ARCHIV

Tramvaj do stanice Touha • NT Live

Příběh dvou sester a jejich komplikovaného vzahu k mužům i k sobě samým. Hlavní hrdinka, psychicky labilní Blanche, je okolnostmi donucena přestěhovat se ke své sestře Stelle. Ta ovšem bydlí v chudobě v jednopokojovém bytě se svým mužem, brutálním a nemilosrdným Stanleym Kowalskim.

PREMIÉRA

16. 9. 2014

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

Tramvaj do stanice Touha • Tennessee Williams • Velká Británie  2014
Režie: Benedict Andrews 
anglická verze • české titulky
Premiéra: 23. 7. 2014, Young Vic Theatre
Hrají:Gillian Anderson, Clare Burt, Lachele Carl, Branwell Donaghey, Otto Farrant, Ben Foster, Nicholas Gecks a další

Slavná hra Tennessee Williamse uvedená roku 1947 na Broadwayi, za kterou následujícího roku dostal Pullitzerovu cenu. Příběh dvou sester a jejich komplikovaného vzahu k mužům i k sobě samým. Hlavní hrdinka, psychicky labilní Blanche, je okolnostmi donucena přestěhovat se ke své sestře Stelle. Ta ovšem bydlí v chudobě v jednopokojovém bytě se svým mužem, brutálním a nemilosrdným Stanleym Kowalskim. Pokoj rozdělený jen látkovým závěsem, nemožnost jiné volby a manipulativní násilí kumuluje napětí, které nelze jednoduše vyřešit.

Uvedení na Broadwayi i následná filmová adaptace z roku 1951 (obě v režii Elii Kazana) proslavily Marlona Branda v roli agresora Kowalského.

V novém nastudování hry v divadle Young Vic v režii Benedicta Andrewse hraje Blanche Gillian Andersonová, známá u nás především jako agentka Scullyová ze seriálu Akta X. Její výkon v této inscenaci považují mnozí recenzenti za herecký počin roku. V roli jejího švagra Stanleyho uvidíme Bena Fostera (3:10 Vlak do Yumy, Na život a na smrt) a v roli sestry Stelly Vanessu Kirby (The Hour, Lásky čas).

Režisér Benedict Andrews je považován za vizionáře, který v Young Vicu slavil úspěch už se svou oceněnou inscenací Čechovových Tří sester.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Tramvaj do stanice Touha • NT Live
Menu Nahoru