Umění v kině

Umění v kině – jaro 2022

Divácky populární cyklus Umění v kině uvádí další dramata z výtvarného světa. Na jaře 2022 nás čeká dokument o Napoleonovi a jeho vášni k umění, o avantgardně v Benátkách a jejich umělecké historii a o výstavě egyptského krále Tutanchamona. V kinech od 11. dubna.

CO A KDY HRAJEME

Jít na program

VÝTVARNÝ MAGAZÍN

Počíst si

PRO KINAŘE

Získat informace

Napoleon – ve jménu umění

Říkalo se o něm, že stránkami knih prosvištěl se stejnou vervou jako bitevními poli. Jako nadšeného čtenáře a obdivovatele umění nepoháněla Napoleonovy kroky pouze touha po moci a věčné slávě, ale i potřeba dosáhnout vědění a spojit své jméno s odkazem dávných civilizací. Snímek Napoleon: Ve jménu umění se 200 let po smrti tohoto velikána světové historie vrací ke stopám, které po sobě zanechal především v italské kultuře. Dokumentární rekonstrukcí provází oscarový herec Jeremy Irons. Premiéra 11. dubna.

Benátky – nekonečně avantgardní

Benátky – domov mistrovských děl od Tiepola, Canaletta a Rosalby Carriery. Tohle magické město se svými kanály a úzkými uličkami stačilo za 1600 let své existence učarovat takovým osobnostem jako byli Goethe, Lord Byron nebo Walter Scott, ale i hollywoodské hvězdy, které se každým rokem vracející na jeho filmový festival. Dokumentární snímek Benátky: Nekonečně avantgardní zkoumá jedinečnou identitu tohoto místa, v němž se potkává bohatá historie se šarmem dekadence. V kinech od 2. května.

Tutanchamon – poslední výstava

Psalo se 26. listopadu 1922, když britský egyptolog Howard Carter skrze malou dírku ve zdi poprvé nahlédl do v podstatě neporušené hrobky faraona Tutanchamona. Jak starověký panovník, tak místo jeho posledního odpočinku i jejich zarputilý objevitel se brzy nato stali legendami. Dokumentární film Tutanchamon: Poslední výstava je unikátní oslavou ke stému výročí tohoto revolučního objevu. Dává příležitost setkat se s egyptským králem ve zlaté masce a zblízka nahlédnout mezi jeho početné poklady. Přijmout pozvání můžete od 6. června v kinech.

OBCHOD TERRYHO PONOŽKY

Nejen originální filmové plakáty

Největší prodejce filmových plakátů v ČR s databází více než 6 000 autorských výtvarných plakátů. A to není všechno. Terryho ponožky nabízejí také DVD a kvalitní filmovou literaturu. To by bylo, abyste si nevybrali.

Jdu se podívat

Partneři

Děkujeme všem partnerům za laskovou podporu. Společně děláme svět kulturnějším.

Art + Antiques • Artalk.cz • Heroine • Echo24 • Elle • Elpida • Radiotéka.cz • Stavitelé-katedrál.cz • Lingua Nostra

Zpět
Umění v kině – jaro 2022
Menu Nahoru