PŘIPRAVUJEME PREMIÉRA 14. 3. 2019

Šťastný Lazzaro

Snový film Alice Rohrwacherové skládá působivou poctou klasické kinematografii, z festivalu v Cannes si odvezl Cenu za nejlepší scénář.

PREMIÉRA

14. 3. 2019

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Itálie, 2018 • 125 min • režie: Alice Rohrwacher • italská verze, české titulky • přístupný od 12 let • DCP 1,66 : 1 • premiéra: 14. 3. 2019 • konec monopolu: 31. 5. 2026

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a upřímný, až se některým lidem zdá hloupý. Žije v odlehlé části Itálie v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se zbytkem světa a bez nároku na mzdu, vzdělání nebo slušné životní podmínky tvrdě pracují pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když skupinu zotročených venkovanů shodou náhod objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili a s vidinou splněných snů se vydávají do města. Zatímco ostatní prožívají tvrdý střet s novou realitou, Lazzaro zůstává i uprostřed moderního světa až dojemně bezelstný a přirozený a působí jako střípek ztracené minulosti. Magický film Alice Rohrwacherové skládá působivou poctu klasické kinematografii, z festivalu v Cannes si odvezl Cenu za nejlepší scénář.

Proč tento film: 

"Už si ani nepamatuju, kdy mě naposledy nějaký film takhle vtáhl, oslovil a doslova zmrazil. Kdy jsem prožila takový ten moment, jak od prvního záběru přestanete vnímat, kdo jste, kde jste a co děláte, a jen se rozpustíte v tom, co se odehrává před vámi. Nevím, jak to máte vy, ale pro mě je tohle vždycky signál, že se dívám na něco dokonalého. Na dílo někoho, kdo ví, co chce říct, ví jak a celé to pevně drží v rukách. Abych byla upřímná, většinou něco takového prožívám jen u starších klasických filmů, které už jsou ovšem prověřené desítkami let a miliony očí. Když se mi něco takového stane u filmu současného, považuju to za malý zázrak. A přesně to pro mě Šťastný Lazzaro je: malý zázrak."
Radka Urbancová, Aerofilms

Microsoft.CSharp.RuntimeBinder.RuntimeBinderException: Cannot implicitly convert type 'Newtonsoft.Json.Linq.JValue' to 'int'. An explicit conversion exists (are you missing a cast?)
  at CallSite.Target(Closure , CallSite , Object )
  at ASP._Page_app_plugins_perspectivogrideditors_documents_render_cshtml.Execute() in d:\websites\juhwu9ypak\www\App_Plugins\PerspectivoGridEditors\Documents\render.cshtml:line 10
  at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy()
  at System.Web.Mvc.WebViewPage.ExecutePageHierarchy()
  at System.Web.WebPages.WebPageBase.ExecutePageHierarchy(WebPageContext pageContext, TextWriter writer, WebPageRenderingBase startPage)
  at System.Web.Mvc.RazorView.RenderView(ViewContext viewContext, TextWriter writer, Object instance)
  at System.Web.Mvc.BuildManagerCompiledView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer)
  at Umbraco.Core.Profiling.ProfilingView.Render(ViewContext viewContext, TextWriter writer)
  at System.Web.Mvc.HtmlHelper.RenderPartialInternal(String partialViewName, ViewDataDictionary viewData, Object model, TextWriter writer, ViewEngineCollection viewEngineCollection)
  at System.Web.Mvc.Html.PartialExtensions.Partial(HtmlHelper htmlHelper, String partialViewName, Object model, ViewDataDictionary viewData)
  at System.Web.Mvc.Html.PartialExtensions.Partial(HtmlHelper htmlHelper, String partialViewName, Object model)
  at ASP._Page_Views_Partials_grid_editors_base_cshtml.Execute() in d:\websites\juhwu9ypak\www\Views\Partials\Grid\Editors\Base.cshtml:line 20

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Šťastný Lazzaro
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím