ARCHIV

Pieta

Život mladého muže se změní poté, co se objeví tajemná žena prohlašující se za jeho dávno ztracenou matku. Novinka korejského kontroverzního režiséra Kim Ki-duka, se kterou zvítězil na MFF v Benátkách 2012.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

31. 1. 2013

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Jižní Korea2012104 min. • režie: Kim Ki-Duk • korejská verze • české titulky • přístupný od 18 let • Digital Cinema Package • 1,85 : 1Dolby Digital
Premiéra: 31. ledna 2013 • Konec monopolu: 12. září 2019

 

V životě nelítostného lichváře dochází k zásadnímu zvratu v okamžiku, kdy se objeví žena, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich setkání vzklíčí vztah, který ač se pohybuje mezi niternou empatií a vzájemným krutým zraňováním, směřuje k prapodivné harmonii. Kim Ki-duk se po sérii tuctových festivalových titulů a několikaletém útěku z civilizace vrací na výsluní. Jeho v pořadí osmnáctý film opět nabízí nelítostně upřímný i uhrančivě poetický pohled na podstatu lidských vztahů a současně přináší vyhrocenou metaforu kapitalismu. Film byl oceněn Zlatým lvem na filmovém festivalu v Benátkách.

Kim Ki-duk je zpět. Na festivalu v Torontu jsem zabral poslední volné místo v sále s kapacitou 35 míst. Promítala se Pieta již ověnčená vítězstvím na benátském festivalu. Začal se odvíjet film. Nepříjemný, drsný. Dával mi vzpomenout na režisérovy starší kousky, které jsme objevovali začátkem milénia. Ale jak člověk stárne, říká si – mám toto zapotřebí? Proč mám na tohle koukat? Není to samoúčelná manipulace? Jenomže pak přijde závěr filmu. Finále. A vše je obhájeno a opodstatněno. Je to filmové dílo. A já den na to podepisuji smlouvu a začínám přemýšlet, jak to udělat, aby Pietu v ČR vidělo co nejvíce diváků v kině.
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

KIM KI-DUK režisér

Narodil se v roce 1960. Po studiu umění v Paříži se Kim Ki-duk vrátil do Korey a začal kariéru jako scénárista. Svůj režijní debut uskutečnil nízkonákladovým filmem Krokodýl v roce 1996. Od té doby je oceňován kritiky i diváky za své těžce uchopitelné postavy, šokující vize a novátorské vyznění svých filmů. Pokračoval mezinárodně uznávanými filmy jako například Samaritánka, která získala Stříbrného medvěda (cena za nejlepší režii) na 54. Mezinárodním filmovém festivale v Berlíně, nebo 3-Iron, který dostal cenu Zlatého lva (speciální cena za nejlepší režii) na 61. Filmovém festivale v Benátkách. Jeho poslední film Arirang získal ocenění Un Certain Regard na 64. Filmovém festivale v Cannes.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Pieta
Menu Nahoru