ARCHIV

Temně modré moře • NT Live

Helen McCrory se do Národního divadla vrací v mistrovském dílu Terence Rattigana jako Hester Collyer, jedna z nejlépe napsaných ženských rolí současného dramatu. V kritikou oceňované inscenaci režisérky Carrie Cracknell se představí i Tom Burke.

PREMIÉRA

6. 10. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Temně modré mořeTerence Rattigan • divadlo
Režie: Carrie Cracknell
Hrají: Marion Bailey, Hubert Burton, Yolanda Kettle, Helen McCrory, Nick Fletcher, Peter Sullivan, Tom Burke, Adetomiwa Edun
Anglické znění s anglickými a českými titulky • přístupný od 12 let
České titulky: Zuzana Josková
Předpokládaná délka představení 180 min.

Děj se odehrává v bytě na Ladbroke Grove v Západním Londýně v roce 1952. Když sousedé najdou Hester Collyer po neúspěšném pokusu o sebevraždu, začne na povrch vyplouvat příběh o jejím vášnivém vztahu k bývalému pilotovi RAF, který zapříčinil rozpad jejího manželství s ústavním soudcem.

Rattiganovo drama je dokonalým obrazem samoty, touhy a dlouho potlačované vášně. Pod zdvořilostní maskou, kterou si nasadila poválečná společnost, se skrývá zoufalý pocit ztráty a bolestné prázdnoty.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Temně modré moře • NT Live
Menu Nahoru