V KINECH

Neonový býk

Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea. Domovem provizorní rodiny je náklaďák, ve kterém převážejí býky na další štace. Skrz prach a pot tvrdé práce probleskují sny o budoucnosti, barevné a zářivé jako mytický Neonový býk.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

14. 7. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Neonový býk • Brazílie • 2015 • 101 min.

Režie: Grabriel Mascaro

portugalská verze • české titulky • přístupný od 18 let

Digital Cinema Package • 2,35 : 1 • Dolby Surround

Premiéra: 14. července 2016 • Konec monopolu: 26. října 2025

Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea. Domovem provizorní rodiny je náklaďák, ve kterém převážejí býky na další štace. Životy lidí a zvířat se na brazilském venkově prolínají v živočišné směsi vášně a naděje. Skrz prach a pot tvrdé práce probleskují sny o budoucnosti, barevné a zářivé jako mytický Neonový býk.

Neonového býčka jsme si zamilovali a bez váhání adoptovali. Je mytický a hrdý. Můžete ho zkusit v rodeu strhnout k zemi, ale málokomu se to podaří. V prachu se přes den vyhřívá na brazilském sluníčku, večer se nastrojí a je připraven bránit svou čest a oslnit místní zvědavce. Stejně tak všechny chlápky dokáže uhranout tajemný býčí tanec v podání jeho oštřovatelky. Večer ho zase předvede v nočním baru, aby ukázala, kdo je tady pánem. Tento originální miláček festivalového publika nám způsobil ještě jedno velké překvapení, když jsme zjistili, že hlavní hrdinové filmu nejsou skutečné místní figury, ale jedná se o celkem etablované brazilské herce a herečky. Takto silně autentické podání se jen tak nevidí.
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

GABRIEL MASCARO režisér a scénárista

Gabriel Mascaro (1983) je filmový tvůrce a vizuální umělec z Recife v Brazílii. Jeho první celovečerní film byl poprvé uveden na filmovém festivalu v Locarnu v roce 2014 a odnesl si odtamtud Zvláštní uznání. Později získal řadu dalších cen a pozitivních kritik. Jeho předešlé dokumenty a videoinstalace byly promítány na mnoha významných festivalech a při uměleckých událostech, například v Rotterdamu (IFFR), Amsterdamu (IDFA), v Oberhausenu, v Clermont Ferrand, v Lipsku, v Londýně (BFI), v Muzeu Guggenheim, v Muzeu současného umění v Barceloně, na MoMA Documentary Fortnight a na bienále v São Paulu. NEONOVÝ BÝK je Mascarovým druhým celovečerním filmem.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Neonový býk
Menu Nahoru