ARCHIV

Trabantem až na konec světa

Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné a přejeli trabantem Afriku a se svým nezávislým filmem zválcovali renomované filmaře. Vypravili napříč Jižní Amerikou a rozhodli se o tom natočit další film.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

13. 3. 2014

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Trabantem až na konec světaČR • 2016 • 98 min.

Režie: Dan Přibáň

česká verze • české titulky • přístupný

Digital Cinema Package • 1,85 : 1Dolby Digital

Premiéra: 13. března 2014 • Konec monopolu: 31. prosince 2020

 

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště.“ Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř.

Dan Přibáň má u nás přezdívku "Pohlreich českého cestování." Poprvé se tento šílenec ohlásil se svým africkým trabantím filmem do bia Oko, které okamžitě obsadila horda jeho fanoušků. Prakticky bez reklamy vyprodal ještě několik projekcí. Když se tedy o pár let později ohlásil se svým latinskoamerickým projektem a my zjistili, že se trabantí kolona rozšířila o Slováka a dva Poláky (takže na legraci je zaděláno) a že tentokrát budou v týmu i profesionální kameramani (takže se dají očekávat úchvatné záběry), bylo nám jasné, že bychom se na distribuci trabantů chtěli podílet.
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

DAN PŘIBÁŇ

Cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň je autorem dokumentárních cestopisných filmů, vytrvalým propagátorem vědy a techniky a člověkem, který rád přijímá velké výzvy. S minimálním technickým vybavením projel trabantem Hedvábnou stezku, Afriku a Jižní Ameriku. V duchu kréda „cesta je cíl“ rád připomíná, že „kudy“ a „jak“ jsou při cestování důležitější než „kam“. Jeho film Trabantem napříč Afrikou se dlouhodobě drží mezi nejlépe hodnocenými českými filmy na portálu ČSFD.cz.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Trabantem až na konec světa
Menu Nahoru