovi a Ermitáži

PR 10. 9. 2019 Umění v kině

Uhrančivá dramata z výtvarného světa znovu na plátnech kin! Umění v kině se vrací i na podzim 2019 a tentokrát přiblíží život benátského divocha Tintoretta a životního rebela Paula Gauguina a odhalí obrovské sbírky proslulé petrohradské Ermitáže. Cyklus začíná už 7. října 2019!

Pokračovat ve čtení

OBCHOD TERRYHO PONOŽKY

Nejen originální filmové plakáty

Největší prodejce filmových plakátů v ČR s databází více než 6 000 autorských výtvarných plakátů. A to není všechno. Terryho ponožky nabízejí také DVD a kvalitní filmovou literaturu. To by bylo, abyste si nevybrali.

Jdu se podívat

Partneři

Děkujeme všem partnerům za laskovou podporu. Společně děláme svět kulturnějším.

Art + Antiques • Artalk.cz • Echo24 • Elpida • Radiotéka.cz • Stavitelé-katedrál.cz 

Zpět
Umění v kině – podzim 2019
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím