ARCHIV

Othello • RSC Live

Po více než dekádě strávené prací na filmových a televizních projektech od Hvězdných válek přes Hornblowera po Holby City se herec Hugh Quarshie vrací k Royal Shakespeare Company, aby si zahrál Shakespearova Othella.

PREMIÉRA

26. 8. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

OthelloWilliam Shakespeare • Velká Británie  2015  210 min
Režie: Iqbal Khan
anglická verze • české titulky
Premiéra: 26. srpna 2015
Hrají: Hugh Quarshie, Lucian Msumati

Othello je nejlepší generál své doby. Neohrožený válečník, milující manžel a uctívaný obránce Benátek proti nepřátelům. Ale kvůli své tmavé pleti je i outsider, jehož vítězství mu stvořila nepřátele, muže poháněné předsudky a žárlivostí, kteří ho chtějí zničit. Zatímco intrikují v pozadí, Othello si příliš pozdě uvědomí, že největší nebezpečí neleží v nenávisti ostatních, ale v jeho vlastní křehké a zničující pýše.

Po více než dekádě strávené prací na filmových a televizních projektech od Hvězdných válek přes Hornblowera po Holby City se herec Hugh Quarshie vrací k Royal Shakespeare Company, aby si zahrál Shakespearova Othella. Na jevišti RSC se naposledy ukázal ve Faustovi a v Juliu Caesarovi (1996). V roli Othellova protivníka Jaga se objeví poprvé v historii RSC další herec tmavé pleti - Lucian Msamati, který pro RSC vytvořil Perikla v roce 2006 a je známý také ze seriálu Hra o trůny. Inscenaci, která je součástí „benátské sezóny“ RSC, režíruje Iqbal Khan (Mnoho povyku pro nic, 2012).

Přímý přenos z Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Othello • RSC Live
Menu Nahoru